HTML tutorial
همسایه آزاری

همسایه آزاری طبیعتا در اولین قدم لازم است به همسایه ی خود به خاطر آزار ها و مزاحمت ها تذکر دهید. در بیشتر اوقات تذکر ها و گفت و گو های دوستانه می تواند به مزاحمت ایجاد شده پایان بدهد. در قدم بعدی اگر همچنان همسایه ی شما به آزار و مزاحمت ادامه داد می توانید با مدیر ساختمان مسئله را مطرح کنید و با برگزاری جلسه ای با حضور سایر همسایگان از همسایه بخواهید تا به آزار و اذیت های خود خاتمه دهد.اگر هیچ یک از اقدامات بالا کار ساز نبود و همسایه ی شما همچنان به آزار و اذیت خود ادامه داد می توانید از جانب خود و دیگر همسایه ها اظهارنامه ای برای همسایه ارسال کنید و از طریق این اظهارنامه به او اخطار نمایید که اگر دست از آزار و اذیت بر ندارد از طریق مراجع صالح قضایی اقدام خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم در خصوص شکایت از همسایه آزاری و نقش وکیل همسایه آزاری شما را آشنا کنیم.

مرجع صالح به رسیدگی همسایه آزاری

پس از این که تمام اقدامات گفته شده در بالا را انجام دادید اما همسایه ی شما دست از مزاحمت و آزار و اذیت برنداشت می توانید در زمانی که همسایه به رفتار های آزار دهنده اش ادامه می دهد با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس با تنظیم صورتجلسه این امکان را برای شما فراهم آورد تا درصورتی که همسایه ی شما به رفتار های آزار دهنده اش ادامه داد علیه او طرح دعوا کنید.برای اینکار لازم است در ابتدا یک استشهادیه تهیه کنید و در آن انواع مزاحمت ها و آزار و اذیت همسایه را قید کنید و از همسایگان بخواهید آن را امضا کنند. حالا می توانید با ثبت شکواییه در شورای حل اختلاف یا دادسرا علیه همسایه ی خود با راهنمایی وکیل همسایه آزاری شکایت کنید.

بخوانید...
قرارداد کار با نیروی کار

مجازات همسایه آزاری در قانون

لازم است بدانید که سلب هرگونه آرامش از دیگران و ایجاد مزاحمت های مکرر مانند همسایه آزاری در قانون جرم دانسته شده است و چنانچه آزار و اذیت های فرد ثابت شود طبق قانون فردی که موجب آزار و اذیت دیگران شده به یک ماه تا یک سال حبس و عالوه بر آن شخص مزاحم به رفع مزاحمت محکوم میشود. البته مجازات حبس میتواند به جزای نقدی تبدیل شود، اما الزام به رفع مزاحمت پابرجا خواهد بود.اگر فردی که محکوم به رفع مزاحمت است پس از اجرای حکم باز هم مزاحمت ایجاد کند، علاوه بر رفع مزاحمت به ۶ ماه تا ۲ سال حبس هم محکوم خواهد شد.

همچنین مطابق با ماده ی ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی؛ هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا )۷۴ )ضربه شلاق محکوم خواهد شد.در این خصوص می توانید با وکیل همسایه آزاری مشورت کنید.

نمونه شکواییه همسایه آزاری

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان

با عرض سالم و ادب

به استحضار می رساند که اینجانب ساکن طبقه ….. یک ساختمان مسکونی به آدرس ذکر شده در بالا هستم. مدتیست جناب آقای/خانم ………..)مشتکی عنه( که همسایه طبقه ……….. ما با ایجاد سر و صدای مزاحم و بیش از اندازه باعث سلب آسایش ما و سایر همسایگان شده است. بدین ترتیب که کودکان وی تا نیمه شب در ساختمان می دوند و جیغ می کشند و صدای پاهای آنان و جیغ و سر وصدای آنها مانع استراحت ما و سایر ساکنین ساختمان شده است. اینجانب ناراحتی و اعتراض خود و سایر همسایگان را بارها به اطلاع ایشان رسانده ایم اما تغییری در شرایط حاصل نشده است. با توجه به شرایط پیش آمده از آن مقام محترم تقاضای رسیدگی دارم.

بخوانید...
وکیل فروش ملک

در ضمن سایر همسایگان آقای/خانم………………..با شماره تماس…………… و آقای/خانم……………….با شماره تماس ………………….. اعلام آمادگی کرده اند تا در صورت نیاز در دادگاه حاضر شوند و مطالب ذکر شده در این شکواییه را تایید کنند.

وکیل همسایه آزاری

وکیل همسایه آزاری در درجه اول یک وکیل حقوقی متخصص است که با احاطه بر مقررات و قوانین مربوطه می تواند در تسریع فرایند دادرسی نقش مهمی داشته باشد.در انتخاب وکیل همسایه آزاری توجه به مهارت و تخصص و سوابق کاری او اهمیت به سزایی دارد.

نتیجه گیری وکیل همسایه آزاری


با گسترش آپارتمان نشینی یکی از مشکالتی که همواره ساکنین آپارتمان ها با آن درگیر هستند
مزاحمت ها و آزار و اذیت های همسایگان است. از آن جا که حفظ حریم آسایش و آرامش افراد از
حقوق اساسی آنان محسوب می شود لذا هر گونه مزاحمت نامتعارف و مکرر از جانب همسایه جرم
محسوب می شود و قابل طرح شکایت در مراجع قضایی صالح خواهد بود. از آن جا که هر گونه
طرح شکایت علیه همسایه مزاحم نیازمند اثبات نامتعارف بودن مزاحمت و سوء نیت فرد به وسیله ی
استشهادیه و صورتجلسه و… خواهد بود لذا ضروری به نظر می رسد تا پیش از هر گونه طرح
شکایت علیه همسایه ی خود با یک وکیل یا مشاور امور حقوقی مشورت نمایید.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با وکلای مرکز به مشاوره حقوقی رایگان و رزرو نوبت مراجعه نمایید .

مشاوره حقوقی رایگانوکیل حقوقیوکیل ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.