وکیل رفع توقیف خودرو برای مهریه

وکیل برای تقسیط مهریه

امتیاز دهید post

توقیف خودرو یکی از روش هایی است که زوجه می تواند به واسطه آن به حق و حقوق مالی خود دست یابد. در صورتی که زوج استطاعت مالی برای پرداخت مهریه نداشته باشد یا در صورت داشتن توانایی، از پرداخت مهریه سر باز زند، زن می تواند اقدامات لازم برای توقیف اموال مرد از جمله خودرو را انجام داده و به این ترتیب حق و حقوق خود را از زوج بگیرد. در صورتی که خودرو جزو مستثنیات دین باشد مرد می تواند با کمک وکیل رفع توقیف خودرو برای مهریه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

رفع توقیف خودرو برای مهریه از جمله امور مهم و وقت گیری است که نیازمند کسب اطلاعات لازم در این زمینه می باشد. از این رو ممکن است زوج به تنهایی نتواند روند رسیدگی به آن را به خوبی انجام دهد. در این موارد کمک گرفتن از وکیل مجرب و ماهر می تواند گره گشای زوج در زمینه توقیف خودرو باشد. در صورتی که با چنین پرونده ای سر و کار دارید پیشنهاد می شود حتماً به وکیل کار بلد یا مؤسسات معتبر حقوقی مراجعه نمایید. این کار تأثیر زیادی در کسب نتایج مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن خواهد داشت.

مشاهده کنید » وکیل مطالبه مهریه

روش های توقیف خودرو برای مهریه

به طور کلی دو روش برای توقیف خودرو برای مهریه وجود دارد:

توقیف از طریق دادگاه

یکی از روش های توقیف خودرو، انجام اقدامات لازم از طریق دادگاه می باشد. در این روش ابتدا زوجه شکایتی تنظیم نموده و از طریق دفاتر خدمات قضایی، آن را ثبت می کند. پس از ثبت شکایت، پرونده ای با عنوان مطالبه مهریه و توقیف خودرو تشکیل شده و به دادگاه خانواده ارسال می شود. پس از آن که زمان و شعبه رسیدگی به پرونده مزبور از سوی دادگاه تعیین شد، زوج یا وکیل وی در دادگاه حضور یافته و اقدامات لازم در جهت رفع توقیف خودرو را انجام خواهند داد.

کمک گرفتن از وکیل رفع توقیف خودرو برای مهریه می تواند تأثیر زیادی در تسریع روند رسیدگی به رفع توقیف خودرو داشته باشد. وکیل رفع توقیف می تواند با جمع آوری مدارک و قرائن موجود، اضطرار خودرو در تأمین معیشت مرد را اثبات نموده و به این ترتیب توقیف آن را رفع نماید.

توقیف از طریق ثبت اسناد

از روش های دیگری که زن می تواند اقدامات لازم برای گرفتن مهریه خود می تواند از آن استفاده کند، اقدام از طریق اداره ثبت اسناد است. در این روش، زوجه یا وکیل او با مراجعه به ثبت اسناد و ارائه مدارک لازم مانند عقد نامه، کارت ملی و … تقاضای صدور اجرائیه را طی درخواستی کتبی به سردفتر تسلیم می نماید.

سردفتر پس از بررسی مدارک موجود، اجرائیه را مطابق با میزان مهریه درخواست شده تنظیم و به آدرس زوج ارسال می کند. این ابلاغیه محدودیت زمانی داشته و زوج موظف است در این محدوده که عموماً ده روز است نسبت به پرداخت مهریه درخواست شده اقدام نماید.

در صورتی که مرد در این مدت، مهریه را پرداخت نکند اداره ثبت اسناد مهلت سه روزه ای برای معرفی خودرو خواهد داد. پس از گذشت مهلت سه روزه، ابلاغیه توقیف خودرو توسط ثبت اسناد به پلیس راهور ارسال می شود. پس از آن پلیس راهور اقدامات مربوط به توقیف خودرو را انجام خواهد داد. زوج می تواند پس از توقیف خودرو با مراجعه به وکیل توقیف خودرو برای مهریه اقدامات قانونی را در این زمینه انجام دهد.

آیا خودرو جزو مستثنیات دین محسوب می شود؟

مطابق با شرعیات مقدس دین اسلام، حق زندگی و حفظ ضروریات برای ادامه حیات مرد و زن محفوظ می باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از فقر و تنگدستی زوج، برخی از اموال وی از توقیف و مزایده مصون می مانند. به اموال محفوظ مانده از توقیف که برای حفظ و ادامه زندگی زوج لازم و ضروری هستند مستثنیات دین گفته می شود.

طبق نظر چندین وکیل مجرب در تهران، قانون جمهوری اسلامی ایران به صورت واضح و آشکارا در مورد قرار گرفتن خودرو در مستثنیات دینی حکمی صادر نکرده است. با این حال می توان گفت اگر مرد از خودروی خود به عنوان تاکسی و برای امرار معاش استفاده می کند، وسیله نقلیه جزو مستثنیات دین بوده و توقیف آن جایز نیست؛ اما در صورتی که خودرو برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار گیرد می توان آن را توقیف و مزایده نمود.

رفع توقیف خودرو با کمک وکیل مجرب

در صورتی که خودروی زوج برای مهریه توقیف شود، مرد می تواند با کمک وکیل توقیف خودرو برای مهریه تقاضای رفع توقیف نماید. برای این کار لازم است مرد به دادگاه اثبات نماید که خودروی وی جزو مستثنیات دین بوده و برای امرار معاش او ضروری می باشد. پس از ثبت تقاضای رفع توقیف خودرو، دادگاه پس از بررسی های لازم، ضروری بودن خودرو برای زندگی زوج را بررسی کرده و در صورت تأیید، حکمی مبنی بر رفع توقیف آن صادر می کند.

امکان دارد دادگاه تشخیص دهد که خودرو جزو مستثنیات دین نبوده و یا نیاز مرد با خودروی ارزان تری نیز رفع می شود. در صورتی که تشخیص دادگاه مبنی بر عدم ضروریت خودرو در گذران زندگی مرد باشد، حکمی برای رفع توقیف خودرو صادر نخواهد شد. لازم به ذکر است مرد می تواند در دادگاه تجدید نظر نسبت به رفع توقیف خودروی خود شکایت کند.

در صورتی که خودرو وسیله ای لازم و ضروری در امرار معاش مرد محسوب شود لازم است برای رفع توقیف آن به وکلای مجرب و ماهر مراجعه گردد. چرا که اثبات مستثنی بودن خودرو، کاری دشوار و زمان بر بوده و کوچک ترین خطا و اشتباه در این پرونده منجر به شکست آن خواهد شد. پس بهتر است پیش از هر اقدام، با وکیل با تجربه در این مورد مشورت نمایید.

جمع بندی

برای بهره مندی از بهترین وکیل توقیف خودرو برای مهریه پیشنهاد می شود به موسسه حقوقی صدرا به عنوان برترین و مجرب ترین موسسه حقوقی در کشور مراجعه نمایید. این موسسه با بهره مندی از وکلای کارآزموده و پرتوان از سراسر کشور، نتایج مطلوبی را در جهت دادخواهی پرونده های مختلف کسب نموده است. شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی صدرا به صورت رایگان با کارشناسان این مجموعه در ارتباط بوده و سؤالات خود را پیرامون پرونده های مختلف حقوقی با وکلای مجرب آن در میان بگذارید. موسسه حقوقی صدرا با در هم آمیختن تجربه و تخصص، بهترین نتایج را برای پرونده های حقوقی شما رقم خواهد زد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *