وکیل تعزیرات تهران | وکیل تعزیرات حکومتی


امتیاز دهید post

سازمان تعزیرات حکومتی از جمله مراجع مهمی محسوب می شود که به منظور حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از تخلفات اقتصادی ایجاد شده است. به طور کلی سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه بررسی تخلفات اقتصادی را دارد و در خصوص ارتکاب جرایم اقتصادی مرجع صالح محسوب نمی شود بلکه در صورت مواجهه با جرایم اقتصادی دادگاه کیفری ۲ یا انقلاب مرجع کیفری صالح به رسیدگی می باشد. رسیدگی به پرونده های مطروحه در سازمان تعزیرات حکومتی از آن جهت که نیازمند رعایت تشریفات لازم و خاص قانونی است لذا توصیه می شود در صورت مواجهه با پرونده های تعزیرات حکومتی با وکیل تعزیرات ( وکیل تعزیرات تهران ، وکیل تعزیرات حومتی ) یا یک مشاور کیفری مجرب در حیطه پرونده های تعزیرات حکومتی مشورت نمایید.

صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی

همان طور که گفته شد سازمان تعزیرات حکومتی مرجعی است که جهت رسیدگی به تخلفات اقتصادی ایجاد شده است. برای آشنایی بیشتر با صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی، لازم است تا با مراجعه به قانون تعزیرات حکومتی تخلفاتی که این سازمان صلاحیت رسیدگی به آن ها را دارد به این موارد دست پیدا کنیم. به طور کلی در این قانون تخلفات اقتصادی ذیل با هدف حمایت از مصرف کنندگان در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد:

 • گران فروشی
 • کم فروشی و تقلب
 • احتکار
 • درج نکردن قیمت
 • عرضه خارج از شبکه
 • عدم صدور فاکتور
 • نداشتن پروانه کسب یا بهره برداری
 • سایر تخلفات اقتصادی، پزشکی و دارویی

چنانچه ملاحظه می شود موارد بالا صرفا یک تخلف شناخته می شوند و به همین جهت است که در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد در حالی که اگر با یک جرم اقتصادی مواجه بودیم دادگاه کیفری یا انقلاب مرجع صالح به رسیدگی می باشد. اما در هر حال رسیدگی به تخلفات اقتصادی نیز نیازمند طی برخی از تشریفات خاص قانون آیین دادرسی کیفری است. برای مثال جهت طرح شکایت لازم است شاکی شکواییه تقدیم کند. طبیعتا از آن جا که طرح شکواییه امری کاملا تخصصی است و نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه است یک وکیل تعزیرات مجرب می تواند راهنمای شما باشد.

وکیل تعزیرات تهران

طبیعتا امروزه با تخصص گرایی در رشته ی حقوق و حوزه وکالت پیگیری هر یک از دعاوی را باید به وکیل متخصص همان حوزه سپرد. در حقیقت با گستردگی پرونده های حقوقی نمی توان این انتظار را داشت که یک وکیل در تمامی حوزه های تخصصی و پرونده های وکالت بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. اما تخصص گرایی در حقوق و پیگیری دعاوی خاص به صورت کاملا حرفه ای به خصوص در دعاوی سازمان تعزیرات حکومتی از اهمیت به خصوصی وجود دارد.

در حقیقت ساز و کار خاص و ویژه ای که بر دعاوی و شکایات مطروحه در سازمان تعزیرات حکومتی حاکم است لزوم حضور وکیل تعزیرات تهران را بیش از پیش مشخص می کند. وکیل تعزیرات تهران در درجه ی نخست یک وکیل متخصص در حیطه دعاوی سازمان تعزیرات حکومتی است و با تجربه ی علمی و عملی خود در هدایت پرونده های تعزیرات حکومتی بهترین راهکار را ارائه خواهد داد. با وجود موسسات حقوقی متعدد انتخاب بهترین وکیل تعزیرات تهران ممکن است دشوار به نظر برسد اما بررسی رزومه کاری وکیل تعزیرات تهران و میزان موفقیت او در هدایت پرونده های سازمان تعزیرات حکومتی می تواند موثر باشد.

سازمان تعزیرات حکومتی صرفا وظیفه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را دارد بنابراین در مواجهه با جرایم اقتصادی و مالی مختلف مانند کلاهبرداری، خیانت در امانت و… مرجع صالح به رسیدگی در قدم اول دادسرا و پس از آن حسب مورد دادگاه کیفری یک یا دو خواهد بود. در این خصوص مراجعه و مشورت با وکیل تعزیرات تهران بسیار راهگشا خواهد بود.

مطابق با آیین نامه اجرایی تعزیرات حکومتی، آرا شعب بدوی در مواردی که مجازات پیش بینی شده در قانون برای هر بار تا دو میلیون ریال جریمه باشد قطعی و از ناحیه محکوم علیه نسبت به مازاد ان قابل تجدیدنظرخواهی است.

آراء شعب بدوی در موارد خاص به پیشنهاد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و تایید وزیر دادگستری قابل تجدیدنظر خواهد بود.

طبیعتا پرونده های سازمان تعزیرات حکومتی در مرحله ی تجدید نظر خواهی وارد پروسه پیچیده ای خواهند شد و به همین جهت حضور وکیل تعزیرات تهران از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

وکیل تعزیرات

رسیدگی به پرونده تعزیرات توسط وکیل تعزیرات

به منظور رسیدگی به شکایات در سازمان تعزیرات حکومتی در آیین نامه اجرایی قانون تعزیرات حکومتی تشریفات خاصی در نظر گرفته شده است که طبیعتا وکیل تعزیرات به جهت کسب تجربه گرانبها در طرح و پیگیری پرونده های مرتبط با تعزیرات می تواند چنین پرونده هایی در اسرع وقت به سرانجام برساند. مطابق با ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی این قانون؛ شعب بدوی تعزیرات حکومتی در موارد ذیل شروع به رسیدگی می‌نمایند:

 • گزارش مامورین سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات
 • گزارش سازمان بازرسی کل کشور و سایر مراجع قضایی و دولتی و انتظامی
 • شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی
 • اعلام اطلاعات، اخبار گزارشهای مردمی و اشخاص

با دقت نظر در این ماده قانونی مشخص می شود که سازمان تعزیرات حکومتی نیز مانند سایر مراجع دادگستری دارای شعب بدوی و تجدید نظر می باشد و شروع رسیدگی در شعب بدوی با تحقق هر یک از شرایط گفته شده در بالا امکان پذیر می باشد.

مطابق با قانون مانند سایر مراجع دادگستری امکان اعتراض به آرای صادره از شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز امکان پذیر است که البته این شرایط کمی متفاوت از موارد اعتراض در سایر دادگاه های کیفری می باشد که یک وکیل تعزیرات مجرب می تواند راهنمای شما در نحوه طرح اعتراض به آرای صادره از شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی باشد.

مطابق با قانون؛ آرا شعب بدوی در مواردی که مجازات پیش بینی شده در قانون برای هر بار تا دو میلیون ریال جریمه باشد قطعی و از ناحیه محکوم علیه نسبت به مازاد آن قابل تجدیدنظرخواهی است. البته آراء شعب بدوی در موارد خاص به پیشنهاد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و تایید وزیر دادگستری قابل تجدیدنظر خواهد بود.

همچنین تحت شرایط خاصی امکان اعاده دادرسی نسبت به آرای صادره از سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد که در این خصوص می توانید با وکیل تعزیرات متخصص مشورت کنید.

مشاهده کنید » وکیل برای اخذ تابعیت ایران

اجرای احکام تعزیرات حکومتی

به طور کلی هنگامی که خواهان یا شاکی یک دعوا چه در دعاوی و پرونده های حقوقی و چه در دعاوی کیفری دعوای خود را نزد مرجع صالح مطرح می نمایند به دنبال آن هستند تا پس از صدور رای مرجع صالح بتوانند از طریق اجرای احکام خواسته ی خود را محقق سازند. در خصوص سازمان تعزیرات حکومتی نیز پس از صدور رای قطعی نوبت به اجرای حکم می رسد.

در این خصوص؛  مطابق با ماده ۳۵ آیین نامه اجرایی قانون تعزیرات حکومتی تعیین تکلیف شده است. طبق این ماده، کلیه سازمان های دولتی از قبیل سازمان ثبت اسناد و سازمان زندان‌ها و نیروهای انتظامی، واحدهای ابلاغ و اجرا دادگستری و بانک‌ها موظف به همکاری بوده و همانند آرا قطعی محاکم عمومی و انقلاب موجبات اجرای آرا شعب تعزیرات حکومتی را فراهم خواهند اورد.

با توجه به تشریفات و رویه خاص سازمان تعزیرات حکومتی در اجرای احکام توصیه می شود در این خصوص با وکیل تعزیرات حکومتی متخصص مشورت نمایید.

نقش وکیل تعزیرات

با توجه به گستردگی پرونده های حیطه وکالت به طور کلی هر یک از وکلا به صورت تخصصی در یک حیطه خاص به فعالیت می پردازند. در حقیقت تخصص گرایی با توجه به پیچیدگی روابط حقوقی میان اشخاص امری کاملا بدیهی است لذا توصیه می شود در خصوص دعاوی مطروحه در سازمان تعزیرات حکومتی به وکیل متخصص در امور تعزیرات حکومتی مراجعه کنید. طبیعتا بررسی سوابق و رزومه کاری وکیل مجرب در پیگیری و هدایت پرونده های تعزیرات حکومتی می تواند بسیار کارساز و کلیدی باشد.

وکیل تعزیرات حکومتی

تشریفات حاکم بر رسیدگی تخلفات اقتصادی که در سازمان تعزیرات حکومتی مطرح می شود یک سازوکار ویژه ای است که آن را از طریقه ی رسیدگی در سایر مراجع قضایی و دادگاه ها متفاوت می کند.

به این سبب که طرح شکایت و دعوا در سازمان تعزیرات حکومتی و قواعد ناظر بر آن با قواعد رسیدگی در سایر مراجع حقوقی و کیفری متفاوت است لذا مشورت با وکیل تعزیرات حکومتی متخصص بدیهی است. وکیل تعزیرات حکومتی متخصص شخص کارشناسی است که با تجربه ی چندین ساله در زمینه هدایت و پیگیری پرونده های تعزیرات می تواند در اسرع وقت شما را در به مقصد رساندن پرونده های تعزیرات یاری کند.

وکیل تعزیرات حکومتی در زمینه ی هدایت پرونده هایی که در صلاحیت اختصاصی سازمان تعزیرات حکومتی است صاحب نظر و دارای مهارت علمی و عملی لازم است. در خصوص دعاوی که در صلاحیت اختصاصی سازمان تعزیرات حکومتی و در تخصص وکیل تعزیرات حکومتی است می توان به مواردی چون رسیدگی به تخلفات اقتصادی مانند احتکار، گران فروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه،درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب و بهره برداری و… اشاره کرد‌.

به طور کلی با وجود گستردگی دعاوی مطرح در حوزه وکالت و تخصص گرایی در جامعه مدرن امروزی به خصوص بحث دعاوی تعزیرات رجوع به متخصص هر حیطه امری بدیهی است. در این میان وکیل تعزیرات حکومتی متخصص به صورت کاملا تخصصی به هدایت پرونده های تعزیرات می پردازد. توجه داشته باشید که بررسی رزومه کاری وکیل تعزیرات حکومتی و میزان موفقیت او در هدایت پرونده های تعزیرات می تواند شما را از تخصص وکیل تعزیرات حکومتی مطمئن سازد.

در این راستا موسسه حقوقی صدرا با هدف بهره مندی عموم اشخاص جامعه از خدمات مشاوره حقوقی و با حضور وکیل تعزیرات حکومتی متخصص آماده خدمت رسانی به شما خواهد بود.

نتیجه گیری وکیل تعزیرات

سازمان تعزیرات حکومتی یکی از مراجع دادگستری محسوب می شود که در خصوص تخلفات اقتصادی مانند گرانفروشی، کم فروشی،تقلب، احتکار و… به رسیدگی و صدور رای می پردازد.نحوه رسیدگی به چنین پرونده هایی نسبت به سایر پرونده های کیفری متفاوت است و دارای تشریفات رسیدگی خاص خود می باشد که وکیل متخصص در امور تعزیرات حکومتی می تواند راهنمای شما در هدایت و پیگیری چنین پرونده هایی باشد. در این راستا؛ موسسه حقوقی صدرا با برخورداری از وکلا و مشاوران کیفری متخصص در زمینه پرونده های تعزیرات حکومتی می تواند یاری رسان شما باشد.

مشاهده کنید » وکیل کیفری

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *