وکیل انحصار وراثت در تهران

وکیل انحصار وراثت در تهران

وکیل انحصار وراثت در تهران


انحصار وراثت با کمک وکیل می تواند تا حدود زیادی در وقت و هزینه انحصار وراثت، صرفه جویی کند. معمولاً اولین اقدامی که وراث پس از فوت متوفی انجام می دهند اخذ انحصار وراثت است. بدون گرفتن این گواهی، طی کردن مراحل اداری انحصار وراثت غیر ممکن است. اخذ گواهی انحصار وراثت، مراحل اداری مختلفی دارد. وراث می توانند یا خود اقدام به گرفتن این گواهی کرده و یا این کار را به وکیل ارث و میراث یا همان وکیل انحصار وراثت در تهران بسپارند.

مجموعه حقوقی صدرا، در این زمینه می تواند یاری گر شما باشد. شما می توانید با این موسسه تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان حقوقی این مجموعه استفاده کنید. معمولاً روند رسیدگی به پرونده های انحصار وراثت، حدود سه ماه زمان می برند. البته در برخی از موارد امکان دارد به علت وجود نقص در پرونده، این زمان طولانی تر شود. شما می توانید با کمک وکلای باتجربه مجموعه حقوقی صدرا، پرونده مربوط به انحصار وراثت را در کوتاه ترین زمان، به پایان برسانید.

منظور از انحصار وراثت چیست؟

به طور معمول پس از فوت شخص، به علت یکپارچه بودن سیستم اطلاعات کشور، شناسنامه او باطل و گواهی فوت برای متوفی صادر می شود. پس از صدور گواهی فوت، وراث متوفی نمی توانند در اموال باقی مانده او دخل و تصرف نمایند. در این میان طبق گفته وکیل انحصار وراثت در تهران فرقی میان اموال منقول و غیر منقول متوفی وجود ندارد. در این حالت وراث باید به دادگاه صالح مراجعه کرده و مراحل مربوط به انحصار وراثت را طی نمایند.اولین اقدام در این زمینه، گرفتن گواهی انحصار وراثت است.

وکیل انحصار وراثت در تهران
وکیل انحصار وراثت در تهران

اهمیت اخذ گواهی انحصار وراثت این است که تعداد وراث متوفی معلوم و مشخص شده و از دعاوی که در آینده امکان طرح آنها وجود دارد، جلوگیری می شود.

این امکان وجود دارد که شخصی هنگام مرگ، چندین همسر داشته باشد و از هر کدام از همسران خود نیز یک یا چند فرزند داشته باشد. به این ترتیب از طریق گواهی انحصار وراثت، تعداد افرادی که از متوفی ارث می برند مشخص می شود. به بیان ساده تر برای تعیین تکلیف میراث و ترکه شخص متوفی باید ورثه او مشخص شود.

در قانون امور حسبی و قانون تصدیق انحصار وراثت، مقررات مربوط به انحصار وراثت، بیان شده است. بر اساس این قوانین، ارائه گواهی انحصار وراثت برای انجام تمام امور حقوقی، ثبتی و بانکی ضروری است. در در این موارد با کمک وکیل انحصار وراثت در تهران می توان کلیه اقدامات مربوط به اخذ این گواهی را به صورت قانونی و اصولی انجام داد.

انواع انحصار وراثت

انحصار وراثت به دو نوع مختلف صورت می گیرد. این دو نوع عبارتند از:

انحصار وراثت محدود

 این نوع از انحصار وراثت، زمانی صورت می گیرد که اموال و ترکه متوفی کمتر از 50 میلیون ریال باشد. در این موارد باید وراث متوفی، گواهی انحصار وراثت محدود دریافت نمایند. طبق ادعای وکیل ارث و میراث در تهران، با دریافت گواهی انحصار وراثت محدود، نیاز به طی مراحل پیچیده از جمله انتشار آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار، وجود نداشته و گواهی به سرعت صادر می شود.

انحصار وراثت نامحدود

در صورتی که ارزش اموال به جا مانده از شخص متوفی، بیشتر از 50 میلیون ریال باشد وراث باید اقدام به دریافت گواهی انحصار وراثت نامحدود کنند. دریافت این گواهی نیازمند زمان بیشتری است، چرا که باید مراحلی مانند انتشار گواهی در روزنامه های کثیر الانتشار را طی نماید.

مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت با کمک وکیل انحصار وراثت در تهران

برای اخذ گواهی انحصار وراثت حتماً باید مراحل اداری آن طی شود. وکیل انحصار وراثت در تهران به خوبی می داند که اولین قدم برای دریافت این گواهی مراجعه به مرجع صالح می باشد. طبق ماده 11 قانون شورای حل اختلاف، مرجع صالح برای گرفتن گواهی انحصار وراثت، شورای حل اختلاف آخرین محل زندگی متوفی می باشد. در نتیجه افرادی که قصد گرفتن این گواهی را دارند باید به شورای حل اختلاف مراجعه کرده و تمام اطلاعات متوفی و وراث را به صورت کتبی، تقدیم این شورا کنند. در این مرحله لازم است تمام اموال منقول و غیر منقول متوفی لیست شده و این لیست در اختیار اداره دارایی محل سکونت متوفی قرار داده شود.

در این مرحله با ارائه مدارک مورد نیاز، دادخواستی با عنوان درخواست انحصار وراثت به شورای حل اختلاف داده می شود. در مرحله بعدی، شورای حل اختلاف، روزنامه ای را معرفی می کند تا وراث با هزینه خود، آگهی انحصار وراثت را در آن چاپ نمایند. به این ترتیب اگر متوفی ورثه دیگری داشته باشد از طریق این آگهی مطلع می شود.

اما اگر یک ماه پس از درج آگهی، شخصی مراجعه یا اعتراض نکند گواهی انحصار وراثت توسط قاضی صادر می شود. البته در صورتی که وراث از وکیل انحصار وراثت در تهران استفاده کنند وکیل تمام این مراحل را طی می کند.

هزینه وکیل انحصار وراثت در تهران

همانگونه که گفته شد انحصار وراثت، مراحل مختلف داشته و دریافت آن پیچیدگی های خاص خود را دارد. به همین سبب سپردن کار انحصار وراثت به وکیل باتجربه، تا حد زیادی به شما در تسریع پرونده کمک می کند.

اما در پاسخ این که هزینه سپردن این کار به وکیل، چقدر خواهد شد؟ باید گفت هزینه این نوع از وکالت به عوامل مختلفی از جمله تخصص، تجربه و تبحر وکیل در حل این پرونده ها بستگی دارد. به این ترتیب هر اندازه رزومه وکیل درخشان تر بوده و پرونده های مربوط به انحصار وراثت را با موفقیت به نتیجه رسانده باشد، هزینه بیشتری از موکل خود دریافت خواهد کرد. البته ذکر این نکته لازم است که وکلای مجموعه حقوقی صدرا، برای حل پرونده های مربوط به انحصار وراثت، قیمت منصفانه و عادلانه از موکلین خود دریافت می کنند.

سخن پایانی وکیل انحصار وراثت در تهران

مجموعه حقوقی صدرا از کارشناسان و وکلای حقوقی دانش آموخته و باتجربه تشکیل شده است. شما می توانید با کمک وکلای این مجموعه، کلیه پرونده های حقوقی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانید. همچنین شما با کمک وکلای این مجموعه که به عنوان بهترین وکیل ارث و میراث یا همان وکیل انحصار وراثت در تهران فعالیت می کنند، از مراجعه به مراجع قضایی بی نیاز خواهید شد. وکلای باتجربه مجموعه صدرا برای پرونده های مربوط به انحصار وراثت، به موکلین خود مشاوره ارائه می کنند. همچنین شما می توانید با اطمینان از منصفانه بودن حق الوکاله وکلای این مجموعه، پرونده های مربوطه را با قیمت مناسب، حل و فصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *