وکیل سالن زیبایی و آرایشگر

وکیل سالن زیبایی و آرایشگر

امتیاز دهید post

خدمات وکیل سالن زیبایی و آرایشگر جزو آن دسته از خدمات حقوقی است که اکثر افراد با آن آشنایی ندارند. مراکز زیبایی از جمله مکان هایی هستند که روزانه مشتریان فراوانی را به خود جلب می کنند. ارائه خدمات مختلف زیبایی پوست و مو مانند اصلاح ابرو، رنگ مو، آرایش و …، از جمله خدماتی است که در این مراکز انجام می شود.

این در حالی است که خدمات ارائه شده توسط آرایشگر در مراکز زیبایی همیشه بی خطر نیستند. چرا که امکان دارد افراد هنگام دریافت خدمات زیبایی، دچار سوختگی شده یا با بیماری های ناشی از عدم رعایت بهداشت در این مکان ها مواجه شوند. در این زمان موضوع شکایت از این مراکز مطرح می شود. همین امر موجب شده است تا وجود وکیل متخصص سالن زیبایی و آرایشگر در این موارد، لازم و ضروری باشد.

انواع تخلفات صورت گرفته در سالن های زیبایی

از نظر وکیل سالن زیبایی و آرایشگر تخلفاتی که در این مراکز انجام می شود در سه دسته عمده طبقه بندی می شوند. برای آشنایی بیشتر شما با این تخلفات به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

تخلفات بهداشتی صورت گرفته در سالن های زیبایی

از جمله مهم ترین مواردی که منجر به شکایت افراد از مراکز زیبایی و آرایشگرها شده است، عدم رعایت نکات بهداشتی در برخی از این مراکز است. همانگونه که می دانید بسیاری از خدمات زیبایی مانند لیزر، سولاریوم، عمل های زیبایی، تزریق ژل و …، اموری تخصصی بوده و برای دریافت آن ها باید به افراد متخصص مراجعه کنیم.

امروزه این خدمات در سالن های زیبایی نیز به مشتریان ارائه می شوند. این در حالی است که ارائه این خدمات در مراکز زیبایی به دلیل تخصصی بودن آن ها، کار درستی نیست. چرا که امکان دارد از طریق این خدمات، خطرات و آسیب های شدیدی مانند سوختگی بدن، آسیب به چشم، ایجاد عفونت یا …، برای مشتریان ایجاد شود.

از این رو در حال حاضر، تقاضا برای استفاده از خدمات وکیل سالن زیبایی و آرایشگر و شکایت از مراکز زیبایی به دلیل عدم رعایت بهداشت، نداشتن ابزار و تجهیزات استاندارد، به کار بردن مواد بی کیفیت، استفاده از متصدیانی که تخصص لازم را در زمینه خدمات مورد نظر ندارند و… رو به افزایش است. چرا که عدم ارائه صحیح این خدمات موجب شده است تا مشتریان این مراکز با صدمات جبران ناپذیری مواجه شوند. همین امر سبب شده است تا پرونده های کیفری در مورد شکایت از آرایشگر و سالن های زیبایی روز به روز افزایش پیدا کنند.

تخلفات صنفی سالن های زیبایی

از دیگر مواردی که موجب شکایت مراجعه کنندگان مراکز زیبایی از این مجموعه ها شده است، تخلفات صنفی صورت گرفته در این مراکز است. به طور کلی دریافت هزینه های اضافی برای خدمات یا تبلیغات غیر واقعی، جزو تخلفات صنفی سالن های زیبایی محسوب می شوند.

معمولاً هزینه خدمات ارائه شده در این مراکز از سوی اتحادیه در اختیار آن ها قرار می گیرد؛ بنابراین دریافت هر گونه هزینه اضافی برای خدمات عرضه شده به مشتریان از سوی سالن های زیبایی، جرم محسوب می شود. مشتریان می توانند در صورت مشاهده این تخلفات از وکیل سالن زیبایی و آرایشگر کمک بگیرند.

تخلفات نقض حریم خصوصی افراد در سالن های زیبایی

امروزه بسیاری از آرایشگران، هنگام ارائه خدمات به مشتریان خود از آن ها عکس یا فیلم گرفته و این تصاویر را به عنوان نمونه کار خود برای جذب مشتریان بیشتر، در فضای مجازی منتشر می کنند. در نظر داشته باشید که این اقدام در صورتی که بدون اطلاع و رضایت مشتری صورت گرفته باشد، نقض حریم خصوصی بوده و جرم محسوب می شود.

البته اگر تصویر شخص به هیچ وجه قابل تشخیص نبوده و از آن برای قرار دادن در ژورنال های داخلی سالن های زیبایی استفاده شود، از نظر قانونی، هیچ اشکال و ایرادی نخواهد داشت.

نحوه شکایت از سالن های زیبایی با کمک وکیل سالن زیبایی و آرایشگر

در صورتی که از سالن های زیبایی و خدمات پزشکی که بدون مجوز در این مراکز به مشتریان ارائه شود، شکایتی صورت گیرد، این مراکز به مداخله در امور پزشکی متهم شده و از نظر قانونی، مجرم شناخته می شوند. هنگام مواجه شدن با این تخلفات، مشتریان می توانند از طریق قانونی نسبت به دریافت خسارت از این مراکز یا حتی پلمپ آن اقدام کنند.

وکیل سالن زیبایی و آرایشگر معتقد است آسیب رسیدن به مشتری در مراکز زیبایی از مواردی هستند که در صورت مواجهه با آن، مشتری می تواند به دادگاه کیفری مراجعه کرده و با تشخیص پزشکی قانونی و طی مراحل مختلف دادرسی، از متصدیان این مراکز، دیه دریافت کنند.

طبق نظر این وکلا، مشتریان می توانند از سه طریق نسبت به شکایت از مراکز زیبایی اقدام کنند. این سه طریق عبارتند از:

  • مراجعه به دادگاه عمومی و شکایت از تخلفات انجام گرفته در این مراکز
  • مراجعه به دادسرای پزشکی، هنگامی که تخلف صورت گرفته در این مراکز به تخلفات پزشکی مربوط شوند.
  • مراجعه به شورای حل اختلاف و پیگیری پرونده از طریق این شورا

البته برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر در پرونده های مربوط به تخلفات سالن های زیبایی می توانید از وکلای خبره و باتجربه که در این زمینه از دانش کافی برخوردارند، کمک بگیرید.

هزینه استفاده از خدمات وکیل سالن زیبایی و آرایشگر

همانگونه که می دانید هزینه استفاده از وکیل سالن زیبایی و آرایشگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین عواملی که در میزان تعرفه این وکلا تأثیر مستقیم دارد می توان به میزان موفقیت وکیل مورد نظر در پرونده های مشابه اشاره کرد. همچنین در پرونده های پیچیده، به دلیل زمان بر بودن حل آن ها، حق الوکاله وکیل با افزایش مواجه خواهد شد.

images (4).jpg

جمع بندی

اگر جزو افرادی هستید که در سالن های زیبایی دچار آسیب شده اید، برای سرعت گرفتن روند رسیدگی به پرونده خود می توانید از وکلای خبره مجموعه صدرا، یاری بگیرید. این وکلای متخصص با تجربه بالا و رزومه درخشان خود می توانند روند رسیدگی به پرونده کیفری شما را به سرعت طی کرده و آن را با موفقیت به سرانجام برسانند. آشنایی کامل وکلای مجموعه صدرا با کلیه مفاد قانونی به آن ها کمک می کند تا بتوانند به مراجعین خود در همه زمینه ها، مشاوره حقوقی ارائه دهند. همچنین دریافت هزینه مناسب توسط وکیل سالن زیبایی و آرایشگر موسسه حقوقی صدرا، خیال مراجعه کنندگان را از دریافت خدمات با قیمت منصفانه راحت می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *