هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن


امتیاز دهید post

ممکن است جدایی و طلاق از سوی هر یک از زوجین ثبت شود؛ اما در صورتی که زوجه تقاضای طلاق نماید لازم است دلایل محکمی برای جدایی به دادگاه ارائه نماید؛ زیرا در کشور ایران حق طلاق به مرد داده می شود؛ بنابراین زن تنها در صورت ارائه دلایل محکمه پسند می تواند درخواست طلاق یک طرفه خود را در دادگاه ثبت نماید. در این صورت تمام هزینه های مربوطه مانند هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن، هزینه دادخواست، ثبت طلاق و جاری شدن صیغه آن بر عهده زوجه خواهد بود.

برای آگاهی از تعرفه دقیق هزینه های یاد شده می توانید به بهترین وکیل ازدواج و طلاق در تهران و مؤسسات حقوقی معتبر مانند موسسه حقوقی صدرا مراجعه نمایید.

دلایل ارائه دادخواست طلاق از طرف زن

به طور کلی زوجه می تواند به دلیل عدم پرداخت حقوقی مانند نفقه و مهریه در زندگی زناشویی از طرف همسرش، دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه نماید. پس از ثبت دادخواست توسط زن، زوج برای بررسی پرونده توسط دادگاه احضار خواهد شد. برای حضور مرد در دادگاه مدت زمان معینی تعیین می شود. در صورتی که مرد در طول این مدت به دادگاه مراجعه نکند، زن می تواند با حکم صادره از مرجع قضایی، از همسر خود طلاق بگیرد.

برای طلاق یک طرفه زن از همسر لازم است زوجه دلایل محکمه پسندی ارائه نماید. از این رو برای ارائه دلایل قانع کننده به دادگاه، بهتر است از یک وکیل مجرب کمک بگیرید. وکیل می تواند اطلاعات لازم در زمینه هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن و راه های جمع آوری ادله را در اختیارتان قرار دهد.

 از جمله دلایلی که برای طلاق یک طرفه زن در دادگاه مورد قبول هستند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اعتیاد شدید زوج
 • عدم پرداخت نفقه به مدت 6 ماه و یا بیشتر از این مدت
 • تهیه نکردن مسکن توسط زوج
 • اثبات خیانت مرد به دادگاه از سوی زن
 • ازدواج مجدد زوج بدون اذن و رضایت همسر
 • رها کردن و بلاتکلیف گذاشتن زن
 • ترک زندگی از سوی زوج به مدت 6 ماه یا بیشتر
 • درخواست رابطه جنسی نامتعارف از سوی مرد
 • عدم ثبات روحی و روانی و همچنین سلامت جسمانی مرد

هزینه هایی که لازم است زن برای طلاق یک طرفه پرداخت نماید

به طور کلی ارائه تقاضای طلاق از سوی هر کدام از طرفین ازدواج مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد. در صورتی که زن به صورت یک طرفه نسبت به ثبت دادخواست طلاق اقدام کند، لازم است علاوه بر هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن، هزینه های زیر را نیز پرداخت نماید:

 • هزینه تنظیم دادخواست طلاق از سوی زوجه
 • هزینه ثبت دادخواست طلاق در دفتر خدمات قضایی الکترونیکی
 • هزینه دادرسی طلاق
 • هزینه های کپی برابر اصل مدارک شناسایی زوجه و عقد نامه
 • هزینه داوری ارجاع شده از سوی دادگاه طلاق
 • هزینه جلسات مشاوره که قبل از طلاق برگزار می شود
 • هزینه تجدید نظر دادگاه و اعتراض به رأی صادره
 • هزینه جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه طلاق

مشاهده کنید » بهترین وکیل مهریه و طلاق در تهران

هزینه وکیل طلاق به درخواست زن

رسیدگی به پرونده طلاقی که از سوی زن تنظیم و ثبت شده است همواره با پیچیدگی ها و مشکلات فراوانی همراه بوده است. به همین دلیل هزینه طلاق در مواردی که دو طرف راضی به این امر هستند با هزینه طلاق از سوی زن متفاوت است.

در پرونده های دادخواست طلاق از سوی زن، موضوعات مهمی در نظر گرفته می شوند. رضایت مرد از طلاق زوجه خود و ارائه دلایل محکمه پسند به دادگاه به منظور طلاق، از جمله موارد حائز اهمیت در پرونده طلاق از سوی زن هستند.

در صورتی که حق طلاق با زن باشد پروسه صدور حکم طلاق به راحتی طی خواهد شد. در غیر این صورت لازم است با پرداخت هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن از یک وکیل مجرب و کارآزموده کمک بگیرید. به خصوص در زمینه پرونده هایی که مرد مخالف طلاق دادن همسر خود است لزوم وجود وکیل ماهر به شدت احساس می شود.

وکیل طلاق با گذراندن پرونده های مختلف توانسته است تجربه و مهارت فروانی در چنین پرونده هایی کسب نماید. او می تواند با جمع آوری ادله محکم و ارائه آن به دادگاه، نقش مهمی در صدور حکم طلاق یک طرفه زن از سوی دادگاه داشته باشد. لازم است بدانید وکلای مختلف، تعرفه های گوناگونی برای به نتیجه رساندن پرونده طلاق دریافت می کنند؛ بنابراین پیش از سپردن پرونده خود به وکیل بهتر است اطلاعات لازم در زمینه هزینه وکیل برای طلاق از سوی زن را کسب نموده و با آگاهی بیشتر، پرونده خود را به وکیل کاردان بسپارید.

حق الوکاله وکیل در طلاق از سوی زن چه زمانی پرداخت می شود؟

حق الوکاله قراردادی مالی بین وکیل و موکل است. طبق این قرارداد، موکل متعهد می شود که مبلغی را به عنوان هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن به وکیل خود پرداخت نماید. در بسیاری از این قرادادها قسمتی از هزینه مربوط به طلاق پیش از انجام اقدامات لازم از سوی وکیل دریافت می شود. وکیل مابقی هزینه را پس از به ثمر رسیدن پرونده و صدور حکم طلاق دریافت می کند.

به طور کلی توافقی بودن طلاق یا تنظیم دادخواست یک طرفه از سوی زن بر میزان حق الوکاله وکیل تأثیرگذار است. البته دانش و مهارت وکیل و تخصص او در افزایش قیمت حق الوکاله تأثیر بسزایی دارد. در صورتی که حق طلاق با زن باشد حق الوکاله به دلیل سهولت در طی مراحل صدور حکم طلاق، بسیار کمتر خواهد بود.

جمع بندی

یکی از بهترین روش های بهره مندی از وکلای مجرب و ماهر، مراجعه به مؤسسات حقوقی معتبر مانند موسسه حقوقی صدرا می باشد. این موسسه تاکنون توانسته است پرونده های طلاق یک طرفه متعددی را با موفقیت به پایان برساند. موسسه حقوقی صدرا با بهره مندی از بهترین و مجرب ترین وکلای طلاق از سراسر کشور تأثیر فراوانی در جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان مراجعین خود داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن می توانید با مشاورین موسسه حقوقی صدرا در ارتباط بوده و سؤالات خود را پیرامون موضوعات مختلف مانند دریافت مهریه و طلاق، از کادر مجرب این مرکز بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *