هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

امتیاز دهید post

از روش های طلاق که در سال های اخیر بین زوجین رایج شده است، طلاق توافقی می باشد. این نوع از طلاق، به دلیل سریع تر و آسان تر شدن حصول توافقات در رابطه با کلیه حقوق مالی و غیر مالی از جمله نفقه، مهریه، حضانت فرزندان، اجرت المثل و…، بسیار متداول شده است. البته در این میان هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران از مسائلی است که ذهن افراد را درگیر می کند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند طلاق توافقی را با صرف کمترین هزینه به سرانجام برسانند. از راه های حصول نتیجه در پرونده های مربوط به طلاق توافقی، مراجعه به وکلای حاذق و متخصص طلاق است.

مجموعه وکلای صدرا با داشتن وکلای باتجربه و دانش آموخته، قادر است کلیه پرونده های حقوقی، کیفری و خانوادگی شما از جمله طلاق توافقی را درکوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برساند.

وکیل در طلاق توافقی چه نقشی دارد؟

وکیل متخصص در امر طلاق، موکل خود را در کلیه مراحل مربوط به طلاق، راهنمایی می کند تا موکل بتواند به بیشترین میزان از حقوق خود دست یابد. این وکیل به جای موکل خود، در جلسات رسیدگی به پرونده شرکت کرده و از ورود هر گونه خسارت و ضرر به موکل جلوگیری می کند. همچنین حضور وکیل در پرونده های مربوط به طلاق توافقی، روند حل پرونده را سرعت بخشیده و مانع از اتلاف وقت زوجین در طلاق می شود.

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران نیز با توجه به سریع بودن روند رسیدگی به پرونده، مناسب تر از انواع دیگر طلاق است. وجود وکیل در پرونده های طلاق توافقی، زوجین را از حضور در دادگاه در مراحل مختلف طلاق بی نیاز می کند. به این ترتیب با وجود وکیل طلاق، حتی لازم نیست زوجین در دفترخانه حضور یافته و طلاق خود را ثبت نمایند.

مشاهده کنید » هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن

طلاق توافقی چه مراحلی دارد؟

طلاق توافقی با حضور زوجین در جلسات مشاوره آغاز شده و با جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه به پایان می رسد. البته در این میان، مراحل مختلفی وجود دارد که باید توسط زوجین طی شود. مراحل طلاق توافقی عبارتند از:

شرکت در جلسات مشاوره

به منظور کاهش آمار طلاق و جلوگیری از جدایی زوجین، قاضی زوجین را به مراکز مشاوره، ارجاع می دهد. در این مرحله، زوجین از طریق سامانه تصمیم، به اخذ نوبت مشاوره اقدام می کنند.

ثبت درخواست طلاق

هنگام ثبت دادخواست، یکی از زوجین باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق را خطاب به دادگاه عمومی یا دادگاه خانواده، ثبت نماید. در کنار هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران، هزینه ثبت دادخواست توسط دادگاه از زوجین اخذ می شود.

شرکت در جلسات دادرسی

پس از ثبت دادخواست توسط یکی از زوجین یا وکیل آن ها، نوبت رسیدگی به پرونده، تعیین شده و زوجین یا وکیل آن ها در جلسات دادرسی شرکت می کنند. در این مرحله، قاضی از طریق بررسی تمام موضوعات، رأی طلاق یا عدم امکان سازش را صادر می کند.

تنظیم صورت ‌جلسه طلاق توافقی

برای صدور رأی طلاق توافقی باید صورت ‌جلسه توافق، تقدیم دادگاه شود. در این صورت ‌جلسه، کلیه مسائل مالی و غیر مالی، مهریه و حضانت فرزندان، تعیین تکلیف شده است. اگر درباره هر کدام از این مسائل توافق صورت نگرفته باشد، طلاق از حالت توافقی خارج می شود.

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

اخذ گواهی عدم بارداری زوجه

در این مرحله قاضی زوجه را به منظور آزمایش و صدور گواهی عدم بارداری، به آزمایشگاه معتمد ارجاع می دهد تا از طریق آزمایش، عدم بارداری او مشخص شود.

اخذ گواهی بکارت زوجه

اگر طلاق در زمان عقد صورت گیرد یا یکی از زوجین مدعی شود که بکارت زوجه از بین نرفته است، قاضی زن را برای معاینه سلامت پرده بکارت به پزشکی قانونی ارجاع می دهد. البته هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران جدای هزینه این آزمایشات است.

صدور گواهی عدم امکان سازش

پس از طی مراحل ذکر شده، قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند. این گواهی همان رأی طلاق زوجین است. زوجین باید با در دست داشتن این گواهی به دفترخانه رسمی طلاق مراجعه نمایند.

حضور زوجین در دفترخانه طلاق

با صدور گواهی عدم امکان سازش و حضور زوجین یا وکیل آن ها در دفترخانه رسمی، صیغه طلاق جاری می شود. در این مرحله با صدور طلاقنامه، مهر طلاق در شناسنامه زوجین درج می شود. البته این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که گواهی عدم امکان سازش به مدت سه ماه اعتبار دارد و زوجین تنها سه ماه فرصت دارند تا در دفترخانه حضور یابند. در غیر این صورت گواهی عدم امکان سازش، منقضی می شود.

برای طلاق توافقی چه مدارکی لازم است؟

به منظور رسیدگی دادخواست طلاق توافقی باید مدارکی در زمان ثبت دادخواست و جریان دادرسی به دادگاه ارائه شوند. این مدارک عبارتند از:

  1. اصل شناسنامه و کارت ملی زوجین
  2. عقدنامه یا کپی آن
  3. صورت ‌جلسه توافقات
  4. گواهی عدم بارداری زوجه
  5. گواهی بکارت زوجه (اگر زن باکره باشد)

عوامل تأثیرگذار در هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

برای حصول طلاق توافقی بدون حضور زوجین، حتماً باید از طرف هر کدام از آن ها، وکیل متخصص در زمینه طلاق وارد پرونده شده و از طرف آن ها اعلام وکالت کند. البته هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران تنها هزینه ای نیست که زوجین هنگام طلاق باید پرداخت کنند. بلکه هنگام طلاق، هزینه هایی مانند هزینه دادرسی نیز توسط دادگاه از زوجین دریافت می شود.

البته به منظور انجام طلاق توافقی در زمان کوتاه و با کمترین هزینه لازم است تا ابتکار عمل به وکلای متخصص سپرده شود. لازم است بدانید که برای طلاق توافقی به این روش باید دو وکیل، یکی از طرف زن و دیگری از طرف مرد، اقدامات لازم را انجام دهند.

جمع بندی

هنگام طلاق توافقی، اولین سؤالی که برای زوجین ایجاد می شود این است که هزینه پروسه طلاق چقدر است؟ در پاسخ باید گفت، میزان این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

توجه داشته باشید که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا روند رسیدگی به پرونده طلاق آن ها در زمان کوتاه و با حداقل هزینه به سرانجام برسد. مجموعه وکلای صدرا با در اختیار داشتن برترین وکلا در زمینه های مختلف، راه گشای مشکلات شما است. وکلای این مجموعه با ارائه راهنمایی های مناسب از ضایع شدن حقوق موکلین خود جلوگیری کرده و پرونده طلاق توافقی را در زمان اندک به پایان می رسانند. گفتنی است که هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران در مجموعه صدرا بسیار مناسب تر از دیگر مجموعه های فعال در این زمینه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *