انتخاب بهترین وکیل دیه در تهران

وکیل دیه

از آن جا که حفظ جان و سلامتی افراد همواره از نظر قانون دارای اهمیت بوده است ورود هر گونه ضرر و خسارت به اعضای بدن یا منافع اعضای بدن هر شخصی دارای مجازات است. در این میان دیه مالی است که به عنوان جبران خسارت وارد شده بر نفس یا عضو هر انسانی در جنایات وارده بر اشخاص به مجنی علیه یا اولیای دم او پرداخت می شود. پرداخت دیه تنها منحصر به ورود لطمه به اعضای بدن یا منافع اعضای بدن افراد نیست بلکه در مواردی که اجرای قصاص بر فرد مرتکب امکان پذیر نیست یا در صورت ارتکاب قتل غیر عمدی شخص مرتکب حسب مورد به پرداخت دیه محکوم خواهد شد. تصادفات رانندگی و به تبع آن ثابت شدن مجازات دیه بر فرد مرتکب یکی از موارد شایع پرداخت دیه می باشد و از این جهت اهمیت برخورداری از یک وکیل دیه مشخص می شود.وکیل دیه به لحاظ تخصص در زیر مجموعه وکیل کیفری قرار دارد و به پیگیری پرونده دیه در دادسرا یا دادگاه های کیفری می پردازد.وکیل دیه نسبت به قوانین وصول دیه آگاهی و تسلط کامل دارد و به سبب مطرح شدن پرونده های مختلف دیه نزد او دارای تجربه ای گرانبها می باشد.در حقیقت اتفاق و حادثه ای که منجر به پرداخت دیه شود ممکن است برای هر فردی رخ دهد اما آن چه اهمیت دارد آن است که با مشورت با وکیل دیه بتوانیم بهترین اقدام ممکن را به انجام برسانیم. بنابراین اگر شما نیز گرفتار حادثه و اتفاقی شده اید که بایستی به طرف مقابل دیه بپردازید و به دنبال شماره وکیل دیه هستید یا آن که متحمل خسارتی شده اید و مستحق دریافت دیه هستید و به دنبال وکیل برای گرفتن دیه می باشید می توانید نوشتار زیر را تا انتها دنبال نمایید.

وکیل برای گرفتن دیه

مطالعه کنید » وکیل کیفری

دیه چیست؟

دیه مالی است که به عنوان جبران جنایت وارد شده بر نفس یا عضو هر انسانی در جنایات وارده بر اشخاص به مجنی علیه یا اولیای دم او پرداخت می شود. مطابق با ماده ۴۴۸ قانون مجازات اسلامی؛ دیه مقدر مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیر عمدی بر نفس، عضو یا منفعت یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است.بنابراین طبق این تعریف پرداخت دیه تنها به مواردی که شخص مرتکب، خسارتی را به اعضای بدن یا منافع اعضای بدن شخصی وارد می کند، اختصاص ندارد بلکه مطابق با قانون پرداخت دیه به عنوان مجازات بر شخص مرتکب در صورتی که شخص دیگری را به صورت غیر عمد اعم از جنایت شبه عمد یا جنایت خطای محض به قتل می رساند یا در حالتی که شخصی را به طور عمدی به قتل رسانده است اما با رضایت اولیای دم مجازات قصاص تبدیل به پرداخت دیه می شود نیز ثابت است. میزان دیه هر ساله توسط قوه قضاییه محاسبه می شود و مطابق با قوانین شرعی دیه مرد مسلمان دو برابر دیه زن مسلمان می باشد. همچنین یک سوم مبلغ دیه در ماه های غیر حرام به میزان دیه در ماه های حرام شامل محرم،رجب، ذی القعده و ذی الحجه اضافه می شود.

نحوه مطالبه دیه

طبیعتا اولین قدم در مطالبه دیه آن است که شخص مجنی علیه یا اولیا دم او به عنوان شاکی پرونده، شکواییه ای به  دادسرا محل وقوع جرم تقدیم نماید. برخورداری از یک دیه می تواند شما را در نحوه ی طرح شکواییه مطالبه دیه راهنمایی کند. عموما پرونده های مطالبه دیه اقسام گوناگونی دارد یکی از شایع ترین پرونده های مطالبه دیه مربوط به تصادفات رانندگی می باشد که طبق قانون شرکت های بیمه بر اساس بیمه نامه تنظیم شده پس از قید خسارات در حکم دادگاه، مسئول پرداخت دیه می باشند. عموما پرداخت دیه در تصادفات جرحی و منجر به فوت با یکدیگر متفاوت اند و هر یک قوانین و روند دادرسی خاص خود را دارند.تماس با پلیس و اورژانس، تشکیل پرونده در کلانتری،تشکیل پرونده در بیمه ثالث، تشکیل دادگاه و بررسی با حضور مقصر، زیان دیده و نماینده شرکت بیمه از جمله مراحل لازم در مطالبه دیه می باشد که انتخاب یک وکیل برای گرفتن دیه به جهت آشنایی و تجربه او با مراحل دادرسی و وصول دیه می تواند روند وصول دیه را تسریع بخشد. همچنین در نحوه ی مطالبه دیه ناشی از حوادث کار نیازمند مراحلی مانند ارائه نظر بازرس و کارشناس رسمی دادگاه ،اثبات تقصیر کارفرما در رعایت مقررات لازم، تعیین میزان دیه توسط پزشکی قانونی و… است که طبیعتا انتخاب وکیل برای گرفتن دیه می تواند به شما در نحوه ی وصول دیه کمک کند.

مطالعه کنید » وکیل دیوان عدالت اداری

مزایای انتخاب وکیل دیه

انتخاب یک وکیل متخصص دیه در پرونده های مطالبه دیه بسیار اهمیت دارد زیرا اصولا حقوق اشخاص به سبب نا آگاهی آنان نسبت به قوانین و مقررات ناظر بر وصول دیه تضییع می شود. یک وکیل مجرب در امور مطالبه دیه به سبب تسلط و تجربه او می تواند پرونده را به طور سریع تر و به صرفه تر به سرانجام برساند. در مواردی طبق قانون امکان مطالبه خسارات مازاد بر دیه وجود دارد که طبیعتا انتخاب وکیل برای گرفتن دیه می تواند شما را از چنین مزایایی برخوردار کند. از طرفی هنگامی که بر اثر یک اتفاق شخصی مجبور به پرداخت دیه می شود دچار سردرگمی شده و اصولا نمی داند چگونه مراحل لازم برای پرداخت دیه به زیان دیده را طی کند. فشار روانی ناشی از چنین حادثه ای می تواند شخص مقصر را در وضعیت سختی قرار دهد. به همین جهت یک وکیل متخصص در امور دیه می تواند به خوبی پرونده مرتبط با دیه را حل و فصل نماید.

شماره وکیل دیه در تهران

با توجه به اهمیت پرونده های دیه ضروری به نظر می رسد تا پیش از هر اقدامی با یک وکیل دیه یا مشاور کیفری آشنا با قوانین و مقررات وصول دیه مشورت نمایید. انتخاب وکیل مجرب دیه در تهران به سبب تراکم جمعیتی بالا و وجود موسسات حقوقی متعدد به نظر کار دشواری است اما توجه داشته باشید که انتخاب یک موسسه حقوقی معتبر و شناخته شده می تواند شما را از جهت تخصص و تبحر وکلا موسسه حقوقی مطمئن سازد. طبیعتا هنگامی که اشخاص با یک حادثه ی منجر به پرداخت دیه مواجه می شوند در انتخاب وکیل دیه دچار سردرگمی می شوند از طرفی پرونده های دیه در محاکم بسیار مطرح می شوند و طبیعتا در صفحات سرچ گوگل عباراتی چون شماره وکیل دیه بسیار تکرار می شود چنین امری خود گویای نیاز مبرم افراد برای پیدا کردن بهترین وکیل دیه است.موسسه حقوقی صدرا در این راستا با برخورداری از وکیل کیفری مجرب و بهترین وکیل دیه می تواند در انتخاب وکیل مجرب دیه شما را یاری نماید تا بهترین اقدام ممکن را به انجام برسانید. شما می توانید جهت ارتباط با وکلا موسسه حقوقی صدرا و پیدا کردن شماره وکیل دیه در تهران با شماره تماس های داخل سایت موسسه تماس حاصل فرمایید همچنین امکان مشاوره آنلاین با وکیل دیه را طبق لینک مشخص شده در وبسایت موسسه خواهید داشت.

مطالعه کنید » وکیل تغییر سن شناسنامه تهران

نتیجه گیری

دیه یک مجازات کیفری محسوب می شود که قانون گذار در جهت حمایت از جان اشخاص در نظر گرفته است. پرداخت دیه با توجه به نوع پرونده می تواند متفاوت باشد و به صورت های مختلفی مانند دیه تصادفات رانندگی، دیه صدمات ناشی از کار، دیه قتل عمد و غیر عمد و… باشد که در هر مورد نحوه ی مطالبه آن و مرجع پرداخت کننده دیه می تواند متفاوت باشد لذا ضروری به نظر می رسد تا پیش از هر اقدامی با یک وکیل متخصص در امور دیه مشورت نمایید.

وکیل کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *