وکیل برای استرداد طلا


امتیاز دهید post

یکی از مهم ترین وقایعی که پس از طلاق اتفاق می افتد این است که هر کدام از زوجین به دنبال دریافت حق و حقوق خود از طرف مقابل هستند. این حقوق برای زوج شامل هدایایی می شود که در دوران عقد و نامزدی برای همسر خود خریده است. به همین دلیل یکی از حقوق اصلی زوج پس از طلاق، استرداد طلا می باشد. در این مورد شبهات بسیاری وجود دارد. از این رو سؤالی که ممکن است در این زمینه برای افراد پیش آید این است که آیا زوج می تواند نسبت به باز پس گیری طلاهای هدیه داده شده اقدام کند؟ مراجعه به وکیل برای استرداد طلا در این مواقع می تواند گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات باشد. پس در صورتی که درگیر پرونده استرداد طلا هستید بهتر است به یک وکیل باتجربه مراجعه نمایید.

وکیل از قانون های وضع شده به طور کامل آگاه بوده و در حوزه فعالیت خود تخصص و تبحر لازم را دارد؛ بنابراین می تواند استرداد طلا را در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون اتلاف هزینه های مازاد انجام دهد.

نقش وکیل در پرونده استرداد طلا

استرداد طلا از جمله مسائل حقوقی است که نیاز به دانش بالا در زمینه آگاهی از قوانین و مقررات کشور دارد این در حالی است که بسیاری از افراد از این آگاهی برخوردار نیستند. لذا استفاده از خدمات وکلای خبره در این پرونده ها می تواند کمک کننده باشد. وکیل استرداد طلا از وکلای پایه یک دادگستری بوده و توانایی لازم را در این زمینه با طی کردن دوره دانشگاهی و حل پرونده های مختلف کسب کرده است.

وکیل استرداد طلا پیش از شروع کار خود، پرونده را به طور کامل مورد ارزیابی قرار می دهد. ارزیابی پرونده به او کمک می کند تا در صورت نیاز به شاهد در پرونده، به موقع عمل کند. وکیل برای استرداد طلا ابتدا لایحه و شکوائیه استرداد طلا را به صورت کاملاً تخصصی تنظیم می کند. پس از آن دادخواست را به دادگاه مربوطه ارجاع داده و در تمام مراحل دادرسی حضور پیدا می کند. وکیل استرداد طلا همچون وکیل استرداد جهیزیه، در حل چنین پرونده هایی می کوشد تا تمام مدارک و شواهد موجود را جمع آوری و به دادگاه ارائه کند. این کار باعث رسیدگی سریع دادگاه و عدم اتلاف وقت در پرونده استرداد طلا خواهد شد.

چه زمانی می توان نسبت به استرداد طلا اقدام نمود؟

مطابق قانون مدنی عقد هبه به عنوان عقد جایز محسوب می شود. پس زوج هر وقت لازم باشد می تواند این عقد را به هم زده و مال هبه شده را پس بگیرد؛ اما باید بدانید باز پس گیری هبه تحت شرایط خاصی قابل انجام است. این شرایط عبارت اند از:

  • استرداد طلا زمانی قابل پیگیری است که طلای هدیه داده شده از بین نرود.
  • هنگامی که مالکیت طلا به شخص دیگری انتقال نیافته باشد.
  • وکیل برای استرداد طلا چنین عقیده دارد که اگر در هدیه داده شده تغییراتی اعمال شده باشد، زوج توانایی پس گرفتن آن را ندارد.
  • در صورتی که زوج در عوض هبه، هدیه ای دریافت کند نمی تواند اقدامات مربوط به استرداد طلا را انجام دهد.

استرداد طلا با فاکتور و شاهد

یکی از اصلی ترین روش های اثبات دعوای استرداد طلا، دریافت فاکتور از زوجه است. امکان دارد زوج در دوران عقد و نامزدی برای همسر خود طلا خریده باشد. اگر هنگام دادن هدیه از زوجه فاکتور دریافت کند، به راحتی می تواند خواستار استرداد طلا باشد. البته این کار پیچیدگی های خاص خود را دارد. به همین دلیل توصیه می شود افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استرداد طلا با فاکتور، با یک وکیل حرفه ای و باتجربه مشاوره نمایید.

یکی از شرایطی که در آن زوج می تواند نسبت به استرداد طلا با فاکتور اقدام کند، خیانت از جانب زوجه است. برای اثبات خیانت و استرداد طلا، به حضور شاهدان عینی نیاز است. لازم به ذکر است استرداد طلا از امور پیچیده بوده و نیاز است در این زمینه به وکیل برای استرداد طلا مراجعه نمایید. چرا که برای این کار شواهد و مدارکی لازم است که امکان دارد از آنها بی اطلاع باشید. پس با مراجعه به وکیل، بهترین و مناسب ترین عملکرد در استرداد طلا را خواهید داشت.

استرداد طلای فروخته شده

احتمال دارد طلای هدیه داده شده به زوجه توسط او فروخته شود. قانون مدنی برای استرداد طلا در صورت فروخته شدن نیز قوانینی وضع کرده است؛ اما از آنجا که اثبات حقانیت زوج و استرداد طلای فروخته شده کار بسیار پییچیده ای است، پیشنهاد می شود از یک وکیل مجرب در این پرونده کمک بگیرید.

در اولین گام لازم است با مراجعه به دادگاه خانواده نسبت به پر کردن فرم دادخواست استرداد طلا اقدام کنید. پس از آنکه فروخته شدن طلاهای مد نظر به دادگاه اثبات شود، می توانید پرونده استرداد طلا را با کمک وکیل به جریان بیندازید.

از نکات مهم در استرداد طلای فروخته شده، لزوم حضور شاهد عینی در این پرونده است. همانند مواقعی که همسر به شوهر خود خیانت می کند باید برای فروش طلا نیز شاهد وجود داشته باشد. وجود فاکتور و شاهد عینی و حضور وکیل برای استرداد طلا در دادگاه تأثیر زیادی در کوتاه کردن زمان دادرسی و کسب نتایج موفقیت آمیز در پرونده استرداد طلا خواهد داشت.

استرداد طلا پس از فوت زوجه

مطابق قانون مدنی در صورتی که زوجه در دوران نامزدی فوت کند، زوج نمی تواند طلاهای داده شده را مسترد نماید. در این صورت اقامه دعوای استرداد طلا از سوی دادگاه رد خواهد شد.

اگر یکی از زوجین پس از عقد نکاح، فوت نماید امکان استرداد طلا وجود نخواهد داشت. در این مورد می توان به دلیل غیر قابل مرجوع بودن هبه معوض استناد نمود. پس باید گفت از اصلی ترین شروط لازم برای استرداد طلا، در قید حیات بودن زوجین است.

کلام آخر

مراجعه به وکیل در پرونده استرداد طلا، یکی از شروط لازم برای کسب نتایج مطلوب است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم پرونده استرداد طلا را به یک وکیل مجرب و کار آزموده بسپارید. در این راستا مراجعه به موسسه حقوقی صدرا مناسب ترین گزینه برای بهره مندی از بهترین وکیل برای استرداد طلا می باشد. این موسسه با وکلای باسابقه و متخصص از سراسر کشور همکاری می کند. موسسه حقوقی صدرا با بهره مندی از مجرب ترین وکلای استرداد طلا و نظارت دقیق بر عملکرد کادر خود، می کوشد تا بهترین نتایج را در پرونده های حقوقی برای مراجعین خود کسب نماید. در صورت تمایل به مشاوره رایگان می توانید در تمام ساعات شبانه روز با شماره های این موسسه تماس گرفته و پاسخ سؤال های خود در زمینه استرداد طلا را به طور کامل دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *