HTML tutorial
وکیل ثبت شرکت در تهران

امروزه اشخاص بسیاری با به کار گیری سرمایه و جمع آورده های مختلف به دنبال تشکیل یک شرکت تجاری و به تبع آن شریک شدن در سود و زیان های احتمالی حاصل از آن می باشد. در این میان ثبت شرکت به عنوان یک عامل مهم در پیشرفت یک شرکت تجاری محسوب می شود.از آن جا که به موجب قانون تجارت و سایر قوانین مربوطه انواع مختلفی از شرکت ها مانند شرکت سهامی اعم از سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود،شرکت تضامنی و … به رسمیت شناخته شده اند در هر مورد ثبت شرکت متفاوت می شود. ثبت شرکت از آن جا که امری تخصصی به حساب می آید لذا ضروری است تا پیش از هر اقدامی در راستای ثبت شرکت با یک وکیل مشورت نمایید. اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات در حوزه ی قوانین ناظر بر امور ثبت شرکت ها هستید یا به دنبال یک وکیل ثبت شرکت در تهران می باشید می توانید نوشتار زیر را تا انتها مطالعه نمایید.

شرکت های تجاری

در قدم اول آشنایی با ثبت شرکت لازم است ابتدا بدانیم که منظور از شرکت تجاری دقیقا چیست؟ به طور کلی شرکت تجاری قراردادی است که موجب آن چند شخص اعم از حقیقی و حقوقی با وارد کردن سرمایه و آورده های لازم هدف مشخصی را برای کسب سود مطابق با قانون دنبال می کنند. در این میان با تشکیل یک شرکت ثبت آن بسیار اهمیت پیدا می کند زیرا با ثبت شرکت آن شرکت دارای اعتبار و رسمیت می شود و می تواند از مزایای مختلف قانونی پس از ثبت شرکت برخوردار شود برای مثال یک شرکت تجاری پس از ثبت می تواند از تسهیلات و اعتبارات بانکی برخوردار شود یا امکان شرکت در مزایده و مناقصات را پیدا کند. توجه داشته باشید که ثبت شرکت با توجه به آن که در قانون شرکت های مختلفی با اهداف متفاوت در نظر گرفته شده است می تواند متفاوت باشد. برای مثال برای ثبت شرکت سهامی عام لازم است پیش از هراقدامی به این نکته توجه شود که آیا نیازمند اخذ مجوز خاصی از سازمان بورس هستیم یا خیر؟ در شرکت های با مسئولیت محدود نیز روند خاصی طبق قانون برای ثبت شرکت لازم است و مدارکی مانند دو نسخه تقاضانامه، شرکت نامه،دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و موسسین و… نیاز است. وکیل ثبت شرکت به جهت آشنایی با روند تشریفات ثبت شرکت در هر یک از شرکت های قانون تجارت و سایر مقررات می تواند راهنمای خوبی در نحوه ی به ثبت رسانیدن شرکت شما باشد.

بخوانید...
تعلیق مجازات و مشروبات الکلی

مراحل ثبت

مطابق با ماده ۱۹۵ قانون تجارت؛ ثبت کلیه شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکت ها است. ثبت شرکت نیازمند طی مراحلی مانند تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک لازم(اساسنامه،شرکتنامه،تقاضانامه و…)،اخذ تاییدیه نام شرکت،پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها و… است. امروزه با گسترش خدمات اینترنتی ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه ی حضوری به اداره ثبت شرکت ها نمی باشد. برای این کار لازم است به سایت اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه نمایید و سپس مراحل مختلفی چون انتخاب نام و نوع شخص حقوقی،قید مدت زمان و نوع فعالیت شرکت،نشانی شرکت،قید میزان سرمایه اولیه شرکت و میزان سهام هر یک از شرکا و… را پشت سر گذارید پس از آن بایستی مدارک لازم ارسال شود و در آخر نیاز به مراجعه حضوری توسط وکیل ثبت شرکت برای دریافت مدارک ثبتی و امضا دفاتر است. طبیعتا یک وکیل ثبت شرکت در تهران می تواند این روند را در اسرع وقت  و به صورت مطمئن به انجام برساند.

مطالعه کنید » وکیل ثبت شرکت دانش بنیان

وکیل ثبت شرکت در تهران

امروزه با تخصصی شدن روابط میان اشخاص هر اقدامی مانند ثبت شرکت نیازمند طی کردن مراحل مختلفی است که به سادگی و با ارائه ی صرف مدارک لازم امکان پذیر نیست. امور ثبت شرکت ها نیز همانند هر امر دیگری تخصصی شده است و نیازمند سپردن ثبت شرکت به یک وکیل ثبت شرکت است.با توجه به استقرار شرکت های مختلف تجاری در پایتخت شاید انتخاب یک وکیل ثبت شرکت در تهران دغدغه ی اشخاص بسیاری باشد.انتخاب یک وکیل ثبت شرکت در تهران با توجه به تعداد زیاد دفاتر وکالت و موسسات حقوقی در تهران ممکن است از نظر شما ناممکن و دشوار به نظر برسد اما توجه باشید که در انتخاب یک وکیل ثبت شرکت در تهران تخصص در امور شرکت ها حرف اول را می زند. انتخاب وکیل ثبت شرکت نیازمند دقت و توجه خاصی است چرا که یک اشتباه به ظاهر کوچک می تواند منجر به ورشکستگی و ورود ضرر شود اما انتخاب بهترین وکیل ثبت شرکت در تهران می تواند شما را تخصص و آشنایی او با پروسه ثبت شرکت مطمئن سازد.

بخوانید...
نمونه دادخواست تحریر ترکه

هزینه ثبت

هزینه ثبت شرکت با توجه به هر مورد و مصداق خود می تواند متفاوت باشد و در مواردی حتی ممکن است به سبب ناآگاهی اشخاص به روند لازم برای ثبت شرکت هزینه هایی غیر ضروری شود اما انتخاب بهترین وکیل ثبت شرکت در تهران می تواند شما را از هزینه های بی مورد دور نگه دارد در مواردی وکیل ثبت شرکت در تهران می تواند ثبت شرکت را به صورت اینترنتی برای شما به انجام برساند و از این طریق در کاهش هزینه های لازم برای ثبت شرکت نقش به سزایی داشته باشد. انتخاب بهترین وکیل ثبت شرکت در تهران اگرچه ممکن است شما را به لحاظ پرداخت حق الوکاله وکیل متحمل هزینه کند اما به سبب آگاهی او به اقدامات لازم در ثبت شرکت شما را از هر گونه ضرر و زیان احتمالی دور نگه می دارد و شما را از نتیجه کار مطمئن می سازد.

نتیجه گیری

ثبت شرکت و امور مربوط به ثبت شرکت ها صرفا یک ارائه ی ساده مدارک لازم نیست بلکه یک امر تخصصی محسوب می شود. ثبت شرکت ها در کسب هویت و اعتبارات لازم برای شرکت امر بسیار مهمی محسوب می شود و مزایای خاصی دارد لذا لازم است پیش از هر اقدامی برای ثبت شرکت ها با یک وکیل ثبت شرکت مشورت نمایید. موسسه حقوقی صدرا با برخورداری از کادر مجرب امور ثبت شرکت ها و بهترین وکیل ثبت در تهران آماده خدمت رسانی به شما در حوزه ی ثبت شرکت و ثبت برند تجاری می باشد.

مقالاتوکیل حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.