برند بین المللی

عهدنامه مادرید یکی از زیرمجموعه های ثبت برند می باشد که متعلق به ثبت برند بین المللی یا علامت ها که به وسیله اداره مالکیت معنوی جهانی تهیه و تنظیم شده‌است .

سیستم مادرید متشکل از تلفیق دو معاهده صورت گرفته است . به صورت خلاصه در سیستم مادرید برای در خواست بین المللی علائم تجاری , درخواست کننده پوشه مدارک خویش را WIPO دفتر بین المللی در ژنو ارسال می نماید و در آن در خواست اعلام میکند که برای نام نویسی به‌دنبال یک از کشورهایی که عضو معاهدات ژنو می‌باشند .

برند بین المللی

در WIPO محل کار ثبت بین المللی علامت را ثبت و آن گاه آن را به مرز و بوم های تعیین شده ارسال می نماید . نام نویسی در محل کار ثبت بین المللی یک فرآیند اداری است که به‌این معناست که از آن علامت تجاری در خواست هایی را که اخذ می‌کند .

درصورتی که یک کشور ثبت یک علامت تجاری را رد نماید . امتناع این کشور به WIPO بیان و تصمیم این کشور در ثبت در بین المللی را رد میشود .

به عبارت دیگر نام نویسی بین المللی یک سیستم ایمن استو ولی ثبت یا این که عدم ثبت آن در کشور رقم خورده معلوم می شود.

یکی از نکات حائز اهمیت پس از ثبت برند در داخل ایران ، ثبت برند در جامعه بین المللی یا جامعه جهانی می باشد ، ثبت برند به صورت بین المللی به صورت ثبت در معاهدات بین المللی می باشد.

معاهدات معتبر برای ثبت برند بین المللی

معاهدات معتبر برای ثبت برند های جهانی شامل پروتکل مادرید ، معاهده لیسبون و کنوانسیون مادرید می باشد.در معاهده مادرید حدود ۸۶ کشور که شامل کشور ایران و عدم حضور کشور عراق می باشد حضور دارند.

بخوانید...
مراحل ثبت برند

یکی از نکات مهم در خصوص ثبت بین المللی این است که اصولا تحریم ها برند یا نام تجاری را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.حتی شهر ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.در صورتی که نام شهر در این معاهدات به ثبت رسیده باشد می تواند تحریم ها را دور بزند.تا به امروز تبریز اولین شهری است که برای ثبت برند اقدام نموده است.جهت ثبت برند به صورت بین المللی ابتدا باید برند در نقطه مبدا ثبت شود سپس به معاهده مادرید ( ثبت جهانی) ارجاع گردد

معاهدات معتبر برای ثبت برند بین المللی

از دیگر مزایای ثبت برند میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 •     وجه تشخیص و تمایز محصولات مشابه تولید کنندگان مختلف از یکدیگر در بین مشتریان
 •     ثبت برند این امکان را به اشخاص و شرکتها میدهد که محصولاتشان را از دیگر شرکتها متمایز سازد
 •     یکی از ابزار های تبلیغات و برندینگ و معروفیت می باشد.
 •     اجازه نامه استفاده از نام برند تنها با موافقت صاحب برند امکانپذیر است و همین میتواند منبع درامد برای صاحبان برند ها باشد
 •     برای اعطای نمایندگی ها یکی از اصلی ترین مفادی است که باید مورد توافق قرار بگیرد
 •     هرگونه سوءاستفاده از نام و حقوق برند تجاری ثبت شده قابل پیگیری میباشد

مدارک الزامی جهت ثبت برند

الف) ثبت برند بین المللی برای شخص حقیقی:

 •     کپی شناسنامه و کارت ملی
 •     کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 •     کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی
ثبت برند بین المللی برای شخص حقیقی:

ب) ثبت برند بین المللی برای شخص حقوقی:

 •     کپی شناسنامه
 •     کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 •     کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 •     کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
بخوانید...
مجازات شرکت در قتل

نتیجه گیری

بطورکلی سیستم مادرید متشکل از تلفیق دو معاهده صورت گرفته است . در سیستم مادرید برای در خواست بین المللی علائم تجاری , درخواست کننده پوشه مدارک خویش را WIPO دفتر بین المللی در ژنو ارسال می نماید و در آن در خواست اعلام میکند که برای نام نویسی به‌دنبال یک از کشورهایی که عضو معاهدات ژنو می‌باشند . از مزایای ثبت برند بین المللی می توان به تمایزسازی محصولات از یکدیگر ، اعطای نمایندگی ، جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از نام برند و… اشاره نمود.

درصورتیکه سوالی در خصوص انواع برند بین المللی دارید با ما در میان بگذارید

درصورتیکه تمایل به مشاوره با وکیل حقوقی  و بهترین وکیل تهران دارید میتوانید بصورت آنلاین از وکیل مورد نظر نوبت گرفته و یا بصورت تلفنی مشاوره (رایگان ) دریافت نمایید.

امور حقوقیمقالات

برند بین المللیوکیل حقوقیوکیل خانوادهوکیل کیفری

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنلاین با ما در تماس باشید

با تکمیل فرم تماس با ما میتوانید از بهترین وکیل تهران مشاوره بگیرید. 

باتوجه به درگیری ها و مشغله هایی که روزانه برای همگان وجود دارد ، طبیعتا امکان وقت گذاشتن و مراجعه حضوری برای افراد مقدور نمی باشد، بهمین دلیل  موسسه حقوقی صدرا بمنظور رفاه حال مشتریان خود ، فرمی را طراحی نموده است که شما میتوانید با تکمیل فرم روبه رو مشکلات و دعاوی خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. با این روش شما میتوانید بصورت رایگان از بهترین وکیل تهران ، وکیل حقوقی ، وکیل کیفری و وکیل خانواده مشاوره بگیرید و در صورت نیاز وقتی برای شما مقرر گردد تا جهت تشکیل پرونده بصورت حضوری مراجعه فرمایید. آدرس ما در ادامه درج شده است.

شماره تماس های دفتر :  88806941 - 88806942

شماره تلفن همراه (ساعات پاسخ گویی 9 صبح الی 18) :  09128210882 - 09129210882

تماس با ما- واتساپ تماس


ساعات کار موسسه حقوقی صدرا

جهت مراجعه  با شماره های درج شده در همین صفحه هماهنگی بفرمایید.

شنبه تا چهارشنبه9:00 to 16:30
پنجشنبه9:00 to 16:30
تماس با ما
1

بالاتر از میدان ولیعصر (عج) – جنب سینما استقلال – کوچه فرشید – ساختمان فرشید – پلاک 8 – طبقه 2- واحد 9

2

از مترو میدان ولیعصر (عج) ۱۰۰ متر

3

از ایستگاه اتوبوس بی ار تی  (BRT)  50 متر

مسیرهای منتهی به موسسه حقوقی صدرا

تماس باما