وکیل جرایم کیفری


امتیاز دهید post

وکیلی که حوزه تخصص و تجربه خود را به موضوعات کیفری داده و در تلاش است که درصدد دفاع از حقوق بزه دیده جرم باشد. و بهترین دفاعیات را به عمل آورد.وکیل جرایم کیفری است. قانون گذار در ماده ۲ قانون مجازات، جرم را تعریف کرده و تحت شرایطی مجرم را محکوم به مجازات می داند. اینکه جرم چیست و تحت چه شرایطی مرتکب محکوم به  تحمل مجازات است و بزه دیده می تواند از او جبران ضرر و زیان را بخواهد و مجازات کیفری او را خواستار شود کمی پیچیده و حساس است.و نیاز به آگاهی و تجربه دارد. وکیل جرایم کیفری با تجربه و تخصصی که دارد در تلاش است که درصدد دفاع از حقوق بزه دیده باشد و با اثبات فعل یا ترک فعل مرتکب جرم خواستار اجرای مجازات مرتکب جرم باشد.

به دعاوی کیفری در کجا رسیدگی می شود؟

رسیدگی به این دعاوی در صلاحیت دادسرا است. دادستان به  عنوان مرجع تشخیص دهنده، وظیفه دارد که تحقیقات مقدماتی را انجام دهد و به موجب فعل مرتکب و جرم بودن عملش، کیفر خواست صادر کند و حسب عنصر قانونی جرم که تعیین کننده مجازات است. مرتکب را محکوم به مجازات کند. مثلا در رابطه با جرم کلاهبرداری و سرقت که از حیطه جرایم علیه اموال است. قانون گذار مرتکب را علاوه بر تحمل مجازات که تحمل حبس و جزای نقدی بوده به استرداد مال و جبران خساراتی که به بزه دیده وارد شده محکوم می کند.

وکیل کیفری

وکیل جرایم کیفری کیست و چه وظیفه ای در روند پرونده دارد؟

این وکیل با ورود به پرونده کیفری در تلاش است که فعل یا رفتار مرتکب جرم را اثبات کند. برای این اقدام وکیل بایستی با  شکایت موکل خود را به دادسرا اعلام دارد و با تشکیل پرونده در مراجع انتظامی با تشکیل پرونده در دادسرا و جمع آوری ادله مستند و مستدل، جرم را ثابت کند و مجازات مرتکب را از محکمه خواستار شود. وجود این وکیل در رونده پرونده مزیت زیادی دارد و موجب می گردد که پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن به جریان افتد و از اطاله دادرسی جلوگیری شود.

چرا به وکیل دعاوی کیفری نیاز داریم؟

دعاوی کیفری برخلاف دعاوی حقوقی، از پیچیدگی خاصی برخوردار بوده و موفقیت و کسب تجربه در آن، علم و آگاهی حقوقی را می خواهد.اگر وکیلی تجربه و تخصص به پرونده های کیفری نداشته باشد نمی تواند سرنوشت پرونده شما را به نفع شما تغییر دهد و موجب گردد که به نتیجه مطلوبی برسید. پس اگر گرفتار پرونده کیفری هستید و به موجب فعل یا ترک فعل مرتکب جرم، دچار ضرر و زیان و خسارات شده اید با کمک وکیل جرایم کیفری می توانید جرم را اثبات کنید و قاضی را به اقناع وجدانی برسانید که بزه دیده جرم هستید تا بدین طریق بتوانید الزام مرتکب را به جبران خسارات خواستار شوید.

وکیل کیفری و مزیت داشتن آن

این وکیل کیفری، حسب مورد می تواند در مقام دفاع از بزه دیده و مرتکب جرم باشد و با ورود در پرونده، دفاعیات لازمه را از موکل خود به عمل آورد.

وکیل کیفری در جایی که قرار است در مقام دفاع از بزه دیده جرم باشد سعی دارد که در ابتدا ادله ای را جمع آوری کند تا بتواند پرونده کیفری را به طرفیت مرتکب جرم مطرح کند و روند پرونده را به نفع بزه دیده تغییر دهد.

گاهی اوقات هم این وکیل ممکن است در مقام دفاع از مرتکب جرم باشد و در پرونده ای که به ضرر او تشکیل شده ورود پیدا کند و سعی کند که با بررسی سوابق و اوضاع و احوال، تخفیفی در اعمال مجازات برای متهم از دادگاه بگیرد و به طریقی روند پرونده را به نفع او تغییر دهد.

اگر بخواهیم به طور کلی مزیت وکیل کیفری را بیان کنیم باید بگوییم که به کمک این وکیل شما چه در مقام متهم باشید و یا بزه دیده جرم، می توانید بهترین دفاعیات را از خود در روند پرونده پیچیده و حساسی چون کلاهبرداری، سرقت و سایر جرایم دیگر داشته باشید و به کمک این وکیل روند پرونده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن سپری کنید.

وکیل انحصار وراثت در تهران

آیا وجود وکیل در پرونده کیفری الزامی است؟

هرچند قانون گذار در رابطه با برخی از جرایم کیفری که قرار است رسیدگی به آن در دادگاه کیفری به عمل آید حضور وکیل متخصص کیفری را امری الزامی می داند و حتی به وجود وکیل معاضدتی در پرونده اشاره دارد اما باید گفت داشتن وکیل کیفری امری الزامی نیست اما موجب می گردد که بزه دیده یا متهمی که درگیر پرونده کیفری هستند بتوانند به کمک این وکیل، نتیجه مطلوبی را از روند پرونده کیفری خود داشته باشند و با طرح درست و به موقع دعوی در دادسرا و ارائه ادله و مستندات، از حق قانونی خود دفاع کنند.

چگونه اقدام به جستجوی وکیل کیفری کنیم ؟

برای این اقدام شما می توانید به طرق مختلفی اقدام کنید و با جستجوی عبارت وکیل کیفری در سایت های حقوقی مختلف دنبال وکیل کیفری باشید. آنچه که در انتخاب یک وکیل کیفری اهمیت دارد تجربه و سواد حقوقی وکیل است. اگر وکیلی در حوزه کاری خود تخصص نداشته باشد و در پرونده های کیفری که به او واگذار شده به خوبی نتوانسته باشد از حقوق موکل خود دفاع کند مسلما وکیل خوب و با تجربه ای نیست. پس بایستی در انتخاب وکیل کیفری حساسیت زیادی به خرج داد تا توانست بهترین و با تجربه ترین وکیل را پیدا کرد.پیشنهاد ما به شما عزیزان، برخوردار شدن از خدمات حقوقی تیم صدرا است. شما به کمک وکلای ما می توانید در یک پرونده کیفری نتیجه مطلوبی را از پرونده ای که بزه دیده آن هستید و یا متهم پرونده، داشته باشید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به معرفی وکیل جرایم کیفری و وظایفی که قرار است در یک پرونده کیفری عهده دار شود پرداختیم. گفتیم این وکیل قرار است با ورود به پرونده کیفری در مقام دفاع از بزه دیده و یا مرتکب جرم باشد و بهترین دفاعیات را از او به عمل آورد.

پیشنهادات

ما در تیم حقوقی صدرا، در تلاشیم که به همکاری وکلای متخصص و زبده بهترین خدمات را در حوزه های مختلف حقوقی اعم از کیفری،ثبتی، خانواده، جرایم رایانه ای و …. ارائه دهیم. جهت برخورداری از خدمات ما، شما می توانید از طرق ارتباطی که در سایت بدان اشاره شده با وکلای ما در تماس باشید.

برخی از سوالات متداول

۱.وکیل جرایم کیفری کیست؟

وکیلی است که حوزه فعالیت خود را به پرونده های کیفری اختصاص داده و در تلاش است که با ورود به یک پرونده کیفری، در مقام دفاع از موکل خود که حسب مورد شخص بزه دیده و مرتکب جرم هستند باشد و بهترین دفاعیات را از آنها به عمل آورد.

۲.چگونه بهترین وکیل جرایم کیفری را داشته باشیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت حقوقی صدرا، درصدد جستجوی بهترین وکیل کیفری باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *