بهترین وکیل مشارکت در ساخت

بهترین وکیل مشارکت در ساخت

در حال حاضر رشد جمعیت شهری و افزایش ساخت و ساز به طور چشمگیری در حال افزایش است. بسیاری از این ساخت و سازها در قالب مشارکت بین مالک و سازنده صورت می گیرد. به همین جهت افراد باید در عقد قراردادهای مشارکت، نکات حقوقی را به طور کامل رعایت کنند. در غیر این صورت مالک یا سازنده ساختمان، متحمل خسارت هایی خواهند شد. این امر سبب بروز اختلاف میان افراد می شود. در این موارد نیز بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از حقوق خود، در چنین پرونده هایی موفقیتی به دست نمی آورند. در حالی که مراجعه به بهترین وکیل مشارکت در ساخت باعث دفاع از موکل و احقاق حق وی شود.

توجه داشته باشید که برای بهره مندی از وکلای متخصص و کاردان لازم است به مؤسسات حقوقی معتبر و باسابقه مراجعه نمایید. در این راستا، ما موسسه حقوقی صدرا را به عنوان برترین مرکز حقوقی در کشور پیشنهاد می کنیم.

مشارکت در ساخت چه نوع قراردادی است؟

مشارکت در ساخت نوعی از قرارداد است که میان مالک زمین و سازنده یا سرمایه گذار منعقد می شود. در این قرارداد، کلیه حقوق طرفین و همچنین تعهدات و قوانین ساخت و ساز در ملک مذکور نوشته می شوند. به همین دلیل هر کدام از طرفین موظف به انجام تعهدات خود هستند. در غیر این صورت، طرف مقابل می تواند نسبت به شکایت و طرح دعوا اقدام نماید.

قرارداد مشارکت دارای اهمیت زیادی در میان قراردادهای دیگر است. معمولاً نمونه ای از این قرارداد توسط اتحادیه املاک آماده شده و در اختیار طرفین مشارکت قرار می گیرد. این قرارداد مختصر و ناقص بوده و نیاز است تا بندهای تکمیلی مطابق با شرایط ملک به آن اضافه شود. بهتر است این بندها توسط بهترین وکیل مشارکت در ساخت نوشته شوند. چرا که وکیل با مفاد و اصول عقد این قرارداد آشنایی کامل داشته و حقوق و تعهدات افراد را به صورت کامل در قرارداد ذکر خواهد کرد.

بهترین وکیل مشارکت در ساخت چه کسی است؟

وکیل مشارکت در ساخت به وکیلی گفته می شود که دانش و مهارت لازم را در این زمینه کسب کرده باشد. این وکیل علاوه بر طی کردن دوره های تحصیلی، با مطالعه در این زمینه، دانش ساخت و ساز خود را افزایش می دهد. وکیل مشارکت در ساخت تحصیلات تکمیلی خود در مقاطع بالا را با گرایش حقوق مخصوص ساخت و ساز و مشارکت در ساخت ادامه می دهد. در کنار ادامه تحصیل، با به روز رسانی مستمر دانش خود و آموزش در کنار اساتید، تبحر و تخصص لازم را به دست می آورد.

بهترین وکیل در امور مشارکتی ساخت، علاوه بر دانش و تخصص بالا، تجربه لازم را نیز به دست آورده است. این تجربه از طریق پذیرش و حل پرونده های مختلف در زمینه دعاوی مشارکتی و همچنین تنظیم انواع قرارداد مشارکت در ساخت حاصل می شود.

با مراجعه به بهترین وکیل مشارکت در ساخت می توانید اختلافات ایجاد شده را در کوتاه ترین زمان ممکن حل و فصل نمایید. همچنین در صورت شکایت و طرح دعوا در دادگاه و مراجع ذی صلاح، نتایج موفقیت آمیز را در پرونده های مشارکت در ساخت با کمک وکیل کسب نمایید؛ زیرا وکیل می تواند ادله و مدارک لازم را به صورت کامل به دادگاه ارائه دهد.

مزایای مشارکت در ساخت

در بسیاری از موارد، مالکان تخصص لازم در زمینه ساخت و ساز ملک خود را ندارند. علاوه بر آن، امکان دارد صاحبان ملک توانایی مالی برای این کار نیز نداشته باشند. در چنین مواقعی قرارداد مشارکت با افراد دارای تخصص و استطاعت مالی می تواند به سود دو طرف باشد. این افراد می توانند با همکاری همدیگر، نسبت به سرمایه گذاری در حوزه املاک و کسب سود مکمل هم اقدام نمایند.

قرارداد مشارکت برای هر دو طرف سود بالایی خواهد داشت. طرفین می توانند با عقد قرارداد، به یک سرمایه گذاری مطمئن با بازدهی بالا دست یابند. مراجعه به بهترین وکیل مشارکت در ساخت می تواند این سودآوری را تضمین نماید. از جمله مزایای مشارکت در ساخت برای مالک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تبدیل ملک با ساخت قدیمی و کلنگی به ساختمان نوساز
 • افزایش استحکام و زیبایی ساختمان پس از نوسازی
 • کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات ساختمان
 • کسب تخصص و سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در زمینه ساخت
 • عدم درگیری و دخالت در پروسه ساختمان سازی و مدیریت آن
 • مشارکت در پروژه سرمایه گذاری پربازده و سودآور

مزایای قرارداد مشارکت برای افراد سرمایه گذاری که خود صاحب ملک نیستند نیز به شرح زیر است:

 • استفاده از دانش و تخصص خود در سرمایه گذاری پربازده و سودآور
 • جذب سرمایه لازم برای پروژه های مختلف ساختمان سازی از طریق پیش فروش واحد های ساختمانی
 • کاهش خطر فعالیت اقتصادی به دلیل سرمایه گذاری گروهی
 • بهره مندی از تعدادی واحد نوساز به عنوان سود

انواع دعاوی پیش آمده در قرارداد مشارکت در ساخت

با وجود مزایای بی شمار قرارداد مشارکت برای طرفین، در بسیاری از مواقع این نوع معامله ریسک های زیادی نیز دارد. البته این خطرات برای تمامی فعالیت های اقتصادی پیش آمده و قابل حل هستند. مراجعه به بهترین وکیل مشارکت در ساخت پیش از عقد قرارداد، آگاهی طرفین را افزایش می دهد. این کار باعث هشیاری در عقد قرارداد مشارکت و جلوگیری از به خطر افتادن این قرارداد می شود.

مهم ترین دعاوی مطرح شده در حوزه قرارداد مشارکت عبارت اند از:

 • الزام مالک به تنظیم سند وکالت کاری به سرمایه گذار و سازنده
 • الزام به انجام تعهدات درج شده در قرارداد مشارکت
 • الزام مالک به تنظیم سند اصلی ملک و تحویل به سازنده
 • الزام طرفین به اخذ پروانه جهت تخریب و نوسازی ملک
 • الزام به گرفتن صورت جلسه به صورت تفکیکی و پایان کار
 • الزام صاحب ملک به پرداخت بدهی های قبلی زمین پیش از شروع عملیات ساخت

جمع بندی

حضور وکیل مجرب و باسابقه در پروسه تنظیم قرارداد مشارکت ساخت می تواند امکان اشتباه در آن را به حداقل ممکن برساند. پس برای عقد قرارداد مشارکت در ساخت به صورت دقیق باید پیش از این کار با یک وکیل متخصص مشاوره نموده و اقدامات لازم در این زمینه را به او بسپارید.

برای بهره مندی از بهترین وکیل مشارکت در ساخت می توانید به موسسه حقوقی صدرا مراجعه نمایید. در این مرکز کلیه امور مربوط به تنظیم قراردادهای تخصصی و مشارکتی تحت نظر وکلای باتجربه و ماهر انجام می شود. برای مشاوره رایگان با وکلای موسسه حقوقی صدرا می توانید به وب سایت این مرکز مراجعه کرده و از طریق شماره های درج شده در سایت، با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *