راهنمای انتخاب وکیل خوب و با تجربه

وکیل خوب در تهران

وکیل خوب در تهران


امتیاز دهید post

وکیل،موکل،وکالت و بهترین وکیل تهران مرد یا زن ایران، واژه های آشنایی هستند که تقریبا برای یک بار هم که شده به گوش همگی ما خورده است و بار ها در صفحات جست و جو Google با آن مواجه می شویم. واقعیت آن است که تعداد وکلای دادگستری هر روزه در حال افزایش است و امروزه وکلا از طریق دو مرجع کانون وکلا و قوه قضاییه انتخاب می شوند. بنابراین امروزه هم وکیل پایه یک دادگستری و  هم وکیل پایه یک قوه قضاییه به رغم تفاوت هایی که با یکدیگر دارند به امر وکالت اشتغال دارند. به سبب افزایش تعداد وکلا آنچه که عموما برای اشخاص مختلف به خصوص ساکنین تهران دشوار است انتخاب یک وکیل خوب در تهران است. در واقع آن چه واضح و مبرهن است آن است که امکان سپردن پرونده های مهم حقوقی و کیفری به هر وکیلی وجود ندارد و تقریبا همه ی اشخاص به دنبال آن هستند که پرونده های خود را به یک وکیل متخصص محول کننداما شناخت معیار های لازم برای انتخاب یک وکیل خوب در تهران چندان ساده نیست و خود نیازمند مهارت و تخصص و گفت و گو با اشخاص با تجربه در این حوزه است. یک وکیل خوب و با تجربه طبیعتا احاطه و اشراف کامل به مسائل و جزییات حقوقی دارد و با سال ها تجربه به خوبی می داند که چگونه موکل خویش را در تنگناها و بن بست های دادرسی راهنمایی کند. ممکن است شما نیز در انتخاب یک وکیل خوب در تهران دچار سردرگمی شده باشید اما لازم است بدانید چنین سردرگمی در شناخت یک وکیل خوب در تهران کاملا طبیعی است زیرا معیار های شناخت یک وکیل خوب و باتجربه بسیار متنوع و پیچیده هستند.اگر شما نیز به دنبال شناخت یک وکیل خوب و با تجربه هستید می توانید نوشتار زیر را تا انتها دنبال نمایید.

وکیل پایه یک قوه قضاییه  بهترین وکیل مرد ایران

مطالعه کنید » وکیل کیفری

ویژگی وکیل خوب در تهران

برای شناخت بهترین وکیل در تهران لازم است ابتدا به دنبال تخصص باشیم. در حقیقت هر یک از پرونده های مطرح در دادگاه تخصص و مهارت خاص خود را می طلبد.برای مثال در پرونده های طلاق و نفقه و مهریه بایستی وکیل متخصص خانواده را انتخاب کنیم یا در پرونده های ملکی از یک وکیل خوب ملکی کمک بخواهیم. لذا برای شناخت بهترین وکیل هر حوزه ی حقوقی موسسات حقوقی بهترین گزینه به حساب می آیند زیرا غالب موسسات حقوقی وکلای با سابقه و متخصص در حوزه ی خاص خود را جذب می نمایند و مدیر موسسه با شناخت کامل از تخصص هر یک از وکلا می تواند اشخاص را در انتخاب بهترین وکیل یاری نماید. در این میان موسسه ی حقوقی صدرا با برخورداری از  مجرب ترین و بهترین وکیل مرد و زن می تواند یاری رسان شما در حل مسائل و پیشبرد پرونده های حقوقی شما باشد. انتخاب یک وکیل خوب علاوه بر دقت لازم به تخصص هر وکیل نیازمند ویژگی هایی به شرح ذیل است:

  • برخورداری از تجربه و مهارت و سابقه کاری بالا
  • امانت داری، رازداری و حفظ اسرار موکل
  • روابط عمومی قوی و داشتن سرعت عمل در حرفه خویش
  • رعایت مصلحت موکل در مراحل مختلف دادرسی
  • برخورداری از دانش و توانایی علمی و عملی
  • ترسیم چشم اندازی درست و صادقانه از پرونده ی مطروحه

بهترین وکیل مرد یا زن ایران

ممکن است در انتخاب بهترین وکیل، دچار این سردرگمی شده باشید که وکیل مرد بهتر است یا وکیل خانم؟ و شاید به سبب دقت و حساسیت بیشتر خانم ها به انتخاب یک وکیل خانم ترغیب شده اید گاهی هم بسیاری از بانوان به سبب راحتی در طرح مسائل و پرونده های شخصی مصمم به انتخاب بهترین وکیل زن هستند. از طرفی اشخاص بسیاری هستند که مایل اند پرونده های خود را به بهترین وکیل مرد محول نمایند و معتقدند وکلای مرد به روش بهتری پرونده های حقوقی را پیش می برند. اما واقعیت آن است که جنسیت وکیل و مرد یا زن بودن چندان اهمیتی در سیر پیگیری پرونده های حقوقی ندارد بلکه آن چه اهمیت دارد تخصص و مهارت و توانایی علمی و عملی وکیل است. در این راستا موسسه ی حقوقی صدرا با برخورداری از بهترین وکیل مرد و زن ایران آماده ی هر گونه خدمت رسانی و پیگیری پرونده های حقوقی شما هستند.

وکیل پایه یک قوه قضاییه  بهترین وکیل مرد ایران

وکیل دادگستری یا وکیل قوه قضاییه؟

شاید برای شما سوال شده باشد که تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل پایه یک قوه قضاییه چیست؟ در این خصوص باید گفت که تفاوت اصلی وکیل دادگستری و وکیل قوه قضاییه در مراحل دریافت مدرک وکالت و پروانه وکالت است. به این ترتیب که وکیل پایه یک قوه قضاییه پس از طی مراحل آزمون و کارآموزی از قوه قضاییه پروانه وکالت دریافت می کند در حالی که وکیل پایه یک دادگستری پس از طی مراحل گفته شده از کانون وکلا پروانه ی وکالت دریافت می کند. اما به لحاظ شرایط کاری تفاوت چندانی میان وکیل قوه قضاییه و وکیل دادگستری وجود ندارد و آنچه اهمیت دارد تخصص ، تجربه و  برخورداری از دانش حقوقی است.

حق الوکاله وکیل خوب در تهران

طبیعتا برای هر شخصی میزان دستمزد یا حق الوکاله وکیل و شرایط پرداخت آن اهمیت دارد.حق الوکاله می تواند بر اساس تعرفه های قانونی در کانون وکلا و قوه قضاییه باشد و همین طور می تواند مطابق با توافق میان وکیل و موکل باشد که در این صورت مانعی از باب دریافت هزینه ی بیشتر وجود ندارد. در حقیقت بهتر است در این خصوص کمی واقع بینانه تر نگاه کرد. طبیعتا برخورداری از خدمات حقوقی و انتخاب وکیل خوب در تهران نیازمند صرف هزینه است. البته یا توجه به وضعیت اقتصادی جامعه انتخاب یک وکیل باتجربه و بهترین وکیل که هزینه ای مقبول دارد و البته پیشینه و سابقه ی موفق می تواند ملاک درستی برای انتخاب یک وکیل خوب و باتجربه باشد.

نتیجه گیری

انتخاب بهترین وکیل و یک وکیل خوب در تهران همواره یکی از دغدغه های اشخاص مختلف برای پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری آنان است. طبیعتا انتخاب یک وکیل خوب و باتجربه نیازمند توجه به مولفه های مختلفی است و نیاز به مشورت با افراد آگاه دارد. انتخاب بهترین وکیل مرد ایران یا بهترین وکیل زن ایران اگرچه همواره مورد جستجوی اشخاص بوده و هست اما آنچه در انتخاب یک وکیل خوب اهمیت دارد تجربه و مهارت علمی و عملی او است. موسسه ی حقوقی صدرا این افتخار را دارد که با برخورداری از کادر مجرب حقوقی و کیفری مشاوری امین و همراه در پیگیری مسائل حقوقی شما باشد.

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *