چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟

چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟

امتیاز دهید post

چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ عنوان سؤالی است که امکان دارد برای تمام افرادی که به دنبال گرفتن مهریه خود با کمک وکیل هستند پیش آید. مهریه، به عنوان یکی از آثار مالی ازدواج بوده و هم به صورت قانونی و هم شرعی برای زوجه تعیین می شود. در واقع می توان گفت مهریه حق مسلم زن پس از عقد نکاح موقت یا دائمی بوده و وظیفه پرداخت آن بر عهده زوج می باشد.

امکان دارد زن در دوران عقد و زندگی با همسر، مهریه خود را طلب نماید. این اتفاق ممکن است پس از طلاق نیز به وقوع بپیوندد. در صورتی که مرد از پرداخت مهریه ممانعت کند زن می تواند از طریق مجاری قانونی و به کمک وکیل مجرب، مهریه خود را به اجرا بگذارد. پس از صدور حکم و دریافت مهریه توسط زن، بخشی از آن به حق الوکاله وکیل تخصیص می یابد.

در صورتی که در مورد این بخش از مهریه با ابهام مواجه هستید، در این مقاله تلاش کرده ایم تا اطلاعات لازم در زمینه وکیل مهریه و هزینه لازم برای گرفتن وکیل را در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم. پس پیشنهاد می شود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

وکیل مهریه چه کسی است؟

برای پاسخ به پرسش چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ لازم است ابتدا با وکیل مهریه و وظایف او آشنا شوید. با توجه به وسعت حوزه وکالت و پیچیده بودن جریان دادرسی در برخی از پرونده های حقوقی، بسیاری از وکلا فعالیت خود را در حوزه خاصی از پرونده های حقوقی انجام می دهند. به طور مثال وکیل طلاق و مهریه فعالیت خود را تنها به مبحث طلاق و به اجرا گذاشتن مهریه معطوف می نماید. این امر باعث افزایش تمرکز وکیل بر روی موضوعی خاص شده و می تواند در کسب تجربه بالا و طی نمودن موفقیت آمیز پرونده های محوله نقش بسزایی داشته باشد.

وکیل مهریه علاوه بر طی نمودن دوره های مختلف آکادمیک در رشته وکالت، تجربه و مهارت لازم در زمینه حل چنین پرونده هایی را به دست آورده است. در واقع وکیل مهریه با قبول پرونده های مهریه متعدد، روش های حصول نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن را آموخته است؛ بنابراین با مراجعه به وکیل مهریه می توانید پرونده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود برسانید.

وکیل خانواده برای مهریه

ویژگی های وکیل مهریه مجرب

برای آنکه پاسخ کاملی برای پرسش چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ داشته باشید لازم است بدانید میزان تجربه و مهارت وکیل در تعیین حق الوکاله او تأثیر زیادی دارد. در واقع وکیل مجرب و با سابقه با استفاده از تسلط و معلومات بالای خود در پرونده های دریافت مهریه، می تواند روند رسیدگی پرونده مزبور را تسریع بخشد. وکیل مهریه از بهترین و سریع ترین روش های ممکن برای حل پرونده خود استفاده می کند. به همین دلیل پرونده اجرای مهریه با حضور وکیل مجرب، نتیجه رضایت بخشی را به دنبال خواهد داشت.

از ویژگی های وکیل مهریه مجرب می توان موارد زیر را نام برد:

 • برخورداری از دانش و تجربه کافی نسبت به قوانین اجرای مهریه
 • داشتن تعهد در پیگیری امور پرونده مهریه
 • پیگیری مداوم حقوق موکل
 • به روز کردن اطلاعات و دانش وکالت
 • پیگیری صحیح حقوق موکل از طریق مراجع مربوطه
 • داشتن بیانی گویا و روان
 • وقت شناسی
 • تبادل نظر با موکل و ارائه راهکارهای مناسب برای دریافت مهریه در کوتاه ترین زمان
 • و …

تعیین حق الوکاله وکیل

برای رسیدن به پاسخی جامع در زمینه سؤال چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ بهتر است بدانید نوع مهریه در تعیین حق الوکاله وکیل تأثیر زیادی ندارد. بلکه آنچه در تعیین هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن و گرفتن مهریه مهم است میزان مهریه می باشد.

برای تعیین حق الوکاله وکیل، معیار خاصی وجود ندارد. بلکه این هزینه به صورت توافقی مابین موکل و وکیل معین می شود. پس از توافق دو طرف در مورد حق الوکاله و امضای قرارداد، موکل وکالت اجرا و دریافت مهریه را به وکیل خود می دهد. وکیل می تواند با این وکالت نامه، کلیه امور مربوط به دریافت مهریه را بدون حضور موکل پیگیری نموده و پرونده را به نتایج مطلوب برساند.

مشاهده کنید » وکیل مطالبه مهریه

میزان عرف حق الوکاله در پرونده مهریه در حدود 10 درصد می باشد. البته همانطور که گفته شد این میزان بنا به توافق موکل و وکیل می تواند کم یا زیاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مراکز حقوقی مراجعه نموده و با مشاوران این مراکز در ارتباط باشید. بدون شک این کار تأثیر فراوانی در یافتن پاسخ مناسب برای پرسش چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ خواهد داشت.

مزایای بهره مندی از وکیل مهریه

بهره مندی از وکیل مجرب در زمینه اجرای مهریه، تأثیر زیادی در طی نمودن جریان دادرسی در اسرع وقت و کسب نتایج مطلوب دارد. در واقع وکیل با تجربه با طی کردن پرونده های متعدد مهریه، می تواند با جمع آوری کامل مدارک و ارائه به دادگاه، نقش مؤثری در تسریع صدور حکم به نفع موکل خود داشته باشد.

از مزایای مراجعه به وکیل مهریه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش فشار های روانی ناشی از پیگیری شخصی پرونده دادرسی مهریه
 • عدم نیاز به مراجعه و حضور موکل در مراحل پیگیری پرونده
 • جلوگیری از تضییع حقوق موکل
 • تسریع روند پیگیری پرونده مهریه
 • انجام مراحل مزایده و توقیف در کوتاه ترین زمان ممکن
 • عدم سردرگمی افراد در ادارات ثبت و دادگاه
 • و …

جمع بندی

موسسه حقوقی صدرا از بهترین مراکزی است که می توانید برای بهره مندی از وکیل مهریه مجرب و کارآزموده به آن مراجعه نمایید. مشاوران این موسسه آماده ارائه اطلاعات لازم در زمینه پرسش چند درصد مهریه به وکیل تعلق می گیرد؟ به مراجعین عزیز می باشند. شما می توانید به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی با شماره های موسسه حقوقی صدرا، با متخصصان و کارشناسان این مرکز در ارتباط بوده و پرسش های خود را پیرامون اجرای مهریه با آنان در میان بگذارید. موسسه حقوقی صدرا با نظارت و مدیریت دقیق بر عملکرد وکلا توانسته است پرونده های مختلف حقوقی را با موفقیت پشت سر بگذارد؛ بنابراین با مراجعه به این مرکز و بهره مندی از وکلای پرتوان مجموعه، شاهد حصول نتایج رضایت بخش و موفقیت آمیز به نفع خود خواهید بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *