وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی

در بسیاری از پرونده های پزشکی ممکن است به دلیل قصور پزشک، صدمات جبران ناپذیری مانند نقض عضو، فوت بیمار و … به وجود آید. در چنین مواقعی شاکیان پرونده پزشکی می کوشند تا با ارائه مدارک و ادله محکمه پسند، کوتاهی پزشک را به اثبات برسانند. در صورت اثبات قصور پزشکی، امکان دارد نتایج نامطلوبی از جمله رأی ابطال پروانه پزشکی برای پزشک معالج صادر شود. در این مواقع کمک گرفتن از وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی می تواند تأثیر فراوانی در تبرئه نمودن پزشک داشته باشد.

در واقع یکی از بهترین روش های اثبات بی گناهی و جلوگیری از صدور رأی ممنوعیت انجام فعالیت های پزشکی، مراجعه به وکیل کارآزموده و با تجربه می باشد. وکیل با ارائه اسناد موثق و ادله قوی به دادگاه و همچنین با استفاده از قدرت بیان خود می تواند رأی دادگاه را به سود موکل خود تمام کند. پیشنهاد ما برای بهره مندی از وکلای با سابقه، مراجعه به موسسه حقوقی صدرا می باشد. در این موسسه می توانید با وکلای حاذق و منتخب از سراسر کشور در ارتباط بوده و به صورت رایگان مشاوره نمایید.

قصور یا جرائم پزشکی چیست؟

قصور پزشکی به مجموعه جرائم یا عدم رعایت رفتار حرفه ای در برخورد با بیمار گفته می شود. در واقع هرگونه سهل انگاری و اهمال در تشخیص و درمان نوع بیماری، از جرائم پزشکی شناخته می شوند. لازم است بدانید قصور پزشکی تنها مختص پزشکان نیست. بلکه کوتاهی اشخاص دیگر مانند پرستاران، تکنسین ها، دندان پزشکان و … در طول پروسه درمان به نوعی قصور پزشکی محسوب می شود.

در بسیاری موارد پزشکان هیچ خطایی در درمان بیمار خود انجام نمی دهند؛ اما توانایی لازم را در اثبات بی گناهی خویش ندارند. در چنین مواقعی پزشکان می توانند با مراجعه به وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی گامی مؤثر در اثبات بی گناهی خویش بردارند.

در برخی موارد کوتاهی و قصور پزشکی، هیچ گونه عمد و یا تقصیری وجود ندارد. بلکه بی احتیاطی، نداشتن مهارت و یا سهل انگاری در درمان بیمار به خودی خود جرم بوده و در صورت اثبات، پیامدهای نامطلوبی برای پزشکان و افراد مذکور خواهد داشت. از جمله قصوری که به عنوان جرائم پزشکی شناخته می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم رازداری پزشک
 • تشخیص اشتباه نوع بیماری
 • انجام عمل جراحی غیر ضروری برای درمان بیمار
 • انجام برخی از اقدامات پزشکی در محیط مطب
 • اشتباه در اعمال جراحی
 • عدم تجویز داروهای مناسب برای درمان
 • اشتباه در خواندن نتایج آزمایش
 • و …

وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم

وکیل مدافع پزشک، فردی است که در حوزه رسیدگی به دعاوی جرائم پزشکی و همچنین دفاع از پزشک فعالیت می کند. معمولاً وکلایی که در این حوزه فعالیت دارند، از دستورالعمل ها و قوانین و مقررات پزشکی به طور کامل آگاه بوده و به همین دلیل می توانند با استفاده از معلومات به روز خود، دفاعی قدرتمند از موکل خود داشته باشند.

وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی علاوه بر موارد ذکر شده، در زمینه های دیگری مانند قوانین مربوط به صدمات فردی، قوانین بیمه و قانون تخلفات و قراردادها اطلاعات جامعی دارد. علاوه بر آن می کوشد تا به صورت مداوم معلومات و دانش خود را به روز نماید. این امر در آگاهی از قوانین جدید و در نتیجه، بهبود عملکرد وکیل در دفاع از موکل خود نقش بسزایی دارد.

در بسیاری از پرونده های قصور پزشکی، هدف فرد شاکی جبران هزینه های از دست رفته و همچنین کسب حمایت مالی برای هزینه های پزشکی می باشد. شاکی پس از اطلاع کامل از شرایط لازم برای احراز جرم می تواند با کمک وکیل جرائم پزشکی نسبت به شکایت از پزشک اقدام نماید. پس از انجام شکایت، مراتب از طریق دادگاه به اطلاع پزشک خواهد رسید. پزشک می تواند با کمک گرفتن از وکیل به موارد قضایی خود رسیدگی نموده و به نتایج موفقیت آمیز و مطلوب در پرونده قصور پزشکی دست یابد.

مزایای مراجعه به وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی

مراجعه به وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی و کمک گرفتن از او می تواند نتایج بسیار خوبی در اثبات بی گناهی و رفع اتهام از پزشک داشته باشد. در واقع وکیل با تمرکز بر وظایف خود می کوشد تا بهترین عملکرد را در دفاع از پزشکی که دچار مشکلات قضایی شده است انجام دهد. در این زمینه وکیل برای دفاع از پزشک، وظایفی خواهد داشت. این وظایف عبارت اند از:

 • انجام تحقیقات مفصل در زمینه دعاوی مربوط به جرائم پزشکی
 • بررسی تمام اسناد، رسیدها و مدارک پزشکی
 • v     مشاوره به موکل در طول پروسه محاکمه
 • تفسیر تمامی قوانین و استانداردهای پزشکی و حفظ اسناد و شواهد دست نخورده مانند دارو و تجهیزات پزشکی برای انجام آزمایش

وکیل مدافع پزشک با انجام اقدامات فوق و همچنین ارائه بهترین لایحه دفاعیه می تواند در رفع مجازاتی مانند توبیخ پزشک و درج در پرونده پزشکی، تعلیق از طبابت و ابطال پرونده پزشکی نقش مؤثری داشته باشد. در صورتی که درگیر چنین پرونده هایی هستید بهتر است برای حصول نتایج مطلوب، پرونده خود را به وکیلی حاذق و با تجربه سپرده و از کسب نتایج موفقیت آمیز آسوده خاطر باشید.

جمع بندی

مراجعه به وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرائم پزشکی و سپردن امور پرونده قصور پزشکی به او یکی از مؤثرترین روش ها در برطرف نمودن اتهامات و بازگشت به حرفه پزشکی خواهد بود. با این وجود، صدور رأی نهایی بر اساس دلایل قانع کننده و محکمه پسند بر عهده قاضی خواهد بود؛ اما در این میان بهتر است از نقش وکیل در قانع نمودن قاضی با ارائه ادله قوی غافل نشوید.

بهره مندی از یک وکیل با تجربه و ماهر می تواند پرونده از دست رفته را به نفع شما تمام کند. به همین دلیل ضروری است برای اثبات حقانیت خود و برائت از اتهامات وارده، از یک وکیل کارآزموده کمک بگیرید. مراجعه به موسسه حقوقی صدرا می تواند بهترین گزینه برای بهره مندی از وکلای برتر در حوزه دعاوی پزشکی باشد. این موسسه می کوشد تا با نظارت و مدیریت دقیق بر عملکرد وکلای خود، بهترین نتایج را برای مراجعین خود رقم زند. برای بهره مندی از خدمات این موسسه می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان در ارتباط بوده و اطلاعات لازم در زمینه پرونده خود را به صورت رایگان از موسسه حقوقی صدرا دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *