بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل تهران

امتیاز دهید post

با توجه به پیچیدگی های مسائل پیش رو در جامعه کنونی، استفاده از خدمات تخصصی در هر موضوع امری بدیهی است. دنیای حقوق هم از این قاعده مستثنا نیست. حال باید دید آیا بستر قانونی جامعه ما چنین شرایطی را فراهم آورده است تا مردم بتوانند از خدمات وکلا به صورت تخصصی بهره مند شوند یا خیر.برای پاسخ به این سوال بهتر است بدانیم که بر اساس قوانین جاری کشور، وکلا به صورت تخصصی دسته بندی نمی شوند و متاسفانه در سیستم حقوقی ایران پروانه وکالت تخصصی نیز صادر نمی گردد.در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد تا راه های اتنخاب بهترین وکیل تهران و سایر شهر ها را بدانید.

بهترین وکیل تهران کیست ؟

برای پاسخ به این سوال با یک مثال شروع میکنیم؛ در ایران وکیل ملکی، وکیل خانواده، وکیل وصول مطالبات، وکیل کیفری، وکیل شرکتها، وکیل حقوق مالکیت فکری و سایر موارد تخصصی نداریم.

همچنین به جهت پیشرفت تکنولوژی نیز به شدت بر پیچیدگی دعاوی افزوده گردیده است و در بسیاری موارد موضوعات بسیار تخصصی می باشند و اگر وکلا در آن امور دارای تخصص و تجربه کافی نباشند نمی توانند به خوبی از حقوق موکل خود دفاع نمایند.

مواردی مثل جرائم رایانه ای، حقوق فضای مجازی، حقوق اینترنت اشیاء، کپی رایت و ثبت اختراع ، مسائل حقوقی استارتاپ ها نیز از این قبیل موضوعات هستند که بر لزوم تخصصی بودن وکلا صحه می گذارد.

می توان اینگونه گفت که تمامی وکلا در زمینه های مختلف حقوقی توانایی عمومی خوبی دارند و در روند فعالیت خود با بدست آوردن تجربه های ارزشمند در یکسری موضوعات، متخصص و از سایر وکلا متمایز می گردند.

ولی در سیستم حقوقی ما هیچ مرجعی این توانایی افزوده را نمی سنجد و به جهت عدم ارزیابی این مهم، نتیجتا هیچ مدرکی که بیان گر این موضوع باشد صادر نمی گردد.

چرا هر حوزه نیازمند وکیل مجرب می باشد؟

برای درک بهتر این نیاز و نقیصه مهم می توان دکتر های عمومی را مثال زد. همه می دانند که پزشکان، صلاحیت علمی و توانایی عملی در درمان بیماران را دارند لیکن با توجه به وسعت علوم پزشکی و انواع بیماری ها، هیچ پزشکی نمی تواند در تمام امور متخصص باشد.

ولی وقتی پزشکی در یک موضوع خاص مهارت پیدا می کند و در آن رشته مدرک تخصصی می گیرد مردم با اعتماد بیشتری به او مراجعه می کنند و اکثر بیماران آن پزشک در حوزه رشته تخصصی او خواهند بود .

از این رو پزشک مذکور بیشتر زمان خود را به تحقیق و پژوهش و کسب تجربه در آن رشته می پردازد و هر روزه بر دانش تخصصی او افزوده می گردد. حال تصور کنید هیچ نهادی متولی صدور دکترای تخصصی و فوق تخصصی آنها نباشد.

اگر چه کانون های وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضائیه که تصدی این امر را عهده دار هستند اخیرا به این نقص اساسی پی برده اند و احتمالا در آینده ای نزدیک گام هایی نیز در این خصوص بر خواهند داشت لیکن این ضعف بزرگ همچنان پابرجاست.

البته یکسری از وکلا به جهت علاقه شخصی در موضوعات خاص حقوقی، بیشتر فعالیت می کنند که این امر خود باعث تجربه بیشتر و افزایش مهارت وکیل در آن حوزه می گردد که به تخصصی شدن امر وکالت کمک شایانی می کند، ولی یافتن این وکلا و تشخیص تخصص آنها خود چالشی بزرگ است.

بهترین وکیل تهران
بهترین وکیل تهران

چطوری وکیل انتخاب کنم؟ (معیارهای انتخاب بهترین وکیل)

از لحاظ حقوقی، قرارداد وکالت یک عقد امانی است. این عبارت به این معنی است که قرارداد وکالت ریشه در امانت دارد و امانت‌داری و اعتماد، شاید مهم‌ترین ویژگی یک وکیل شناخته می‌شود.

از آنجا که  سالانه بالغ بر 16 میلیون پرونده قضایی وارد دادگاه‌ها می‌شوند، سوالات زیر بسیار پرتکرار هستند: چه وکیلی انتخاب کنم؟ چطور وکیل انتخاب کنم؟ در انتخاب وکیل چه معیاری را در نظر بگیرم؟ چه وکیلی خوب است؟

بهترین وکیل را چطور پیدا کنم؟ معیارهای انتخاب وکیل خوب چیست؟ کدام وکیل به درد پرونده من می‌خورد. در این قسمت از این مقاله جامع،  در صدد هستیم تا به شما معیارهای مناسبی برای انتخاب یک وکیل خوب ارائه کنیم.

وکیل متخصص:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل خوب را می‌توان تخصص او دانست.

امروزه تمام کارها تخصصی‌تر شده و کیفیت خدمات قابل ارائه در تمام رشته‌های علمی، به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است.

همواره می‌بینیم که مردم در مواجهه با بیماری و کسالت‌های جدی، به دنبال پزشک متخصص یا فوق تخصص می‌گردند. با این حال، متاسفانه وکالت که حرفه‌ای بسیار دقیق و پیچیده محسوب می‌شود در ایران به شکل عمومی و غیر تخصصی انجام می‌شود.

عامه مردم وکالت در هر امر حقوقی را در صلاحیت هر وکیل پایه یک دادگستری می‌دانند و متاسفانه
وکلای دادگستری هم دست رد به سینه پرونده‌هایی که در تخصص آن‌ها نیست نمی‌زنند.

بهترین وکیل تهران
وکیل متخصص یعنی؟

بنظر ما یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در انتخاب بهترین وکیل باید لحاظ شود، تخصص و آگاهی علمی ویژه در موضوع است. امروزه گرایش‌های حقوقی در مقطع کارشناسی ارشد از مرز 15 گرایش گذشته و فازغ‌التحصیلان مقطع دکتری دانشکده‌های حقوق، هر کدام در یک موضوع ویژه تخصص بسیار ویژه‌ای پیدا می‌کنند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب وکیل، یکی از معیارهای خود را تحصیلات و تخصص مرتبط وکیل با موضوع پرونده خود قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که وکیل مورد نظر شما، در آن حوزه دارای تخصص باشد.

خوب است بدانید تخصص وکیل توسط کانون وکلا یا مرکز امور وکلای قوه قضائیه سنجش و ارزیابی نمی‌شود و در وضعیت فعلی، بهترین راه شناسایی تخصص یک وکیل، اعتماد به تحصیلات تکمیلی او در مقطع ارشد و دکتری حقوق و تجارب گذشته و رزومه کاری وی در زمینه پرونده شما است.

وکیل باتجربه:

همانطور که تخصص وکیل بسیار حائز اهمیت است، تجربه وکیل هم باید کاملا مورد اعتنا باشد. چه بسیار وکلایی که بواسطه تجربیات متعدد در پرونده‌های حقوقی با یک موضوع خاص، راه حل‌هایی برای مشکلات حقوقی شما می‌شناسند که وکلای دیگر از آن بی خبر هستند.

درست است که شناسایی تجربه یک وکیل با ابزارهای سنتی مشکل است، اما امروزه فناوری‌ اطلاعات در حوزه حقوقی هم راهگشاست و می‌توان در کنار مشاهده رزومه یک وکیل، سوابق کاری او را نیز مشاهده نمود.

با توجه به آنچه گفته شد بنظر می‌رسد پیدا کردن وکیلی که سابقه وکالت در پرونده‌ای با موضوع مشابه شما را داشته باشد موثر و سودبخش باشد.

وکیل دارای حُسن شهرت:

در کنار تجربه و تخصص، حسن شهرت و خوش‌نامی در منطقه ویژگی دیگری برای بهترین وکیل تهران یا سایر شهرها است که اگر در یک وکیل وجود داشته باشد، خیال‌تان را از نتیجه پرونده حقوقی‌تان مطمئن‌تر می‌کند.

گاهی یک وکیل دادگستری بواسطه تعامل و همکاری ناپسندی که با موکلین سابق خود داشته، اهمال و تقصیر هایی  که در پیگیری پرونده‌ای مرتکب شده یا روابط ناسالمی که با برخی کارمندان دادگستری ایجاد کرده است، میان مردم بد نام شده و در مراجع قضایی هم از اعتبار او کاسته می‌شود.

بهتر است موکلین پیش از انتخاب وکیل با پرس‌و‌جو از موکلین سابق یا مشاهده نظرات آنلاین سایرین در مورد وکیل، از حسن سابقه و شهرت وکیل مطمئن شوند.

بهترین وکیل تهران
وکیل دارای حسن شهرت
وکیل دارای ارتباطات قوی:

وکیلی که دارای قدرت برقراری ارتباط سریع و موثر با سایرین باشد، احتمال موفقیت بیشتری را در کار خود رقم می‌زند.

از سویی، وکیل دارای ارتباطات قوی به شبکه‌ای از دوستان و همکاران خود دسترسی دارد که می‌تواند با مشورت و کسب نظر تخصصی از آن‌ها، از تجربیاتشان در پرونده‌های مشابه نیز استفاده کند.

از سویی دیگر، چنین شخصی توانایی بیشتری در برقراری ارتباط موثر و انتقال نظر و استدلال خود به قاضی و کارمندان قضایی دارد و احتمالاً راحت‌تر می‌تواند حقیقت را به اثبات برساند.

توجه: از آنچه در این بند به عنوان ارتباطات قوی مطرح گردید، صرفا مفهوم حسن معاشرت وکیل مدنظر است و به هیچ وجه ارتباطات فراقانونی و ناصحیح مورد تایید دادپرداز نخواهد بود.

وکیل رازدار و امانت دار:

از جمله ویژگی‌هایی که لازمه فعالیت حقوقی و وکالتی است، می‌توان به رازداری و امانت داری اشاره نمود. پرونده‌های حقوقی سرشار از اسرار و رازهای ناگفته‌ی موکلینی است که صرفا به واسطه  تخصص وکیل و با اعتماد به امانت‌داری او حاضر به افشای آن شده‌اند.

بد نیست بدانید وکلا علاوه بر اینکه به موجب اخلاق حرفه‌ای ملزم به رعایت رازداری و مخفی نگه داشتن اسرار موکل هستند، بر اساس قانون نیز مکلف هستند تا اسرار موکل را مخفی نگاه داشته و از افشای آن خودداری نمایند.

رازداری و امانت‌داری وکیل ویژگی است که باید در پرونده‌های کیفری و خانواده بیشتر از سایر زمینه‌ها مورد رعایت قرار گیرد، چرا که در این نوع از پرونده‌ها، اطلاعات پرونده دارای جنبه‌های شخصی‌تر و محرمانه‌ای تری است و افشای آن‌ها آبروی موکل را ممکن است در مخاطره قرار دهد.

وکیل صادق:

صداقت و راستگویی یک ویژگی کلیدی در وکیل است. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، وکالت در پایه اعتماد و امانت‌داری شکل می‌گیرد، لذا بسیار مهم است که بتوانید به حرف وکیل خود اعتماد کنید.

اگر تمایل دارید وکیلی را برای مشکل حقوقی خود به خدمت بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم نظر سایرین را در مورد او بپرسید و یا در رزومه او مطالعه کنید.

همین حالا میتونید با ما تماس بگیرید تا ما بهترین وکیل تهران و یا شهر شما را در زمینه موضوع و پرونده شما در اختیارتون بذاریم.

دیدگاه های خود را در کادر پایین با ما درمیان بگذارید.

20 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *