HTML tutorial
وکیل فسخ قرارداد

مشاوره با وکیل فسخ قرارداد

یکی از موضوعات مهم که عموما در مراجع قانونی با چالش ها و سوالات فراوانی مواجه است، فسخ قرارداد و روش های ابطال آن می باشد. بسیاری از افراد برای حل پرونده های خود به وکیل فسخ قرارداد مراجعه می کنند، تا به راحتی بتوانند مشکلات خود را برطرف کنند. با توجه به اینکه وکیل فسخ قرارداد از اطلاعات و آگاهی کافی نسبت به پرونده های ابطال برخوردار است، می تواند بهترین راه را برای رسیدن به نتیجه دلخواه پیشنهاد دهد.هنگامی که یکی از طرفین قرارداد خواستار پایان دادن به قرارداد باشد، عمل فسخ قرارداد اتفاق می افتد. این عمل زمانی انجام می شود که رضایت یکی از طرفین یا هر دوی آنها از این قرارداد تأمین نشده باشد؛ بنابراین طی عملیاتی اقدام به فسخ قرارداد می نمایند. لازم است بدانید تمام مراحل مربوط به فسخ قرارداد باید به صورت قانونی و از طریق مراجع ذی ربط انجام شود؛ بنابراین برای این کار بهتر است از وکیل فسخ قرارداد تهران کمک بگیرید. وکیل با تمام مراحل کار آشنا بوده و فسخ قرارداد را در کوتاه ترین زمان، امکان پذیر می سازد.

وکیل فسخ قرارداد دارای مدرک پایه یک دادگستری می باشد، که به دلیل حضور در پرونده های متعدد و کسب تجربه، از پیچیدگی های موجود در پرونده های ابطال قرارداد اطلاعات کافی دارد. برای انتخاب وکیل مناسب ابتدا باید در مورد رزومه شخص مورد نظر، تحقیقات لازم را انجام دهید.

برخی از افراد با ادعاهای دروغین نسبت به توانایی در حل پرونده های فسخ قرارداد، سعی دارند از دیگران سوءاستفاده کنند. در حالی که این افراد تنها زمان و دارایی شما را هدر داده و در ازای آن نیز هیچ گونه خدمات مفیدی در اختیار شما قرار نمی دهند.

با بررسی سابقه کار وکیل فسخ قرارداد می توان از میزان موفقیت های او در پرونده های ابطال قرارداد و نتایج مثبت آن آگاهی پیدا کرد. همچنین با تحقیقات میدانی مفید از دوستان و آشنایانی که با این نوع پرونده ها درگیر بوده اند نیز می توان انتخاب مناسبی داشت.

ویژگی های وکیل فسخ قرارداد

این وکیل باید از ویژگی های لازم برای ایجاد اعتماد در موکل خود برخوردار باشد، در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. وکیل مورد نظر باید از توانایی کافی در جمع آوری مدارک و ارائه آن به دادگاه برخوردار باشد. در صورت عدم توانایی وکیل در ارائه مدارک مورد نیاز برای دفاع از حقوق موکل خود، ممکن است در دادگاه با شکست مواجه شود. بنابراین برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه باید فردی مورد اعتماد و با تجربه را انتخاب کنید.

پایبند بودن به مسائل اخلاقی و شناخت آن ها از دیگر ویژگی های وکیل فسخ قرارداد می باشد، که به او کمک می کند تا از منافع موکل خود دفاع کند. وکیل فسخ قرارداد به ضرر موکل خود عملیاتی را در جریان پرونده انجام نخواهد داد و از حق و حقوق او دفاع خواهد کرد. او همچنین از زیر سوال رفتن مطالبات موکل خود نیز جلوگیری خواهد کرد.

یکی از ویژگی های مهم وکیل فسخ قرارداد مسئولیت پذیری او در برابر حقوق موکل می باشد. او باید به موقع در جلسات دادگاه حاضر شود و مدارک مورد نیاز را در جریان پرونده ارائه دهد. افراد می توانند علاوه بر خدمات گسترده حقوقی که از طرف وکیل خود دریافت می کنند، به او وکالت دهند تا به جای آن ها در جلسات دادگاه حضور پیدا کند.

بخوانید...
وکالت در طلاق و انواع آن

باید توجه داشته باشید که صرفا داشتن مدرک تحصیلی حقوق، نمی تواند دلیلی بر توانایی وکیل برای احقاق حقوق شما باشد. وکیل فسخ قرارداد باید بتواند به خوبی از پس پرونده های فسخ قرارداد و پیچیدگی های آن برآید. وکیل باید به طور کامل از شرایط آگاهی داشته باشد و بهترین و کوتاه ترین راه را برای رسیدگی به پرونده مورد نظر انتخاب کند.

راه های فسخ قرارداد چیست؟

بسیاری از افراد بدون آگاهی از قوانین و مقررات فسخ قرارداد، اقدام به ابطال آن می کنند، که ممکن است برای آنها ضررهای زیادی به بار آورد. اما ابطال قرارداد نیاز به اشراف به مباحث حقوقی و قانونی دارد، که وکیل فسخ قرارداد به آن آگاه است. در صورتی که هنگام عقد قرارداد این اختیار برای موکل و یا یکی از طرفین قرار گیرد؛ که هر موقع خواست برای ابطال آن اقدام کند، بحث ابطال قرارداد پیش می آید.

بنابراین یکی از اولین روش های ابطال قرارداد که ساده ترین آن می باشد، درخواست و یا اذن موکل است. لازم به ذکر است که موکل از نظر قانونی این توانایی را دارد که هر زمان بخواهد وکالت خود را از وکیل سلب کند. اما این درخواست باید قبل از هر اقدامی در پرونده، صورت گیرد.

در روش دوم، از نظر قانونی، شرایط فسخ قرارداد وجود دارد و هر کدام از طرفین می توانند نسبت به ابطال قرارداد اقدام کنند. این مسئله در شرایطی اتفاق می افتد که قانون مدنی آن را مشخص کرده باشد. در این صورت نمی توان به هیچ عنوان از آن جلوگیری کرد. لازم به ذکر است که به خواست موکل امکان فسخ قرارداد بین او و وکیل نیز محیا بوده و موکل می تواند در صورت عدم رضایت از خدمات حقوقی وکیل خود، قرارداد را فسخ کند.

فسخ قرارداد به سه روش صورت می گیرد:

  • فسخ به دلایل قانونی که از لحاظ حقوقی و قانونی به طرفین داده می شود، تا بتوانند قرارداد را فسخ کنند
  • فسخ قرارداد به خاطر وجود تخلفات از شرایط ضمن عقد آن
  • فسخ قرارداد با توجه به حق فسخ آن که در قرارداد درج شده است

وکیل فسخ قرارداد

تعهدات  

وکیل فسخ قرارداد وظیفه دارد تا مشاوره حقوقی را چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری در اختیار موکل خود قرار دهد. از طرفی، پس از عقد قرارداد موکل می تواند به راحتی به وکیل خود دسترسی داشته و به سوالات در مسیر پرونده پاسخ دهد. بنابراین افرادی که دارای مشغله کاری زیادی هستند و توانایی مراجعه حضوری را به دفاتر وکالت ندارند، می توانند با استفاده از اینترنت و یا تلفن همراه خود، مشاوره بگیرند.

وکیل فسخ قرارداد می تواند در مسیر پرونده کارهای مختلفی را برای حل آن انجام دهد، که شاید از عهده افراد عادی خارج باشد. در نتیجه می تواند به سوالات حقوقی موکل خود پاسخ داده و به آنها رسیدگی کند.

بخوانید...
نفقه زن شاغل
وکیل فسخ قرارداد

قوانین فسخ وکالت نامه

با توجه به ماده ۳۷ قانون دادرسی مدنی، در صورتی که موکل بخواهد وکیل خود را عزل نماید، باید مراتب آن را به دادگاه و وکیل خود اعلام کند. در صورت عزل وکیل جریان دادرسی پرونده متوقف نخواهد شد. همچنین اظهارات شفاهی فسخ قرارداد با وکیل را باید در صورتجلسه بیان کرده و به امضای موکل آن رساند.

در ماده ۳۹ قانون دادرسی مدنی، پس از اعلام استعفای وکیل به دادگاه، اخطار آن از طرف دادگاه برای موکل ارسال خواهد شد. پس از آن موکل باید ادامه مراحل رسیدگی به پرونده را به تنهایی یا با حضور وکیل دیگری پیگیری نماید. جلسه دادرسی تا زمانی که وکیل جدید معرفی شود و یا موکل به آن مراجعه کند، به مدت یک ماه به تعویق خواهد افتاد.

وکیل فسخ قرارداد

در صورتی که وکیل اقدام به فسخ قرارداد وکالت کند، باید ابتدا آن را به اطلاع موکل خود برساند. پس از آن نیز دادگاه موضوع استعفای وکیل و اخطاریه برای رفع نقص را به اطلاع موکل می رساند. توجه داشته باشید که رسیدگی و رفع نقص در این پرونده به عهده موکل می باشد.

در صورتی که وکیل فسخ قرارداد، هنوز کار خاصی را در پرونده مورد نظر انجام نداده باشد و موکل اقدام به فسخ قرارداد کند، هزینه ای به وی تعلق نمی گیرد. اما اگر درخواست قطع همکاری و عزل وی در میانه کار داده شود، باید به تعهداتی که در قرارداد پیش بینی شده عمل شود. عموما هنگام عقد قرارداد اینگونه موارد پیش بینی شده و برای آن ها، بندهایی در نظر گرفته می شود. به طور کلی پرداخت هزینه برای وکیلی که پرونده را در مسیر خود رو به جلو هدایت کرده، منصفانه تر به نظر می رسد.

وکیل فسخ قرارداد از وکلای پایه یک دادگستری به شمار می آید. این وکیل دارای تجربه و مهارت کافی برای عمل فسخ قرارداد بوده و می تواند پرونده را در سریع ترین زمان به نفع شما به نتیجه برساند؛ بنابراین با مراجعه به وکیل فسخ قرارداد می توانید تمام امورات مربوط به پرونده خود را به او سپرده و از رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان آسوده خاطر باشید.

شرایط فسخ قرارداد توسط وکیل فسخ قرارداد تهران

وکیل فسخ با شرایط مختلفی که برای فسخ قرارداد لازم است، آشنا بوده و در نتیجه می تواند اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد. شرایط لازم برای فسخ قرارداد توسط وکیل به شرح زیر می باشند:

تصریح اختیارات لازم برای فسخ قرارداد

برای آنکه وکیل فسخ قرارداد تهران بتواند مراحل قانونی مربوط به فسخ قرارداد موکل خود را انجام دهد، لازم است تا اختیار فسخ قرارداد که موکل به وکیل می دهد به طور کامل در قرارداد وکالت‌نامه درج شود. در غیر این صورت وکیل نمی تواند هیچ گونه اقدامی در این رابطه انجام دهد؛ بنابراین بهتر است هنگام تنظیم وکالت‌نامه، حتماً وکالت فسخ قرارداد در آن درج شود.

داشتن رضایت

برای فسخ قرارداد لازم است تا طرف قرارداد از این کار رضایت کامل داشته باشد. در صورت عدم رضایت و انجام فسخ با اکراه، فسخ قرارداد غیرقانونی خواهد بود.

بخوانید...
وکیل قصور پزشکی

داشتن قصد

داشتن رضایت، لازمه فسخ قرارداد است. در صورتی که فرد رضایت درونی از فسخ داشته باشد، قصد و نیت انجام این کار را نیز خواهد داشت. اگر قصدی برای فسخ از سوی طرف قرارداد وجود نداشته باشد، این فسخ بار قانونی نخواهد داشت.

اهلیت

کسی که قصد فسخ قرارداد را دارد باید در صحت روانی کامل بوده و همچنین به سن قانونی رسیده باشد؛ به عبارت دیگر لازم است فرد اهلیت داشته باشد. در غیر این صورت وکیل فسخ قرارداد تهران نمی تواند از جانب فردی با بیماری روانی و هم‌چنین صغیر، وکالت انجام فسخ قرارداد را داشته باشد.

روش های فسخ قرارداد

در قانون جمهوری اسلامی ایران، انواع روش های فسخ قرارداد به طور کامل توسط قانون گذار تشریح شده است. در صورتی که با این روش ها آشنایی کامل داشته باشید می توانید عملکرد و دقت بالایی در انجام امور مربوط به فسخ قرارداد داشته باشید. برای آگاهی از راه های فسخ قرارداد، بهتر است به وکیل فسخ مراجعه کرده و اطلاعات لازم را در این زمینه از او دریافت نمایید.

انواع روش های فسخ قرارداد عبارت اند از:

تصریح در فسخ قرارداد

معمولاً طرفینی که اقدام به تنظیم قرارداد می کنند می توانند حق فسخ آن توسط طرفین یا شخص ثالثی را در متن قرارداد قید نمایند. از نکات حائز اهمیت در دادن اختیار فسخ، مشخص نمودن مدت اختیار فسخ در قرارداد است. در صورتی که مدت زمان حق فسخ، نامعلوم باشد منجر به باطل شدن شرایط و همچنین عقد قرارداد خواهد شد؛ زیرا این معامله به نوعی غرری بوده و در نتیجه باطل خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از وکیل فسخ قرارداد تهران کمک بگیرید.

فسخ به موجب قوانین فسخ قرارداد

هنگامی که به موجب قانون، شرایطی پیش آید که قرارداد غیر قانونی باشد، طرفین می توانند نسبت به فسخ آن اقدام نمایند. البته این کار در صورتی امکان پذیر است که هر دو طرف نسبت به فسخ قرارداد رضایت کامل داشته باشند. به این نوع از فسخ قرارداد، خیار فسخ گفته می شود.

انواع خیارات فسخ قرارداد

مراجعه به وکیل فسخ قرارداد باعث می شود تا با احکام مربوط و همچنین خیارات فسخ قرارداد آشنا شده و به کمک او بتوانید عمل فسخ را در بهترین شکل ممکن به نفع خود انجام دهید.

انواع خیارات فسخ قرارداد عبارت اند از:

خیار مجلس

به موجب ماده ۳۹۷ قانون مدنی، طرفین قرارداد می توانند تا زمانی که در جلسه عقد قرارداد حضور دارند نسبت به فسخ آن اقدام نمایند. پس ا آنکه این افراد از هم جدا شده و یا مجلس را ترک نمودند، این اختیار را از دست خواهند داد.

خیار حیوان

در صورت مشاوره با وکیل فسخ قرارداد تهران در مورد انواع خیارات، از تعریف خیار حیوان نیز آگاه خواهید شد. این اختیار همان طور که از نام آن پیدا است به معامله حیوان مربوط می شود. در این خرید و فروش، خریدار به مدت سه روز اختیار فسخ قرارداد را دارد. این مهلت سه روزه به منظور بررسی و آگاهی از سلامت حیوان به خریدار داده می شود.

بخوانید...
آنچه لازم است درباره ی فسخ قرارداد بدانید!

خیار تأخیر ثمن

در صورتی که در متن قرارداد زمانی برای تسلیم مورد معامله و همچنین مبلغ آن تعیین نشده باشد، در صورتی که پس از سه روز، مورد معامله به خریدار تحویل داده نشود، خریدار می تواند قرارداد را فسخ کند. این امر در صورتی امکان پذیر است که هزینه مورد معامله به فروشنده پرداخت نشده باشد.

خیار غبن

در صورتی که پس از عقد قرارداد، هر یک از طرفین متوجه تفاوت فاحش ارزش واقعی مورد معامله و مبلغ تعیین‌ شده برای آن شوند، مطابق خیار غبن می توانند معامله را فسخ نمایند.

خیار تدلیس

هنگامی که فروشنده در هنگام معامله، عملیات فریبکارانه ای برای فریب خریدار انجام دهد، خریدار پس از اطلاع از این موضوع می تواند قرارداد را فسخ نماید.

از دیگر خیاراتی که با مراجعه به وکیل فسخ قرارداد تهران از آنها آگاه خواهید شد عبارت اند از:

  • خیار عیب
  • خیار تبعض صفقه
  • خیار تخلف در شروط
  • خیار تخلف وصف
  • خیار رؤیت

مراحل فسخ قرارداد توسط وکیل فسخ قرارداد تهران

فسخ قرارداد عملی کاملاً قانونی بوده و تمام مراحل آن تحت نظر قانون انجام می پذیرد؛ بنابراین در صورتی که حکم فسخ قرارداد صادر شود طرف مقابل ملزم به پس دادن مورد معامله است. در صورتی که فرد از این عمل سرباز زند، لازم است وکیل مراحل زیر را طی نماید:

ارسال اظهارنامه

اظهارنامه یکی از مدارک کاملاً معتبر و قابل استناد می باشد؛ بنابراین لازم است وکیل اظهارنامه ای را به طرف مقابل قرارداد ارسال نموده و عمل فسخ قرارداد را به اطلاع آن فرد برساند.

تنظیم دادخواست تأیید فسخ

از اقدامات دیگری که پس از ارسال اظهارنامه به طرف قرارداد توسط وکیل انجام می شود، تنظیم دادخواست به منظور تائید فسخ قرارداد است. در این مرحله، وکیل فسخ قرارداد تهران از دادگاه می خواهد تا عمل فسخ را تنفیذ نماید. این کار باعث می شود تا فسخ قرارداد به طور کامل قانونی بوده و جای هیچ شک و شبه ای در آن وجود نداشته باشد.

جمع بندی

مراجعه به یک وکیل خبره می تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب و احقاق حق، تأثیر بسزایی داشته باشد؛ بنابراین در صورتی که از عقد قرارداد رضایت کافی نداشته و قصد فسخ آن را دارید بهتر است از یک وکیل فسخ قرارداد کمک بگیرید؛ زیرا قراردادها معمولاً انواع مختلفی داشته و در نتیجه، احکام مربوط به هرکدام از آنها نیز متفاوت خواهد بود. در صورتی که این تفاوت ها نادیده گرفته شوند ممکن است مشکلات بیشتری در این زمینه ایجاد شده و در نتیجه در انجام فسخ دچار دردسر شوید.

مراجعه به وکیل می تواند گره گشای بسیاری از مسائل مربوط به فسخ قرارداد باشد. برای این کار می توانید به موسسه حقوقی صدرا مراجعه نمایید. این موسسه ضمن بهره مندی از بهترین و متخصص‌ترین وکیل فسخ قرارداد تهران، بر نحوه عملکرد کادر خود مدیریت و نظارت دقیق دارد. به همین دلیل اکثر پرونده هایی که به موسسه حقوقی صدرا سپرده می شوند با نتایج موفقیت آمیز همراه هستند. شما نیز می توانید پرونده فسخ قرارداد خود را به این موسسه سپرده و از پایان یافتن پرونده فسخ به نفع خود اطمینان خاطر داشته باشید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی