وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده در تهران

با گستردگی دعاوی و پرونده های مطرح  در دادگاه ها و مراجع قضایی، قانون با در نظر گرفتن مراجع اختصاصی و ویژه مانند دادگاه خانواده رسیدگی به دعاوی خانوادگی را به صورتی خاص پیگیری می کند.تا قبل از تصویب قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ عملا شعب خاصی از دادگاه های حقوقی جهت رسیدگی به دعاوی و پرونده های خانوادگی می پرداختند اما با تصویب قانون مذکور دادگاه های خانواده به طور اختصاصی به دعاوی و پرونده های خانوادگی رسیدگی می کنند. امروزه با توجه به پیچیدگی های حاکم بر دعاوی و پرونده های خانوادگی و وجود رویه های مختلف دادگاه ها و مراجع قضایی در رسیدگی به چنین پرونده هایی و چنین دعاوی لزوم و اهمیت مشورت با وکیل خانواده در تهران بیش از پیش مورد توجه می باشد. در این راستا و منظور آشنایی بیشتر شما با نقش وکیل خانواده در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دعاوی خانوادگی، نقش وکیل خانواده در تهران در هدایت دعاوی و خدمات مختلف مشاوره حقوقی خانواده آشنا کنیم.

دعاوی خانوادگی

برای آشنایی با وظایف وکیل خانواده لازم است در ابتدا در خصوص دعاوی و پرونده های خانوادگی بیشتر بدانیم. به طور کلی برای شناخت دعاوی خانوادگی مراجعه به قانون بهترین کار است. در قانون منظور از پرونده های خانوادگی طبق ماده ۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، امور و دعاوی است که در صلاحیت ذاتی دادگاه خانواده قرار دارد.

به طور کلی و بر اساس این ماده قانونی ، رسیدگی به پرونده هایی مانند نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، دعوای استرداد جهیزیه، تمکین و نشوز، شروط ضمن عقد نکاح، حضانت و ملاقات طفل، اهدای جنین، ازدواج مجدد، دعوای طلاق و… از جمله پرونده ها و دعاوی  خانوادگی محسوب می شوند که در صلاحیت ذاتی دادگاه خانواده قرار دارد.

پیگیری و هدایت پرونده های خانوادگی نیازمند آشنایی و شناخت روند  رسیدگی در دادگاه خانواده و اشراف نسبت به قوانین و مقررات خانوادگی است بنابراین یک وکیل خانواده در تهران به عنوان کارشناس مجرب در امور خانوادگی می تواند شما را در طرح و پیگیری دعاوی خانوادگی یاری رسان باشد.

وکیل خانواده در تهران امروزه در غالب موسسات حقوقی معتبر امکان مشاوره ی حضوری، مشاوره تلفنی و آنلاین و دیگر روش های ممکن را برای دسترسی مردم به خدمات مشاوره حقوقی فراهم آورده است. بدین ترتیب شما می توانید در خصوص مسائل و پرونده های خانوادگی خود با یک وکیل خانواده  در تهران در تماس باشید.

وکیل خانواده

نقش وکیل خانواده

وکیل خانواده با تجربه وکیلی است که پس از طی مراحل علمی لازم و تجربه در حیطه پیگیری و هدایت پرونده ها و دعاوی خانوادگی مانند مطالبه ی مهریه،مطالبه نفقه، دعوای استرداد جهیزیه، پرونده طلاق توافقی و… صاحب تخصص و حرفه شده است.

وکیل خانواده در تهران در موارد فوری می تواند پاسخگو مسائل و مشکلات خانوادگی شما باشد. حضور وکیل خانواده در تهران در جریان رسیدگی به پرونده های خانوادگی مزایای مورد توجهی دارد، برای مثال با حضور وکیل خانواده در دعاوی مانند پرونده های طلاق توافقی  لزومی به حضور زوجین در فرآیند دادرسی و دعوای طلاق نیست و تمامی مراحل دادرسی توسط وکیل زوجین قابل انجام است.

وکیل متخصص در امور خانوادگی و وکیل خانواده در تهران به جهت شناخت تشریفات و مراحل دادرسی در دادگاه خانواده می تواند با صرف زمان و هزینه ی به صرفه تر پرونده ی شما را به نتیجه برساند و شما را از دوباره کاری و اطاله دادرسی دور نگه دارد. در حالی که انجام همان امور راسا توسط شخص بدون کمک از وکیل متخصص به جهت ناآگاهی از قوانین و مقررات و رویه دادگاه خانواده می تواند سیر طولانی تری داشته باشد.

نحوه طرح دعوا در دادگاه خانواده

نحوه طرح دعوا و رسیدگی به دعاوی و پرونده های خانوادگی در دادگاه خانواده با سایر دعاوی متفاوت است.‌برای مثال اگر دعوای زوجه در خصوص شروط ضمن عقد،طلاق توافقی، مهریه منقول،نفقه و… باشد بر اساس قانون این امکان وجود دارد که زوجه در هر یک از دادگاه های محل اقامت زوج یا محل سکونت خویش طرح دعوا کند و در واقع امتیازی برای طرح دعوا از جانب زوجه است. طبیعتا در این موارد وکیل خانواده در تهران می تواند راهنمای شما باشد.

وکیل خانواده

وکیل خانواده در تهران

با افزایش مسائل حقوقی و خانوادگی و نا آگاهی اشخاص به قوانین و مقررات خانوادگی و با وجود هزینه بر بودن خدمات مشاوره حقوقی مختلف، موسسات حقوقی معتبر از جمله موسسه حقوقی صدرا به منظور دسترسی آسان عموم افراد جامعه به خدمات مشاوره حقوقی خانواده، با ارائه خدمات مشاوره با وکیل خانواده در تهران فرصت طرح مسائل حقوقی در خصوص دعاوی خانوادگی برای تمام افراد جامعه را فراهم آورده است.

وکیل خانواده در تهران خدمات مشاوره حقوقی مختلفی را در موارد حساس و فوری و در هنگام عدم دسترسی و ملاقات با وکیل فراهم آورده است.

در انتخاب وکیل خانواده در تهران توجه به تخصص او اهمیت بسیاری دارد. در انتخاب یک وکیل خانواده مجرب توجه به تخصص و مهارت وکیل یا مشاور حقوقی حرف اول را می زند. در واقع همان طور که در سایر مشاغل تخصصی مانند پزشکی با انواع پزشکان متخصص در هر حیطه های مختلف درمانی مواجه هستیم در حوزه تخصصی وکالت نیز برای پیگیری هر دعوا یا پرونده حقوقی باید به سراغ وکیل مجرب و متخصص همان حوزه برویم‌.

بنابراین اگر با پرونده هایی چون جرم و مجازات ها مانند انواع پرونده و دعاوی کلاهبرداری، ارتشا، قاچاق، اختلاس، مزاحمت، تهدید،سرقت و… مواجه شدیم بایستی از خدمات مشاوره حقوقی کیفری بهره گیریم یا با یک وکیل کیفری مجرب در تهران مشورت کنیم.

و اگر با مسائل حقوق خانواده مانند نحوه مطالبه ی مهریه منقول یا غیر منقول، نحوه اخذ حکم رشد از دادگاه خانواده، نحوه ی مطالبه ی نفقه، نحوه مطالبه ی اجرت المثل ایام زوجیت، طرح دعوای طلاق، طرح دعوای استرداد جهیزیه و.‌.. مواجه شدیم، لازم است از خدمات مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل خانواده بهره گیریم.

بنابراین توجه به تخصص و مهارت وکیل خانواده یا مشاور حقوقی بسیار حائز اهمیت است و طبیعتا وکیل متخصص در امور و دعاوی خانوادگی به نحو موثرتر و بهتری هدایت انواع دعاوی و پرونده های خانوادگی را به انجام می رساند.

خدمات مشاوره حقوقی خانواده

خدمات مشاوره حقوقی خانواده با گسترش راه های ارتباطی امروزه به شیوه های مختلف دنبال می شود. موسسه حقوقی صدرا با توجه نیاز عموم مردم به خدمات مشاوره حقوقی در زمینه ی دعاوی خانوادگی روش های مختلفی را جهت تسهیل ارتباط و مشورت با وکیل خانواده در نظر گرفته است.

مشاوره حقوقی خانواده امروزه عمدتا به صورت های مختلف مانند شیوه ی مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و… برای افراد جامعه در نظر گرفته شده است.

امروزه با وجود موسسات حقوقی متعدد ممکن است در انتخاب بهترین وکیل خانواده دچار سردرگمی شده باشید اما توجه به تخصص و مهارت وکیل ،بررسی رزومه کاری و توان وکیل می تواند بسیار کارساز و مفید فایده باشد.

بهترین وکیل خانواده وکیلی می باشد که ضمن درک صحیح این نکته که مسائل خانوادگی در ارتباط مستقیم با حریم خصوصی اشخاص قرار دارند،تمام تلاش خود را جهت خروج شما از چالش های حقوقی به کار خواهد بست.

بنابراین در انتخاب وکیل خانواده توجه داشته باشید که بهترین وکیل خانواده وکیلی است که شما در طرح مسائل خویش با وکیل مجرب احساس آرامش و راحتی کنید.

وکیل متخصص در امور و دعاوی خانوادگی در ارائه ی بهترین راهکار حقوقی دید جامع و واقع بینانه ای از ابعاد مختلف پرونده به شما می بخشد. اگر چه امروزه اصطلاح وکیل تضمینی خانواده در حیطه وکالت به کار برده می شود و گاها مورد توجه اشخاص قرار می گیرد اما این اصطلاح یک عنوان واهی است و شما را از انتخاب وکیل متخصص و کاربلد دور نگه می دارد.

در این راستا؛ موسسه ی حقوقی صدرا با برخورداری از انواع خدمات مشاوره خانواده تخصصی می تواند یاری رسان شما در حل انواع مسائل خانوادگی باشد.

نتیجه گیری

 منظور از دعاوی و پرونده های خانوادگی آن دسته از دعاوی هستند که مطابق با قانون حمایت خانواده در صلاحیت رسیدگی دادگاه خانواده قرار دارند. از جمله مهم ترین و رایج ترین دعاوی خانوادگی می توان به دعوای طلاق توافقی، مطالبه مهریه منقول و غیر منقول، تمکین و نشوز، استرداد جهیزیه و… اشاره کرد‌.

امروزه با توجه تشریفات نحوه رسیدگی در دادگاه خانواده و پیچیدگی و ظرافت برخی از دعاوی خانوادگی اهمیت حضور یک وکیل خانواده بیش از پیش مشخص می شود. وکیل خانواده خدمات مشاوره حقوقی مختلفی را به روش هایی چون مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری ارائه می دهد. اگر شما نیز قصد مشورت با وکیل خانواده در تهران و مشاوران حقوقی متخصص در امور دعاوی خانوادگی را دارید، می توانید با کارشناسان و مشاوران حقوقی موسسه حقوقی صدرا در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *