HTML tutorial
وکیل سایبری تهران

با گسترش و افزایش استفاده از شبکه های مجازی و انواع خدمات الکترونیک ، همواره اشخاص سودجویی وجود دارند که با بهره گیری از فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری و ضررهای حیثیتی به اشخاص مختلف می کنند. اصولا غالب مرتکبین جرایم رایانه ای از جمله مرتکبین آگاه به فضای مجازی می باشند لذا طرح شکایت علیه چنین مرتکبانی نیازمند مراجعه به وکیل سایبری تهران است.برای آشنایی با وظایف وکیل سایبری تهران لازم است در ابتدای امر در خصوص دعاوی سایبری و جرایم رایانه ای و شیوه ارتکاب این دسته از جرایم بیشتر بدانیم که در ادامه این نوشتار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

جرایم سایبری

امروزه با گسترش استفاده از فضای مجازی جرایم سایبری به محدوده مشخصی ختم نمی شود. در واقع بررسی اوضاع و احوال ناظر بر هر پرونده می تواند در شناخت جرایم سایبری بسیار راهگشا باشد.دعاوی سایبری از دو حیث حقوقی و کیفری قابل بررسی است.

اصولا در موارد بسیاری ممکن است شاهد این مسئله باشیم که اشخاص بسیاری با تماس های مکرر و معرفی خود به عنوان یک ارگان قصد کلاهبرداری را دارند یا ممکن است در مواقع پرداخت های اینترنتی با سایت های جعلی برخورد داشته باشید که با دامنه های مشابه بانک های دولتی یا خصوصی قصد کلاهبرداری را داشته باشند.

در مواردی نیز ارتکاب جرایم در فضای مجازی ، حیثیت و اعتبار اشخاص حقیقی یا حقوقی مختلف را خدشه دار می سازد. برای  مثال ، دریافت تصاویر خصوصی از اشخاص و تهدید آنان  نمونه بارز این دسته از جرایم است.اصولا مرتکبین این جرایم از طریق این تهدید اقدام به اخاذی از اشخاص می کنند.اصولا در این قبیل پرونده ها و دعاوی اشخاص برای حفظ آبرو از شکایت صرف نظر می کنند در حالی که راهنمایی وکیل سایبری تهران در این زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد.‌

بخوانید...
نفقه زن شاغل

انتساب های کذب و ناروا به اشخاص نیز شرایط جرم افترا به اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف را فراهم می آورد و از نمونه جرایم سایبری بارز می باشد.قواعد و تشریفات رسیدگی به جرایم و دعاوی سایبری نسبت به عموم جرایم نیازمند تخصص خاص و ویژه ای است که در این زمینه مشورت با وکیل سایبری تهران یا وکیل متخصص در زمینه جرایم رایانه ای بسیار موثر و مفید خواهد بود.

توجه داشته باشید که مشاوره با وکیل سایبری تنها در زمینه مواجهه اشخاص با جرایم سایبری منحصر نمی باشد بلکه در مواردی مانند دعاوی مرتبط با طراحی وب سایت و اختلافات و دعاوی در حوزه قراردادهای رایانه ای مراجعه به وکیل سایبری تهران می تواند موثر واقع شود.

وکیل سایبری

وکیل سایبری تهران

با بررسی انواع دعاوی سایبری تا نقش مهم وکیل سایبری تهران مشخص می شود. امروزه با توجه با گستردگی حوزه دعاوی هدایت و پیشبرد هر پرونده حقوقی لازم است توسط وکیل متخصص همان حوزه پیگیری شود. در این میان وکیل سایبری تهران در درجه اول شخصی است که پس از طی مراحل علمی لازم در حیطه پیگیری دعاوی سایبری صاحب تخصص و مهارت و تجربه کافی شده است.

وکیل سایبری تهران در واقع علاوه بر احاطه و تسلط کامل نسبت به قوانین و مقررات در زمینه دعاوی و جرایم سایبری از دانش و علوم رایانه ای مربوطه و خاص نیز بهره مند است لذا با توجه به پیچیدگی های ناظر بر پرونده های سایبری حضور وکیل سایبری تهران در هدایت چنین پرونده هایی لازم و ضروری به نظر می رسد.

بخوانید...
مشاوره ی حقوقی رایگان در موسسه صدرا

نقش وکیل سایبری

به طور کلی وکیل سایبری تهران در حیطه های مختلفی به فعالیت و راهنمایی موکل خویش می پردازد برای مثال می توان به پیگیری و هدایت دعاوی و جرایم سایبری در حوزه اقتصادی و کلاهبرداری های اینترنتی  و جرایم مالی و رایانه ای از جمله فیشینگ  اسکییمر اشاره کرد. وکیل سایبری تهران با دعوت موکل خویش به آرامش و راهنمایی او در زمینه شکایت کیفری در زمینه جرایم اینترنتی همانند انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و… بهترین تصمیم را پیش روی موکل خویش قرار خواهد داد. وکیل سایبری متخصص نسبت به روند و تشریفات قانونی رسیدگی به کلاهبرداری های رایانه ای از جمله کلاهبرداری در سایت دیوار، هک تلگرام و اینستاگرام و… از مهارت کافی ک آگاهی لازم برخوردار است.

وکیل نشر اکاذیب در فضای مجازی

اما در نهایت امر لازم است تا به این مسئله مهم توجه داشت که امکان ارائه دسته بندی جامع و دقیق از انواع دعاوی و جرایم سایبری با توجه به مصادیق متعدد پرونده های سایبری وجود ندارد. لذا توصیه ما این است تا در هنگام مواجهه با یک پرونده در زمینه جرایم رایانه ای و دعاوی سایبری در اسرع وقت با وکیل سایبری تهران مشورت نمایید. توجه داشته باشید که بهترین وکیل سایبری شخصی است که با بررسی جوانب و موقعیت هر پرونده شما را در اتخاذ بهترین تصمیم ممکن یاری نماید.

نتیجه گیری

دعاوی و جرایم سایبری به آن دسته از دعاوی اطلاق می شود که در ارتباط با فضای مجازی و سامانه های رایانه ای است. امروزه با گسترش استفاده از فضای مجازی و شبکه های اینترنتی ارتکاب جرایم در چهره ی جدید تر بروز و ظهور یافته است لذا برخورد قاطعانه با مرتکبین جرایم سایبری لازم است مورد توجه قانون گذار قرار گیرد. دامنه ی ارتکاب جرایم سایبری و رایانه ای محدود به موارد مشخصی نیست بلکه حسب شرایط و اوضاع و احوال هر پرونده می تواند متفاوت باشد. اثبات جرایم سایبری و رایانه ای از آن جا که عمدتا مرتکبین این دسته از جرایم از مهارت و ذکاوت خاصی برخوردارند ممکن است دشوار باشد لذا نقش وکیل سایبری تهران در هدایت چنین پرونده هایی می تواند بسیار چشمگیر و مثمر ثمر باشد. در این راستا،با توجه به نیاز اشخاص جامعه به خدمات تخصصی در زمینه مشاوره حقوقی با وکیل  سایبری تهران، موسسه حقوقی صدرا این امکان را برای عموم اشخاص جامعه فراهم کرده است تا با شیوه های مختلفی همانند انواع مشاوره سایبری آنلاین، تلفنی و حضوری به احقاق حقوق موکلین محترم بپردازد.به این منظور و جهت آشنایی بیشتر می توانید با وکلای موسسه حقوقی صدرا در تماس باشید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.