وکیل سرقت طلا


امتیاز دهید post

وکیل سرقت طلا، قرار است با تخصصی که نسبت به پرونده های پیچیده مالی از جمله سرقت، که یکی از جرایم مهم در حوزه اموال است ورود پیدا کند و در مقام دفاع از شخص بزه دیده ای که، با رفتار مجرمانه شخص سارق، مالش از حیطه مالکیت وی خارج شده و موجب گردیده که دچار ضرر و زیان مالی شود باشد. در بدوا امر، وظیفه وکیل سرقت طلا آن است که اعلام جرم کند و  شکایت موکلش را به ضابطین دادگستری یا مستقیما  به دادسرا تقدیم دارد تا تحقیقات اولیه انجام شود و به موجب آن، سارق شناسایی و اموال به سرقت رفته به بزه دیده بازگردد.

جرم سرقت طلا

سرقت طلا، یکی از جرایم علیه اموال بوده و قرار است با رفتار مجرمانه سارقی که از انجام فعل خود سونیت عامدانه داشته تحقق یابد و موجب گردد که مالی از حیطه مالکیت مالک اصلی خارج و ضرر و زیان مالی به بزه دیده جرم وارد شود.

جرم سرقت طلا حدی است یا تعزیری

تشخیص اینکه جرم سرقت طلا، حدی است یا تعزیری، با قاضی پرونده است و نمی توان تشخیص داد که این جرم حدی است یا تعزیری، علت آن است که قانون گذار سرقت حدی را منوط به تحقق ۱۴ شرط دانسته است که در صورت وجود و اثبات همه این شروط می توان سارق را به مجازات حدی محکوم داشت در غیر این صورت، سرقت انجام شده تعزیری بوده و سارق حسب اینکه سرقت ساده انجام داده باشد یا مشدده، محکوم به تحمل مجازات تعزیری می باشد.

نحوه رسیدگی به جرم سارق

در بدوا امر، بزه دیده جرم و یا وکیل سرقت طلا، بایستی اعلام  جرم کنند که سرقتی صورت گرفته  تا، ضابطین دادگستری، در اسرع وقت، تحقیقات لازمه را برای شناسایی سارق انجام دهند و نتیجه  را به دادسرا اعلام دارند تا سارق شناسایی شود و به جرم وی در دادگاه صلاحیت دار حسب اینکه حدی بوده یا تعزیری رسیدگی شود.

وکیل سرقت طلا کیست؟

وکیل سرقت طلا، کسی است که به پرونده های کیفری در حوزه اموال آگاهی و تسلط کافی دارد و می داند که چگونه باید یک شکواییه کیفری را مطرح  و با استناد به ادله و مستندات از جمله شهادت شهود، جرم سارق را اثبات و قاضی را به اقناع وجدانی برساند که سارق مرتکب جرم سرقت شده و موجب گردیده که مالی از حیطه اموال بزه دیده که موکل سارق است خارج شود اثبات کردن جرم و استناد به ادله برای اثبات جرم سارق، از وظایف مهم وکیل سرقت طلا است.

مزیت داشتن وکیل سرقت طلا

اثبات کردن جرم سارق و زدن برچسب مجرمیت به او، نیازمند ادله و مستندات مستدل و موجه است تا قاضی اتهام سرقت را به سارق وارد بداند و او را مستوجب تحمل مجازات کیفری بداند چرا که اصل بر برائت است و نمی توان کسی را مجرم دانست مگر جرمش اثبات گردد. با وجود وکیل سرقت طلا، شما می توانید جرم سارق را اثبات و او را الزام به آن دارید که مال سرقتی را به شما بازگرداند و درصدد جبران خسارت مالی به شما باشد.

تاثیر وکیل سرقت  در روند پرونده

۱.شما به کمک وکیل سرقت، در جایی که مال تان از جمله طلا به سرقت رفته، می توانید  به عنوان بزه دیده جرم، سارق را شناسایی و‌ او را به محکمه معرفی کنید تا بررسی لازمه انجام بگیرد و مجرم بودن سارق اثبات گردد تا بدین طریق بتوانید به مالی که از شما به سرقت رفته دست یابید و خواستار الزام سارق به جبران خسارات مالی باشید.

۲.مزیت دیگر داشتن وکیل سرقت، آن است که شما می توانید کلیه روند پرونده خود از طرح شکایت گرفته تا تنظیم شکوائیه و حضور در جلسات دادگاه را، به وکیل خود بسپارید تا بهترین دفاعیات را از شما به عنوان بزه دیده جرم داشته باشد.

۳. و در آخر اینکه، اثبات کردن جرم سارق و الزام او به استرداد اموال سرقتی، نیازمند ادله مستند و مستدل  از جمله شهادت شهود و اماراتی است که به قاضی در کشف شناسایی سارق کمک کند. جمع آوری ادله و مدارک یکی دیگر از تأثیرات داشتن وکیل سرقت، در روند پرونده است.

چرا ما برای اثبات جرم سرقت طلا، به وکیل نیازمند هستیم؟

همان گونه که گفتیم، جرم سرقت طلا، یکی از مصادیق جرم علیه اموال بوده که قرار است توسط شخص سارقی که از رفتارش قصد مجرمانه داشته صورت بگیرد اینکه چگونه سارق شناسایی شود و محکوم به مجازات حبس و استرداد اموال بزه دیده گردد نیازمند طرح شکایت و اعلام جرم از سوی بزه دیده بوده است تا تحقیقات مقدماتی صورت بگیرد و سارق شناسایی و اموالش به وی مسترد گردد  ملاحظه می گردد که طرح این دعوی و طی کردن مراحل دادرسی، تا پیدا کردن سارق پرونده، پروسه طولانی دارد که بزه دیده بایستی آن را طی کند تا بتواند اموالش را استرداد کند مزیت داشتن وکیل سرقت طلا در این پرونده پیچیده آن است که روند پرونده در موعد زمان کوتاه تری سپری شود و با دستگیر شدن سارق، بزه دیده به مال خود برسد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله مفصلا به بررسی جرم سرقت طلا و مزایای داشتن وکیل سرقت طلا، در کشف جرم پرداختیم و بیان داشتیم که شمای بزه دیده با کمک وکیل سرقت می توانید راحتر سارق را شناسایی و او را به محکمه معرفی کنید تا روند پرونده تان در اسرع وقت به جریان بیافتد و بتوانید به مالی که از شما به سرقت رفته برسید.

پیشنهادات

ما در تیم حقوقی صدرا در تلاشیم که با همکاری وکلا و مشاورین متخصص و زبده بهترین خدمات حقوقی را به شما عزیزانی که درگیر مشکلات حقوقی بوده اید ارائه دهیم شما می توانید جهت ارتباط با وکلای ما از طریق راه های ارتباطی که در سایت به آن اشاره شده در تماس باشید.

برخی از سوالات متداول

۱.وکیل سرقت طلا کیست؟

وکیلی است که به پرونده هایی از جمله سرقت که ارتباط با جرایم علیه اموال دارد، تسلط و آگاهی  داشته و قرار است با ورود در یک پرونده کیفری، در مقام دفاع از بزه دیده مال باشد.

۲.داشتن وکیل سرقت طلا چه مزیتی در روند پرونده دارد؟

شما به کمک وکیل سرقت طلا، می توانید روند پرونده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن سپری و به مالی که از شما به سرقت رفته برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *