انتخاب وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری

امتیاز دهید post

پرونده های کیفری به پرونده هایی اطلاق می شود که در ارتباط نزدیک با جرایم و مجازات ها و قواعد ناظر بر آن ها می باشند. اهمیت برخی از پرونده های کیفری به حدی است که مطابق با قانون پیگیری دعوا در دادگاه حتما بایستی به وسیله ی وکیل انجام شود. در صورت اعسار و ناتوانی مالی شخص در پرداخت حق الوکاله وکیل دادگاه برای او وکیل تسخیری تعیین می کند. در حقیقت در بسیاری از پرونده های کیفری با مسئله جان انسان ها مواجهیم. پرونده هایی مانند جرایم قتل اعم از عمدی و غیر عمدی، جرایم علیه امنیت و نظم عمومی جامعه، جرایم مالی از جمله اختلاس، کلاهبرداری، ارتشا، تصرف در مال غیر، جرایم علیه عفت عمومی مانند زنای به عنف و روابط نامشروع از جمله جرایمی هستند که یک وکیل کیفری مجرب وظیفه ی رسیدگی و پیگیری چنین پرونده هایی را در دادگاه به عهده دارد.

انتخاب وکیل کیفری مناسب

مسئله تعیین مجازات و کیفر از جمله مسائل حساس چه از نظر قانون گذار و چه در دید عموم جامعه است. بنابراین انتخاب یک وکیل کیفری مجرب در پیگیری پرونده های مرتبط با جرایم و مجازات ها بسیار حائز اهمیت است. در این میان و با وجود موسسات حقوقی و دفاتر وکالت متعدد ممکن است در انتخاب یک وکیل مجرب کیفری دچار سردرگمی شده باشید.همچنین بسیاری از افراد ترجیح می دهند در نزدیکی محل سکونت خود به دنبال یک وکیل مجرب برای پیگیری پرونده های کیفری خود باشند. در این میان منطقه شمال تهران به سبب تراکم جمعیتی بالا و دسترسی آسان یکی از مناطق پر اهمیت تهران در طرح دعاوی و پرونده های حقوقی و کیفری می باشد. به همین جهت در این نوشتار قصد داریم شما را با وکیل کیفری و انتخاب وکیل کیفری شمال تهران آشنا کنیم.

مطالعه کنید » وکیل کیفری غرب تهران

جرایم کیفری

برای آشنایی با وظیفه ی وکیل کیفری در قدم اول لازم است با جرایم کیفری آشنا شویم. به طور کلی پرونده های کیفری در دادگاه به پرونده های اطلاق می شود که در ارتباط مستقیم با مسئله ی تعیین جرم و مجازات ها، اقدامات تحقیقاتی در جهت کشف جرم تا طرح پرونده در دادگاه و صدور حکم و حسب مورد اعمال نهاد های مختلف قانونی چون تعویق و تعلیق اجرای مجازات، آزادی مشروط، نظام نیمه آزادی و تخفیف و تشدید مجازات می باشد.

جرایم کیفری به جرایمی اطلاق می شود که در قانون مجازات اسلامی، قانون مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون مبارزه با پولشویی، قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور، قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری و قوانین مرتبط دیگر دارای مجازات خاص قانونی دانسته شده است. عمده جرایم عمومی در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ بیان شده است. از مصادیق جرایم مهم کیفری می توان به جرم قتل اعم از عمدی و غیر عمدی، جرایم علیه عفت عمومی مانند زنا به عنف و روابط نامشروع و جرایم حدی مرتبط، جرایم مالی مانند پولشویی، اختلاس و ارتشاء و کلاهبرداری، تصرف عدوانی و تصرف در مال غیر و … اشاره کرد.

نحوه شکایت کیفری

توجه به ماهیت جرم ارتکابی در نحوه شکایت کیفری بسیار واجد اهمیت است. از این حیث جرایم ارتکابی به دو دسته جرایم قابل گذشت و غیر قابل گذشت تقسیم می شوند.طبیعتا یک وکیل مجرب با احاطه و تسلط بر قوانین و مقررات کیفری مصادیق هر یک از این جرایم را به خوبی می شناسد. اخیرا نیز با تصویب و اجرای قانون اصلاح مجازات حبس تعزیری در سال ۱۳۹۹ به مصادیق جرایم قابل گذشت اضافه شده است.

 قدم اول در شکایت کیفری تنظیم یک شکواییه و تقدیم آن به دادسرا است اگر چه مطابق با قانون الزامی به تنظیم شکایت در فرم خاص دادخواست وجود ندارد اما تنظیم یک شکواییه دقیق و بی نقص توسط وکیل کیفری می تواند نقش مثبتی در پیگیری پرونده کیفری شما در دادگاه داشته باشد.توجه به ماهیت قابل گذشت یا غیر قابل گذشت بودن جرایم از این جهت حائز اهمیت است که با گذشت شاکی خصوصی در جرایم قابل گذشت حسب مورد قرار موقوفی تعقیب صادر می شود اما در جرایم غیر قابل گذشت گذشت شاکی می تواند در تخفیف میزان مجازات نقش مهمی داشته باشد.

مطالعه کنید » وکیل آنلاین کیفری

انواع مراجع صالح کیفری

مطابق با قوانین و مقررات کیفری رسیدگی به جرایم و مجازات ها در مراجع و دادگاه های خاص و با تشریفاتی متفاوت از دادرسی های حقوقی به عمل می آید. مطابق با قانون آیین دادرسی کیفری ،دادگاه ‌های کیفری به دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب، دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاه‌های نظامی تقسیم می‌شود.

به جرائم زیر در دادگاه کیفری یک رسیدگی می‌شود:

  • جرائم موجب مجازات سلب حیات.
  • جرائم موجب حبس ابد.
  • ●        جرائم موجب مجازات قطع عضو یا جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیش از آن.
  • ●        جرائم موجب مجازات تعزیری درجه سه و بالاتر.
  • جرائم سیاسی و مطبوعاتی

به جرائم زیر در دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود:

  • جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و افساد فی‌الارض، بغی، تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام
  • توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری
  • تمام جرائم مربوط به مواد مخدر، روان‌گردان و پیش‌سازهای آن و قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل
  • سایر مواردی که به موجب قوانین خاص در صلاحیت این دادگاه است.

بنابراین همانطور که دیده می شود رسیدگی به هر پرونده کیفری در صلاحیت یک مرجع خاص کیفری مطابق با قانون می باشد. در بسیاری از موارد به جهت طرح پرونده در مراجع کیفری در حوزه های قضایی واقع در شمال تهران اشخاص بسیاری در صدد انتخاب وکیل شمال تهران می باشند. توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت پرونده های کیفری لازم است در انتخاب وکیل کیفری به تخصص و مهارت و سابقه کاری او توجه کافی داشته باشید.

وکیل کیفری شمال تهران

وکیل کیفری شخصی است که با تسلط کامل بر پرونده‌های جرایم و مجازات‌ها و قوانین و مقررات کیفری می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد پرونده‌های کیفری داشته باشد. پرونده‌های کیفری حساسیت خاصی دارند به همین جهت توصیه می‌شود پیش از طرح شکایت یا پیگیری پرونده کیفری خود با یک وکیل مجرب کیفری مشورت نمایید. امروزه در کنار اهمیت برخورداری وکیل از توانایی علمی و عملی و تخصص، بحث دسترسی آسان به موسسات حقوقی و دفاتر وکالت نیز به عنوان یک معیار مهم در انتخاب وکیل کیفری به حساب می آید. انتخاب وکیل کیفری شمال تهران به جهت دسترسی آسان ساکنین این منطقه دغدغه ی این دسته از اشخاص است. شاید در نگاه اول با وجود موسسات حقوقی متعدد انتخاب وکیل کیفری شمال تهران دشوار به نظر برسد اما توجه به مهارت و رزومه علمی و سوابق کاری وکیل کیفری شمال تهران می تواند شما را از این سردرگمی دور نگه دارد.

مزایای انتخاب وکیل در پرونده کیفری

انتخاب وکیل در پرونده کیفری نسبت به پرونده های حقوقی اهمیت بیشتری دارد زیرا پرونده های کیفری مرتبط با تبرئه یا مجرمیت اشخاص در دادگاه های کیفری هستند. بنابراین نقش وکیل در پرونده های کیفری همانند نقش یک پزشک می تواند حساس و حیاتی باشد‌ انتخاب وکیل در پرونده های کیفری تا حدی واحد اهمیت است که دادگاه در برخی از پرونده های حساس کیفری بدون حضور وکیل به رسیدگی و صدور رای نمی پردازد و در صورت ناتوانی مالی متهم برای وی وکیل تسخیری تعیین می کند.یک وکیل مجرب کیفری  به سبب آشنایی با موارد قانونی تخفیف یا تشدید مجازات، تعویق و تعلیق اجرای مجازات، آزادی مشروط، تسلیم به رای، نهاد های نیمه آزادی و مجازات های جایگزین حبس می تواند نقش مهمی در هدایت پرونده کیفری و خارج کردن آن از تنگنا های دادرسی داشته باشد.

نتیجه گیری

وکیل کیفری شخصی است که با تسلط و احاطه بر قوانین و مقررات کیفری و رویه های موجود در دادگاه های کیفری پرونده های مرتبط با جرایم و مجازات ها به سر مقصد می رساند. امروزه علاوه بر برخورداری وکیل از تخصص و مهارت علمی و عملی، دسترسی آسان به موسسات حقوقی معتبر دارای اهمیت بسیار است. در این میان انتخاب وکیل کیفری شمال تهران به جهت دسترسی آسان به این منطقه مورد توجه اشخاص بسیاری است.در انتخاب وکیل کیفری شمال تهران توجه به تخصص و سابقه کاری وکیل کیفری می تواند راهنمای شما باشد. اگر شما نیز به دنبال انتخاب وکیل مجرب کیفری در طرح شکواییه و پرونده کیفری خود هستید می توانید همین حالا با کارشناسان و وکلای مجرب کیفری موسسه حقوقی صدرا تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *