وکیل مجرب در تهران

وکیل مجرب در تهران

بسیاری از افراد هنگام مواجه شدن با مسائل حقوقی و کیفری، ترجیح می دهند تا با کمک وکیل کار بلد و مجرب، مسیر پرونده خود را هموار کنند. البته در این میان پیدا کردن وکیل مجرب در تهران کار آسانی نبوده و نیازمند تحقیق و تفحص است؛ زیرا هر وکیلی نمی تواند روند رسیدگی به پرونده های کیفری و قضایی را به بهترین شکل مدیریت کند.

دانش، تجربه و توانایی حل پرونده های مختلف از جمله پارامترهایی است که یک وکیل مجرب باید داشته باشد؛ اما در این میان انتخاب وکیلی که با کمک او بتوان روند رسیدگی به پرونده های مختلف را تسریع نمود، کار چندان راحتی نیست. البته با وجود مجموعه وکلای موسسه حقوقی صدرا نگرانی از بابت پیدا کردن وکیل مجرب، معنایی ندارد. وکلای این مجموعه با دانش و تجربه بالای خود قادرند روند رسیدگی به پرونده های مختلف را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند.

نحوه انتخاب وکیل مجرب در تهران

شاید این سؤال برای شما مطرح شود که چگونه می توان بهترین وکیل را انتخاب و به دانش و تجربه او اعتماد کرد؟ پاسخ این پرسش به دلیل گسترده بودن موضوع پرونده های حقوقی، قدری پیچیده است. معمولاً وکیل مجرب در تهران در حوزه های جداگانه ای از جمله وکیل کیفری، وکیل خانواده، وکیل ملکی، وکیل ثبت احوال و …، مشغول فعالیت است. به همین دلیل نمی توان از وکیل خانواده به عنوان وکیل کیفری نیز استفاده کرد.

بنابراین در پاسخ به پرسش مطرح شده باید گفت که انتخاب وکیل مناسب باید مطابق با شرایط و نوع پرونده انجام شود. در کنار موارد ذکر شده برای انتخاب وکیل خوب باید پارامترهای دیگری نیز در نظر گرفته شوند. تخصص در زمینه دعاوی و مباحث مشخص حقوقی از جمله مهم ترین مسائلی است که هنگام انتخاب وکیل باید مورد توجه قرار گیرد. برخورداری از تجربه و دانش و دلسوزی برای رسیدگی به امور مختلف پرونده را نیز می توان از دیگر پارامترهای انتخاب یک وکیل خوب برشمرد.

 همچنین توانایی اقناع طرف مقابل و قدرت سخنوری بالا از جمله ویژگی هایی است که برای انتخاب وکیل مجرب در تهران باید مورد توجه قرار گیرد. دقت بالا در گفتگو با موکل و مطالعه پرونده، همچنین تسلط به زوایا و ابعاد مختلف پرونده از دیگر عواملی هستند که هنگام انتخاب وکیل خوب باید مد نظر قرار گیرند. البته بسیاری از افراد رزومه درخشان و حل پرونده های مشابه توسط وکیل را نیز در انتخاب بهترین وکیل، لحاظ می کنند.

ویژگی های اصلی وکیل مجرب در تهران

در حرفه وکالت نیز همانند مشاغلی مانند مهندسی و پزشکی، دانش و تجربه وکیل، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما در این میان برای تشخیص و انتخاب درست بهترین وکیل باید ملاک هایی در نظر گرفته شود. به طور کلی ویژگی ها و خصوصیات اصلی وکیل خوب عبارتند از:

برخورداری از دانش حقوقی بالا در زمینه های مختلف حقوقی

به جرئت می گفت که وکیل مجرب در تهران باید از سواد علمی بسیار بالایی در زمینه علوم مختلف قضایی برخوردار باشد تا به این وسیله بتواند در کنار ارائه مشاوره حقوقی به موکل خود، مراحل مختلف پرونده اعم از ثبت دادخواست، تنظیم لوایح و همچنین شرکت در جلسات دادرسی را به شکل مناسبی انجام دهد. علم و دانش وکیل موجب خواهد شد تا دعوی رد نشده و با ارائه مدارک و اسناد، روند رسیدگی قانونی به پرونده، هموار شود.

برخوردای از تخصص در زمینه دعاوی کیفری یا حقوقی

حرفه وکالت نیز همانند پزشکی، امری تخصصی است. در این میان وکیل خوب به کسی گفته می شود که به جای قبول پرونده در زمینه های مختلف که معمولاً درصد موفقیت پایینی دارند، مطالعات خود را در زمینه خاص افزایش داده و با قبول پرونده در حوزه خاص مانند کیفری، خانوادگی، مالی و …، تجربه خود را بیشتر کند. با این روش، اعتماد موکل به وکیل خود نیز افزایش پیدا می کند.

برخورداری از اخلاق حرفه ای

از مهم ترین ویژگی های که باید وکیل مجرب در تهران داشته باشد رعایت شآن و اخلاق حرفه ای است. به موجب اخلاق حرفه ای، وکیل موظف است، هنگام پذیرش پرونده، تمامی جوانب کار را به موکل خود توضیح دهد. همچنین طبق رفتار حرفه ای، وکیل باید حدود و اختیارات خود را نیز برای موکل روشن نماید.

امضای قرارداد حق الوکاله با قیمت های منصفانه هنگام پذیرش پرونده نیز از دیگر ویژگی های اخلاقی بهترین وکیل تهران محسوب می شود. در کنار موارد ذکر شده، وکیل خوب باید تمامی فرآیند رسیدگی به پرونده را به موقع برای موکل خود روشن نموده و تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق او به کار گیرد. مسئله مهم دیگر این است که یک وکیل خوب نباید به موکل یا طرف مقابل او، به وسیله راه های غیرقانونی آسیب برساند.

داشتن صداقت در تمام مراحل پرونده

صداقت را می توان از برترین ویژگی های اخلاقی برای وکیل مجرب دانست. وکیل خوب باید تحت هر شرایطی اصل صداقت را با موکل خود رعایت کند. داشتن صداقت موجب می شود تا موکل از نتیجه تلاش وکیل مجرب در تهران حتی اگر پرونده به نفع او خاتمه پیدا نکند، رضایت داشته باشد.

داشتن مصلحت اندیشی هنگام پیگیری پرونده

وکیل مجرب باید تحت هر شرایطی، مصلحت موکل خود را در نظر داشته باشد. در برخی از موارد صلاح موکل در سازش او با طرف مقابل است و در مواردی نیز پرونده باید تا انتها، جریان داشته باشد. گاهی بهتر است بعضی از دعاوی مطرح نشوند تا در زمان و هزینه موکل صرفه جویی شود و در مواقعی نیز مصلحت موکل این گونه است که دعاوی به سرعت مطرح شوند. در همه این موارد، ذکاوت و هوش وکیل مجرب، بیشترین نقش را ایفا می کند.

anva.jpg

سخن آخر

مجموعه حقوقی صدرا از مؤسساتی است که معرفی بهترین وکیل در پرونده های مختلف حقوقی و کیفری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. در این مجموعه برای هر کدام از پرونده های خانوادگی، کیفری، ثبت احوال و ملکی و …، جمعی از برترین وکلای دانش آموخته و باتجربه زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری، مشغول فعالیت هستند. به همین دلیل با سپردن پرونده خود به موسسه حقوقی صدرا که چندین وکیل مجرب در تهران را در اختیار دارد، دیگر جای نگرانی برای پیگیری دقیق و به موقع پرونده خود نخواهید داشت. شما می توانید از طریق مشاوره با وکلای این مجموعه از شرایط دقیق پرونده خود مطلع شوید. این وکلا با تجربه بالای خود قادرند پرونده های شما را در اسرع وقت به سرانجام برسانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *