تنظیم قرارداد و مزایای قرارداد نویسی نزد موسسه حقوقی یا وکیل مجرب


با گسترش روابط و تعاملات میان اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی لزوم تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب بیش از پیش پر رنگ شده است به گونه ای که هر روزه با پیچیده تر شدن روابط میان افراد و مندرجات معاملاتی که علی الاصول از طریق قرارداد ها به منصه ی ظهور می رسند، تنظیم یک قرارداد به گونه ای که کاملا حقوقی باشد و بیم بطلان یا ضرر و زیانی غیر قابل جبران در آن نرود بسیار اهمیت دارد. در این میان از آن جا که موسسات حقوقی با بهره گیری از مشاورین حقوقی و وکلای مجرب از تسلط کاملی بر قوانین و مقررات ناظر بر تنظیم قرارداد ها برخوردار هستند می توانند با تجربه ی کاری بالا و تخصص لازم در امور تنظیم قرارداد ها شما را از نتیجه ی قرارداد منعقده مطمئن سازند. تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب می تواند بیم هر گونه ضرر و زیان در قرارداد را به حداقل ممکن برسانند. در این راستا موسسه ی حقوقی صدرا با بهره گیری از مشاورین حقوقی و وکلای مجرب آماده ی هر گونه خدمت رسانی در حوزه ی تنظیم قرارداد ها به شما هستند. با توجه به اهمیت تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب در این نوشتار می خواهیم به نحوه ی تنظیم قرارداد، شرایط اساسی تنظیم قرارداد، وکیل مجرب تنظیم قرارداد و مزایای تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب می پردازیم.

نحوه ی تنظیم قرارداد

به منظور صحبت در باب نحوه ی تنظیم قرارداد لازم است ابتدا درباره ی واژه ی قرارداد سخن بگوییم. قرارداد و عقد دو واژه ی مترادف هستند که در ماده ی ۱۸۳ قانون مدنی این گونه تعریف شده اند: به موجب این ماده؛ عقد عبارت است از این که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر، تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آن‌ها باشد. به بیان ساده منظور از قرارداد و تنظیم قرارداد آن است که اراده ی اشخاص یک اثر حقوقی را ایجاد کند که در آن طرفین ملزم به پذیرش آن تعهدات و مسئولیت ها باشند لذا با انعقاد یک قرارداد طرفین آن عقد نمی توانند خودسرانه از انجام تعهداتی که به موجب قرارداد بر دوش آنان قرار گرفته است سر باز زنند. بنابراین تنظیم قرارداد ها یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می تواند در روابط اشخاص و شرکت های مختلف و کسب و کار ها تاثیر گذار باشد. در حقیقت نحوه ی تنظیم قرارداد نیازمند شاخص ها و فاکتورهایی است که وکیل قرارداد می تواند در این مورد نقش به سزایی داشته باشد.

مطالعه کنید : وکیل کیفری

شرایط اساسی تنظیم قرارداد

امروزه قرارداد نویسی عمدتا به صورت کتبی و با در نظر گرفتن تمام جزئیات لازم انجام می شود. بنابراین در دنیای امروز دیگر جایی برای آن نمانده است که افراد و شرکت ها شخصا و بدون مشورت از مشاورین حقوقی این امر را به انجام برسانند. مشاورین حقوقی در حوزه ی تنظیم قراردادها با گذراندن دوره های مختلف در خصوص نحوه ی نگارش صحیح قرارداد ها و کسب تخصص و آگاهی در رابطه با قوانین و مقررات ناظر بر حوزه ی قرارداد ها این مهم را به انجام می رسانند. در قانون شرایط کلی درباره ی شرایط اساسی تنظیم قرارداد و صحت آن وجود دارد. مهم ترین مقرره ی قانونی در این خصوص ماده ی ۱۹۰ قانون مدنی می باشد به موجب این ماده؛ برای صحت هر معامله شرایط ذیل اساسی است:

 •  قصد طرفین و رضای آنها.
 •  اهلیت طرفین.
 •  موضوع معین که مورد معامله باشد.
 •  مشروعیت جهت معامله

بنابراین توجه به مواردی از این قبیل که در قانون درباره ی قرارداد ها مقرر شده است امری ضروری است که اصولا یک وکیل مجرب حوزه تنظیم قرارداد به جهت آشنایی با قانون می تواند مصادیق هر یک از موارد بالا را در قانون مشخص کند و از بطلان و عدم صحت یک قرارداد جلوگیری کند.

 تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب

وکیل مجرب تنظیم قرارداد

  وکیل مجرب تنظیم قرارداد شخصی است که از تخصص کامل در امور تنظیم قرارداد ها برخوردار است و از جزئیات مسائل حقوقی به خوبی آگاهی دارد. حتی امروزه با پیشرفت تکنولوژی وکیل مجرب تنظیم قرارداد به صورت آنلاین در زمینه ی تنظیم قرارداد فعالیت می کند و با روش تنظیم قرارداد آنلاین صرف هزینه و وقت را برای شما به حداقل می رساند. به طور کلی برای تنظیم یک قرارداد نزد وکیل مجرب و به صورت  صحیح و حرفه ای لازم است نکاتی از جمله نکات زیر در قرارداد رعایت شود:

 • درج عنوان قرارداد: از آن جا با توجه به نیاز اشخاص قرارداد های مختلفی مانند بیع، اجاره، ضمانت، رهن، مشارکت در ساخت و… وجود دارد شما در ابتدا باید مشخص نمایید که قرارداد شما از کدام دسته ی قرارداد ها می باشد.
 • طرفین قرارداد: هر قراردادی دارای طرفینی می باشد که با انعقاد قرارداد انجام تعهد بر آنان بار می شود. لذا لازم است در قرارداد مشخصات طرفین به طور کامل بایستی درج شود.
 • تعیین سمت افراد: گاهی ممکن است قرارداد به نمایندگی از طرف اصلی قرارداد منعقد شود در این صورت درج سمت نمایندگی در قرارداد ضروری است.
 • تعیین مدت قرارداد: فرض کنید قراردادی که منعقد می کنید قراردادی مانند قرارداد اجاره است در این صورت لازم است حتما میان موجر و مستاجر به عنوان طرفین قرارداد مدتی برای اجاره تعیین شود برای مثال بایستی در قرارداد ذکر شود که قرارداد اجاره ظرف مدت دو سال از تاریخ انعقاد قرارداد می باشد و پس از آن مستاجر ملزم به تخلیه ی عین مستاجره است.
 • تعیین مبلغ قرارداد: مبلغ قرارداد یکی از مهم ترین ارکان یک عقد است که بایستی در قرارداد به طور کامل و دقیق تعیین شود.
 • تعیین شروط قراردادی: یکی از مهم ترین بند های هر قراردادی درج شرایط ضمن عقد در آن است که اصولا مشاورین حقوقی و وکلای مجرب با در نظر گرفتن اوضاع و احوال حاکم بر قرارداد شما می توانند با درج شرایط ضمن عقد از خسارات و ضررهای احتمالی در قرارداد جلوگیری کنند.

مزایای تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب

به طور کلی می توان مزایای زیر را برای تنظیم قرارداد نزد وکیل مجرب یا یک موسسه ی حقوقی بر شمرد:

 • پیشگیری از اختلافات در آینده: با تنظیم قرارداد نزد یک موسسه ی حقوقی به جهت توجه لازم و کافی به جزئیات آن و لحاظ نکات حقوقی با تکیه بر قوانین و مقررات از می توان از هر گونه اختلاف و طرح دعوا در دادگاه پیشگیری کرد همچنین در صورت طرح دعوا نیز به دلیل تنظیم یک قرارداد حرفه ای و صحیح امکان پیروزی شما را در دعوا بسیار بالا خواهد برد.
 • جلوگیری از اتلاف وقت: با تنظیم قرارداد نزد متخصصین حقوقی می توانید سریع تر و بدون اتلاف وقت اجرای تعهدات را به موجب بند های مهمی که وکیل مجرب حوزه ی قراردادها در قرارداد قید کرده است از متعهد بخواهید و از صرف وقت در دادگاه بی نیاز شوید.
 • اجرای صحیح و به موقع تعهدات قراردادی: یک مشاور حقوقی در حوزه ی تنظیم قراردادها با تخصص خود در حوزه ی اصول قرارداد نویسی می تواند مسیر اجرای صحیح و به موقع تعهدات قراردادی را برای شما هموار کند.
 • بی نیاز شدن از صرف هزینه: با تنظیم یک قرارداد کامل و جامع به وسیله ی کارشناسان حقوقی می توانید از صرف هر گونه هزینه ی دادرسی، هزینه ی کارشناس و حق الوکاله ی وکیل برای رفع اختلافات قراردادی بی نیاز شوید.
 • استحکام روابط قراردادی: تنظیم یک قرارداد حرفه ای و صحیح که با نکته سنجی یک مشاور حقوقی باشد می تواند امکان توسعه ی روابط قراردادی اشخاص و شرکت های مختلف را در آینده رقم بزند.

نتیجه گیری

نحوه ی تنظیم قرارداد ها در دنیای مدرن امروز و با توجه به تخصصی شدن حوزه ی قراردادنویسی، در روابط میان اشخاص و شرکت های مختلف و نحوه ی اجرای تعهدات  آنان اهمیتی بیش از پیش یافته است. غفلت از یک بند قراردادی می تواند منجر به ضرر و زیان جبران ناپذیر در قرارداد شود. لذا تنظیم قرارداد در موسسات حقوقی به جهت آن که عمدتا مشاورین حقوقی و وکلای مجرب از تسلط کاملی بر امر قرارداد نویسی برخوردار هستند می تواند شما را در تنظیم یک قرارداد حرفه ای و جامع یاری دهد.

وکیل کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *