وکیل فوتبالیست


وکیل فوتبالیست نقش مهم و تأثیر گذاری را در احقاف حقوق فوتبالیست ها ایفا می کند. به طور کلی می توان گفت که این وکیل حقوقدانی است که به فوتبالیست برای مشاوره در مورد قرارداد و تنظیم آن، پیگیری دعاوی مختلف ورزشی و … کمک می کند. این وکیل باید دارای تخصص باشد تا بتواند به فوتبالیست در جهت رسیدن به منافع او، مشاوره حقوقی لازم را ارائه کند.

این وکلا دارای پرونده وکالت معتبر بوده و برای آشنایی با حقوق رشته ورزشی فوتبال، در این زمینه مدرک تحصیلی آکادمیک دریافت کرده اند. به همین علت به کلیه قوانین مربوط به فوتبال به خوبی تسلط دارند. برای آشنایی بیشتر با وظایف و عملکرد این وکلا، در این مطلب شما را با وکیل فوتبال، تخصص ها و خدماتی که این وکلا به موکلین خود ارائه می کنند، آشنا خواهیم کرد.

ویژگی های وکیل فوتبالیست

اگر چه ممکن است وکیل متخصص در زمینه فوتبال در سایر زمینه های حقوقی، تخصص لازم را نداشته باشد؛ اما در حیطه ورزش فوتبال، با دانش بالای خود، از هیچ کمکی برای احیای حقوق موکل خود کوتاهی نمی کند. امروزه وکلای بسیاری با عنوان وکیل فوتبالیست مشغول فعالیت هستند، اما برای مواجه نشدن با مانع سر راه بازیکنان فوتبال، بهتر است این افراد وکلای خود را از میان افراد متبحر و دانش آموخته انتخاب کنند. اهمیت یاری گرفتن از وکلای باتجربه زمانی بیشتر می شود که متوجه شویم که قوانین مربوط به فوتبال با سایر قوانین موجود در جامعه، تفاوت اساسی دارند.

به عنوان مثال یک وکیل خبره فوتبالی باید با تمام قوانین مربوط به AFC، FIFA،  UEF، CAF و آیین نامه های هر کدام از این فدراسیون ها به خوبی آشنایی داشته باشد. همین امر، اهمیت انتخاب وکیل متخصص فوتبال را افزایش می دهد. چرا که اگر این وکیل در حوزه قوانین و مقررات فوتبالی سواد و تحصیلات کافی نداشته باشد، نمی تواند به ورزشکار و تیم برای رسیدن به نتیجه ایده آل در مسائل حقوقی کمک کند. البته در نظر داشته باشید که صرف داشتن مدرک تحصیلی نمی تواند به معنای ضمانت کارایی وکیل فوتبالی باشد. به همین علت تجربه وکیل فوتبالیست را نیز می توان دومین عامل موفقیت او در پرونده های فوتبالی دانست.

وظایف وکیل فوتبالیست

در نظر داشته باشید که وظایف وکیل فوتبال در پرونده های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. به همین دلیل وکیل باتجربه باید برای هر پرونده فوتبالی، اقدامات خاصی را انجام دهد؛ اما وظایفی نیز وجود دارند که عامه بوده و تمام وکلای مشغول در حوزه فوتبال باید آنها را در نظر داشته باشند. از مهم ترین ویژگی های وکیل خبره و کار بلد فوتبال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیگیری امور موکل با صداقت کامل

شاید به جرئت بتوان صداقت را از مهم ترین ویژگی های یک وکیل فوتبال خوب دانست. صداقت وکیل موجب خواهد شد تا او برای خوشحال کردن و دلگرمی موکل خود، مطالب خلاف واقع را نگفته و اعتبار خود را نزد موکلش کاهش ندهد.

در نظر داشته باشید که پرونده فوتبالیست ها زمانی با بهترین نتیجه به سرانجام خواهد رسید که وکیل فوتبالیست پرونده را با جدیت مورد بررسی و پیگیری قرار دهد. پیگیری به جا موجب خواهد شد تا اقدامات لازم در زمان مناسب صورت گرفته و پرونده با سرعت بیشتری به موفقیت نزدیک شود.

این در حالی است که عدم پیگیری درست و به موقع پرونده، روند رسیدگی به آن را کند کرده و به موکل زیان وارد می کند. در مورد مسئله مهاجرت ورزشی فوتبالیست ها این مسئله بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. چنان که در مطلب مربوط به وکیل مهاجرت ورزشی اشاره شد برخی از سهل انکاری ها در پرونده های حقوقی موجب می شود تا ورزشکار، از موفقیت های بیشتر محروم شود.

مطلع و به روز بودن

همانگونه که می دانید علم حقوق از علومی است که به دلیل پیشرفت همه جانبه بشر و به وجود آمدن موضوعات به روز، باید این علم نیز با تغییرات متعددی روبرو شود. بروز تغییر در همه زمینه های علم حقوق امری ضروری و امکان پذیر است. در این میان وکیل فوتبالیست کارکشته و مجربباید از تمام تغییرات به وجود آمده و پیشرفت های حقوق مطلع بوده و با تسلط و اشراف کامل به مسائل مختلف از بروز مشکلات برای موکل خود پیشگیری کند.

رازدار بودن

ویژگی حفظ اسرار موکل از بزرگترین خصوصیات وکیل خوب به شمار می رود. همانگونه که مطلع هستید فوتبال از ورزش هایی است که به طور مستقیم با رسانه و اخبار سراسر دنیا، ارتباط دارد. در این میان اگر اسرار و اطلاعات فوتبالی، توسط وکیل درز کند می تواند در رسانه ها منتشر شده و حتی به بی آبرویی فوتبالیست منجر شود؛ بنابراین وکیل خوب باید اسرار موکل خود را همانند امانت نزد خود حفظ کرده و مراقب باشد تا این اسرار به بیرون درز نکنند.

صادق و راستگو بودن

صداقت امری است که در همه حوزه های وکالت باید در سرلوحه کار وکلا قرار گیرد. وکیل فوتبال نیز همانند سایر وکلا موظف است تا واقعیت را به موکل خود گفته و از دادن وعده های دروغ به او اجتناب کند. همچنین وکیل فوتبالیست باید از دادن وعده هایی که انجام آن از عهده او خارج است، پرهیز کند. در نظر داشته باشید که جنبه مالی پرونده های فوتبالی نباید وکیل را به سمت پا گذاشتن بر روی حقیقت کشانده و مانع از رسیدن موکل به حقوق خود شود.

اقدامات لازم برای پیدا کردن بهترین وکیل فوتبالیست

برای پیدا کردن و انتخاب بهترین وکیل فوتبال باید ابتدا به این مسئله توجه کنید که استفاده از این وکیل تا چه میزان می تواند برای شما سودمند باشد. اینجا لازم است ابتدا در مورد علم و دانش این وکیل تحقیق کرده و با توجه به تخصص او، وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از دیگر موضوعاتی که هنگام انتخاب بهترین وکیل فوتبالی پیش روی شما خواهد بود موفقیت این وکیل در موضوعات فوتبالی است. در نظر داشته باشید که تجربه، از مهم ترین و تأثیر گذارترین عوامل موفقیت وکیل فوتبال محسوب می شود.

سخن پایانی

موسسه حقوقی صدرا، وکلای متخصص در زمینه فوتبال را در اختیار دارد که با تسلط کامل به قوانین فدراسیون ها و فیفا می توانند تجربیات بالای خود را در اختیار شما قرار دهند. اگر به هر دلیلی در حیطه مسائل و قوانین مربوط به فوتبال با مشکل مواجه شده اید، می توانید از مشاوره حقوقی و کمک بهترین وکیل فوتبالیست در موسسه حقوقی صدرا، بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *