HTML tutorial
بهترین وکیل اداره کار تهران

آشنایی با وکیل مجرب اداره کار

روابط کارگر و کارفرما و همچنین شکایت های کارگر از کارفرما امری بسیار شایع است.امروزه اختلاف های کارگر و کارفرما در مسائلی مانند عیدی،پاداش، سنوات،حق اولاد، حق مسکن، حق بیمه و … به امری غیر قابل تفکیک از روابط کارگر و کارفرما تبدیل شده است. در حقیقت در کنار کارفرمایانی که همواره مطابق با قانون امتیازها و حق و حقوق کارگر را به رسمیت می شناسند متاسفانه کارفرمایانی هستند که حقوق کارگران را نادیده می گیرند اما قانون در برابر چنین کارفرمایانی ساکت نمی ماند و همواره به دنبال حمایت از کارگر است. به همین جهت در قوانین مختلف از جمله قانون کار که مهم ترین قانون در حوزه ی روابط کارگر و کارفرما است از کارگر در جهت احقاق حقوق او حمایت به عمل آورده است. از جهتی ممکن است در روابط حاکم بر اداره کار کارگر با اقدام خود خسارتی بر کارفرما وارد کند در این مواقع نیز لازم است کارفرما آشنایی لازم با قوانین و مقررات در جهت جبران این خسارت وارده داشته باشد. بنابراین با توجه به آن که امروزه تعاملات و روابط کاری بسیار گسترش یافته است بر هر شخصی ضروری است تا در روابط حاکم بر اداره کار به حقوق خود آگاه باشد و اجازه ندهد تا افراد مختلف با سوء استفاده حق قانونی آنان را پایمال نمایند. در این راستا و در جهت احقاق حقوق هر یک از کارگر و کارفرما حضور یک وکیل حرفه ای اداره کار ضروری است. ضرورت حضور یک وکیل دعاوی اداره کار در زمان طرح اختلافات کارگر و کارفرما در مراجع ذی صلاح حل اختلاف میان کارگر و کارفرما مانند هیئت های تشخیص و هیئت های حل اختلاف بیش از پیش حس می شود. همچنین نحوه ی تنظیم قرارداد کار میان کارگر و کارفرما نیازمند دقت و توجه به نکات حقوقی خاصی است که طبیعتا یک وکیل اداره کار با این مسائل به خوبی آشنایی دارد. بنابراین روابط میان کارگر و کارفرما ابعاد حقوقی مختلفی دارد و گاهی حتی با مطرح شدن چندین مسئله ی مختلف حقوقی ممکن است پرونده و دعاوی اداره کار بسیار پیچیده شود. به همین جهت دغدغه ی اشخاص بسیاری چه کارگر و چه کارفرما شناسایی بهترین وکیل اداره کار در تهران می باشد. با توجه به اهمیت و ابعاد مختلف دعاوی میان کارگر و کارفرما در این مقاله قصد داریم شما را با قوانین و مقررات ناظر بر روابط میان کارگر و کارفرما و همچنین اهمیت حضور وکیل اداره کار در دعاوی و پرونده های اداره کار آشنا کنیم.

بخوانید...
تنظیم قرارداد و مزایای قرارداد نویسی نزد موسسه حقوقی یا وکیل مجرب

وکیل تنظیم قرارداد کار

قطعا اولین قدم برای شروع یک رابطه ی کاری میان کارگر و کارفرما تنظیم صحیح یک قرارداد کار می باشد. طبیعتا اگر در هنگام تنظیم قرارداد کار میان کارگر و کارفرما نکات حقوقی لازم به طور صحیح رعایت شود تا حد زیادی از بروز اختلافات احتمالی میان کارگر و کارفرما پیشگیری می شود. بر اساس ماده ۷ قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد. با تنظیم قرارداد کار هر یک از کارگر و کارفرما هم دارای دسته ای از حقوق می شوند و هم لازم است تعهداتی را برعهده بگیرند. طبیعتا طبق قانون، کارفرما موظف است حقوق کارگر را به طور کامل پرداخت نماید و به پرداخت حق بیمه و حق سنوات بپردازد همچنین کارگر متعهد می شود مطابق با دستور کارفرما کار و خدمت مربوطه را ارائه نماید. تنظیم یک قرارداد کار صحیح نیازمند مشورت با یک وکیل اداره کار است. طبیعتا وکیل حرفه ای اداره کار با آشنایی نسبت به قوانین و مقررات ناظر بر روابط کاری میان کارگر و کارفرما می تواند راهنمای خوبی در تنظیم یک قرارداد کار صحیح باشد و از رهگذر تنظیم یک قرارداد کار دقیق و جامع هم ضامن منافع کارگر و کارفرما باشد و هم تا حد زیادی از ایجاد اختلافات احتمالی میان طرفین پیشگیری به عمل آورد.

مطالعه کنید » وکیل کیفری

حقوق کارگر و وکیل اداره کار

ممکن است شما کارگر باشید و به دنبال پاسخ به این سوال باشید که قانون در جهت حمایت از شما چه حقوقی را در نظر گرفته است؟ همچنین اگر این حقوق تعیین شده در قانون به هر نحوی تضییع شده باشد، چگونه امکان احقاق آن وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال ابتدا لازم است با مواردی از حقوق تعیین شده در قوانین و مقررات کار برای کارگر آشنا شویم. طبق قانون کار، کارگر دارای حقوقی چون عیدی، پاداش،سنوات و حق اولاد و حق مسکن و حق بیمه می باشد و اگر هر یک از این حقوق او از جانب کارفرما تضییع شود کارگر این اختیار را خواهد داشت که با پیگیری یک وکیل اداره کار حقوق از دست رفته خویش را باز یابد. وکیل دعاوی اداره کار حسب مورد می تواند شکایت شما را در هیئت تشخیص یا هیئت حل اختلاف میان کارگر و کارفرما مطرح کند و به جهت تجربه کافی در نحوه ی طرح شکایت های میان کارگر و کارفرما می تواند روند دادرسی را سهولت بخشد.

بخوانید...
جعل امضای چک و مجازات آن

مطالعه کنید » وکیل خوب در تهران

حقوق کارفرما و وکیل اداره کار

اگر چه هدف اصلی و قاعده کلی در وضع قوانینی چون قانون کار و تامین اجتماعی حمایت از شخص کارگر است اما هر قرارداد کاری دو طرف عمده کارگر و کارفرما دارد و طبیعتا کارفرما نیز در یک قرارداد کاری دارای حقوق است. برای مثال کارگر نمی تواند از زیر بار وظایفی که طبق قرارداد کار بر عهده ی او است شانه خالی کند و یا با تقصیر خود موجب ورود خسارت به کارفرما شود در موارد این چنینی کارفرما حق دارد جبران خسارت وارده را از کارگر مطالبه کند. همچنین از آن جا که عموما شکایات مختلفی از جانب کارگر علیه کارفرما مطرح می شود لازم است کارفرما با مشورت و بهره گیری از یک وکیل حرفه ای اداره کار و با ارائه ی اسناد و مدارک مختلف از خود دفاع لازم را به عمل آورد. از آن جا که دعاوی کار دارای ابعاد مختلف هستند اصولا دارای پیچیدگی خاصی هستند لذا لازم است چنین دعاوی به یک وکیل دعاوی اداره کار سپرده شود.

بهترین وکیل اداره کار تهران

شناسایی بهترین وکیل اداره کار تهران به خصوص برای ساکنین تهران اگرچه امری دشوار است اما ناممکن نیست. طبیعتا بهترین وکیل اداره کار تهران وکیلی است که در درجه ی اول از تخصص در دعاوی کار و مهارت علمی و عملی برخوردار است. اصولا به سبب پیچیدگی دعاوی کار هر وکیلی نمی تواند پرونده های اداره کار را به سرانجام برساند و لازم است در انتخاب وکیل اداره کار دقت کافی را به عمل آورید.طبیعتا بررسی سابقه وکیل اداره کار و میزان موفقیت قبلی او در پرونده های مرتبط با دعاوی کار می تواند ملاک خوبی برای انتخاب بهترین وکیل اداره کار تهران باشد. همچنین انتخاب یک وکیل مجرب اداره کار از یک موسسه ی حقوقی معتبر می تواند خیال شما را تا حد زیادی از بابت تخصص و مهارت وکیل اداره کار راحت کند.

بخوانید...
وکیل آزادی مشروط

نتیجه گیری

برخورداری از وکیل حرفه ای اداره کار می تواند از لحظه ی شروع یک قرارداد کار تا زمان ختم قرارداد کار و حتی پس از آن نقش مهمی در احقاق حقوق از دست رفته ی هر یک از کارگر و کارفرما داشته باشد. همچنین حضور وکیل دعاوی اداره کار می تواند در نحوه ی طرح شکایت کارگر یا کارفرما و تسریع روند دادرسی نقش مهمی داشته باشد. موسسه ی حقوقی صدرا با برخورداری از کادر مجرب وکیل حقوقی و انواع مشاوره های لازم در خصوص اداره کار می تواند یاری گر شما باشد.

وکیل کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.