وکیل نظام پزشکی

وکیل نظام پزشکی

وکیل نظام پزشکی از متبحرترین و کاردان ترین وکلایی است که می تواند به بیمار آسیب دیده از قصور پزشکی، مشاوره حقوقی ارائه کند. بیماران یا خانواده آنها می توانند با اعطای وکالت به این وکلا، علیه پزشک مقصر شکایت کیفری تنظیم کنند. در صورت ارائه این وکالت توسط بیمار آسیب دیده به وکیل، بیمار به عنوان موکل وکیل جرائم پزشکی شناخته خواهد شد.

بیمار آسیب دیده توسط قصور پزشکی می تواند با مراجعه به مجموعه های وکالتی، بهترین وکیل را برای گرفتن حقوق مادی و معنوی خود از پزشک مقصر، انتخاب و با کمک این افراد که در زمینه جرائم پزشکی، از تخصص کافی برخوردار هستند نسبت به طرح دعوی، اقدام قانونی انجام دهد. این وکلا به دلیل تخصص و تجربه کاری بالا می توانند روند رسیدگی به پرونده شما را با سرعت بیشتری طی کنند.

چه مواردی جزو قصورات پزشکی محسوب می شوند؟

پیش از پرداختن به وظایفی که قانون برای وکیل نظام پزشکی در نظر گرفته است، بهتر است شما را با انواع جرائم پزشکی آشنا کنیم. چرا که دانستن این مطلب که چه زمان می توان پزشک را در زمینه آسیب به بیمار مقصر دانست، برای شما سودمند خواهد بود.

قصور در طبابت

قصور پزشکی را می توان سهل انگاری پزشک در انجام وظیفه طبابت خود دانست. در مواردی امکان دارد پزشک به دلیل اهمال و سهل انگاری، موجب ایجاد صدمات جسمی یا خسارات مالی برای بیمار شود.

نداشتن دانش کافی

از دیگر موارد قصور پزشکی می توان به عدم دانش و مهارت لازم پزشک در زمینه درمان بیمار، اشاره کرد. در این مواقع ممکن است به دلیل طی شدن اشتباه روند درمانی توسط پزشک، به بیمار آسیب وارد شود. همچنین نسخه نویسی اشتباه توسط پزشک نیز از دیگر قصورات پزشکی به شمار می رود. البته احتمال نسخه نویسی اشتباه معمولاً عمدی نبوده و در اغلب موارد به دلیل دانش پایین پزشک، اتفاق می افتد.

عدم رعایت موارد احتیاطی در زمینه پزشکی

بی مبالاتی و بی احتیاطی پزشک از دیگر موارد جرائم غیر عمد پزشکی محسوب می شود. وکیل نظام پزشکی معتقد است که بی احتیاطی در درمان بیمار موجب خواهد شد تا عوارض ناشی از درمان برای بیمار ایجاد شود. از این رو برای مواجه نشدن با قصور پزشکی، پزشک باید احتیاطات لازم را حین درمان در نظر بگیرد.

بی احتیاطی و اهمال کادر درمان

البته در آسیب رسیدن به بیمار، همیشه پزشک مقصر نیست. گاهی پزشک مورد نظر مسئولیت خود را به خوبی انجام می دهد، اما به دلیل سهل انگاری کادر درمان، به بیمار آسیب وارد می شود. البته برای تشخیص عمدی یا غیر عمدی بودن این مورد، باید از وکیل خبره کمک گرفته شود. بررسی ها نشان می دهد که اهمال کادر درمان موجب شده است تا قصورات پزشکی روز به روز افزایش پیدا کنند.

عدم پذیرش بیمار اورژانسی

از دیگر موارد قصور پزشکی که در لیست جرائم مشخص پزشکی قرار می گیرد، عدم پذیرش بیماران اورژانسی توسط پزشک است. به این معنی که عدم پذیرش بیمارانی که جان آنها در خطر است، به عنوان جرم پزشکی شناخته می شود. البته طبق نظریه وکیل نظام پزشکی در این مورد، کادر درمان نیز باید پاسخگو باشند.

آشنایی با خدمات وکیل نظام پزشکی

به طور کلی وکیل تخلفات پزشکی می تواند در تمام زمینه های قصور پزشکی، به موکل خود، خدمات و مشاوره حقوقی ارائه کند. از آنجایی که تخلفات پزشکی بسیار گسترده هستند؛ استفاده از وکیل خبره می تواند راه گشای مناسبی برای این مشکلات باشد.

برای آشنایی بیشتر، در ادامه شما را با برخی از خدمات ارائه شده توسط وکیل جرائم پزشکی به بیماران آسیب دیده، آشنا خواهیم کرد:

  • ارائه مشاوره تخصصی به بیمار برای شکایت از پزشک معالج، از خدماتی است که این وکلا انجام می دهند. شکایت از پزشک به این دلیل انجام می شود که به بیمار آسیب وارد کرده است. این وکلا قادرند تا خطا و قصور پزشکی را اثبات کنند.
  • پس از اثبات جرم، نوبت به تنظیم شکوائیه از پزشک معالج می رسد. در این مرحله وکیل جرائم پزشکی با مطرح کردن دعوای کیفری علیه پزشک، کلیه مراحل مربوط به رسیدگی پرونده را در دادگاه طی می کند.
  • وظیفه دیگر وکیل نظام پزشکی پیگیری مداوم پرونده شکایت بیمار در کمیسیون پزشکی است که این کمیسیون در سازمان نظام پزشکی واقع شده است.
  • از دیگر وظایف وکیل جرائم پزشکی، مراجعه به دادسرای ویژه جرائم پزشکی و پیگیری شکایت موکل خود از این مجرای قانونی می باشد.
  • همچنین این وکلا می توانند به نظری که توسط کمیسیون پزشکی و مراجع قضایی صادر شده، اعتراض کنند.
  • آخرین مسئولیت وکیل جرائم پزشکی، انجام دفاعیات تأثیر گذار و تنظیم لایحه در پرونده های مربوط به جرائم پزشکی است.

مشاوره با وکیل نظام پزشکی چه مزایایی دارد؟

کمک گرفتن از وکیل متخصص و خبره در مورد پرونده جرائم مربوط به قصورات پزشکی، مزایای بسیاری برای موکلین دارد. مهم ترین امتیاز استفاده از این وکلا، اطلاع از مسائل مربوطه و اقدامات حقوقی و قانونی است که موکل باید با آنها آشنایی داشته باشد. چرا که امکان دارد در پرونده های مربوط به قصور پزشکی، موارد و مشکلات بسیاری برای شما ایجاد شود. شما می توانید از طریق صحبت و مشاوره با وکیل نظام پزشکی با مسائل حقوقی تخصصی به خوبی آشنا شوید.

همچنین این وکلا می توانند به شما در زمینه روند عملی محاکم قضایی، توضیحات کافی ارائه کنند. از طرف دیگر به دلیل تنوع بالای جرائم پزشکی، وکیل جرائم پزشکی مشخص می کند که آیا آسیب بیمار جزو قصورات پزشکی است یا خیر.

سخن پایانی

قصور پزشکی از مواردی است که موجب آسیب رسیدن به بیمار یا حتی فوت او می شود. سؤالی که اینجا مطرح می شود این است که در صورت مواجه شدن با قصور پزشکی، بهتر است چه اقدامی انجام دهیم؟ در پاسخ باید بگوییم که کمک گرفتن از وکیل متخصص قصورات پزشکی، راه کار مناسبی برای حل مشکل شما خواهد بود.

مجموعه وکلای صدرا با در اختیار داشتن زبده ترین وکلا، یکی از برترین مراکزی است که به شما برای رسیدن به حقوق مادی و معنوی خود کمک می کند. وکلای این مجموعه با داشتن رزومه درخشان، به روند رسیدگی به پرونده شما سرعت بیشتری می بخشند. همچنین شما می توانید از طریق مشاوره با بهترین وکیل نظام پزشکی در مجموعه صدرا، با روند رسیدگی به پرونده مربوط به جرائم پزشکی به خوبی آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *